१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको बुटवल–११ अवस्थित एम्स स्कूलले विद्यार्थीहरुलाई स्थानान्तरण हुन नदिएको भन्दै अभिभावकहरुले गुनासो गरेका छन् । विद्यालयमा अध्ययन गरिरहेका विद्यार्थीहरुको शैक्षिक शुल्क धान्न नसक्ने भएपछि अन्यत्र लैजान भन्दै अभिभावकहरुले स्थानान्तरणका लागि सिफारिस तथा विद्यार्थीको नतिजासहितको प्रमाणपत्र माग्दा विद्यालयले दिन अस्वीकार गरेको हो ।

Advertisement

अभिभावकहरुको आग्रहलाई अस्वीकार गर्दै विद्यालयले विद्यार्थीको संख्या कम हुनेभएपछि अन्यत्र नजान अभिभावकहरुलाई दबाब दिएको एक अभिभावकले सुनाए । असार १३ गते आइतबार विद्यार्थीको स्थानान्तरणका लागि सिफारिस माग्न पुगेका अभिभावकहरुलाई विद्यालयले आलटाल गर्दै भोलि (सोमबार)का लागि छलफल गर्न विद्यालयमा बोलाए पनि विद्यालयका शिक्षक तथा कर्मचारीहरु सम्पर्क विहिन भएको नाम नबताउने सर्तमा एक अभिभावकले गुनासो गर्दै भने ।

विद्यालयका प्रधानाध्यापक गोविन्द शर्माले सोमबार आफूहरुलाई छलफलका लागि बोलाए पनि विद्यालयमा पुग्दा उपस्थित नभएको अर्का पीडित अभिभावकले सुनाए । ‘हामीले दिनभर विद्यालयमा कुर्यौं, उहाँहरु आउनु भएन, विद्यालयका गार्ड बाहेक कोही पनि थिएनन् ।’–गुनासो गर्दै पीडित अभिभावकले भने–‘कलास टिचर सरले फोन उठाउनु भएन, प्रिन्सिपल सरले पनि फोन उठाउनुभएन, फोन गरिराखेपछि प्रिन्सिपल सरले फोन नै अफ गर्नुभयो ।’ पीडित मध्यकै अर्का अभिभावक बुद्धी प्रसाद ज्ञवालीका परिवारले पनि विद्यालयले स्थानन्तरणको अनुमति नदिएकोप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन् । छलफलका लागि बोलाएका शिक्षकहरु नै स्थानान्तरणको अनुमति दिनुपर्छ भनेर सम्पर्क विहिन भएपछि उनीहरु खालीहात घर फर्कनु परेको छ ।

यस विषयमा प्रतिक्रिया लिनका लागि विद्यालयका प्रधानाध्यापक गोविन्द शर्मालाई सम्पर्क गर्दा उनको मोबाईल अफ गरिएको थियो । यसैगरी एम्स कलेका क्याम्पस प्रमुख गोपाल न्यौपानेले भने विद्यार्थीको स्थानान्तरणमा रोक नलगाइने बताएका छन् । सोमबार विद्यालयका शिक्षक तथा कर्मचारीहरुको अन्य ठाउँमा काम परेका कारण विद्यालयमा उपस्थित नभएको प्रतिक्रिया जनाए ।

विद्यालयले स्थानान्तरणको सिफारिस नदिएपछि बुटवल उपमहानगरपालिका अभिभाबकहरुले उजुरी दिन पुगेका छन् । उपमहानगरका शिक्षा तथा जनसंख्या महाशाखा प्रमुख मित्रमणि खनालले अभिभावकहरु गुनासो लिएर आएको र उनीहरुको माग जायज भएको उल्लेख गरे । उजुरी आएलगत्तै उपमहानगरले अनुगमन टोली पठाएको बताए । अनुगमन तथा छानविनपछि आवश्यक कारबाहीलाई अगाडि बढाइने उनले बताए । (यसअघि प्रकाशित समाचारको तस्वीरमा अन्यथा भएकोमा सच्याइएको छ ।) –सम्पादक

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित