५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

बुटवल । रुपन्देहीको बुटवल–११ अवस्थित एम्स स्कूलले विद्यार्थीहरुलाई स्थानान्तरण हुन नदिएको भन्दै अभिभावकहरुले गुनासो गरेका छन् । विद्यालयमा अध्ययन गरिरहेका विद्यार्थीहरुको शैक्षिक शुल्क धान्न नसक्ने भएपछि अन्यत्र लैजान भन्दै अभिभावकहरुले स्थानान्तरणका लागि सिफारिस तथा विद्यार्थीको नतिजासहितको प्रमाणपत्र माग्दा विद्यालयले दिन अस्वीकार गरेको हो ।

Advertisement

अभिभावकहरुको आग्रहलाई अस्वीकार गर्दै विद्यालयले विद्यार्थीको संख्या कम हुनेभएपछि अन्यत्र नजान अभिभावकहरुलाई दबाब दिएको एक अभिभावकले सुनाए । असार १३ गते आइतबार विद्यार्थीको स्थानान्तरणका लागि सिफारिस माग्न पुगेका अभिभावकहरुलाई विद्यालयले आलटाल गर्दै भोलि (सोमबार)का लागि छलफल गर्न विद्यालयमा बोलाए पनि विद्यालयका शिक्षक तथा कर्मचारीहरु सम्पर्क विहिन भएको नाम नबताउने सर्तमा एक अभिभावकले गुनासो गर्दै भने ।

विद्यालयका प्रधानाध्यापक गोविन्द शर्माले सोमबार आफूहरुलाई छलफलका लागि बोलाए पनि विद्यालयमा पुग्दा उपस्थित नभएको अर्का पीडित अभिभावकले सुनाए । ‘हामीले दिनभर विद्यालयमा कुर्यौं, उहाँहरु आउनु भएन, विद्यालयका गार्ड बाहेक कोही पनि थिएनन् ।’–गुनासो गर्दै पीडित अभिभावकले भने–‘कलास टिचर सरले फोन उठाउनु भएन, प्रिन्सिपल सरले पनि फोन उठाउनुभएन, फोन गरिराखेपछि प्रिन्सिपल सरले फोन नै अफ गर्नुभयो ।’ पीडित मध्यकै अर्का अभिभावक बुद्धी प्रसाद ज्ञवालीका परिवारले पनि विद्यालयले स्थानन्तरणको अनुमति नदिएकोप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन् । छलफलका लागि बोलाएका शिक्षकहरु नै स्थानान्तरणको अनुमति दिनुपर्छ भनेर सम्पर्क विहिन भएपछि उनीहरु खालीहात घर फर्कनु परेको छ ।

यस विषयमा प्रतिक्रिया लिनका लागि विद्यालयका प्रधानाध्यापक गोविन्द शर्मालाई सम्पर्क गर्दा उनको मोबाईल अफ गरिएको थियो । यसैगरी एम्स कलेका क्याम्पस प्रमुख गोपाल न्यौपानेले भने विद्यार्थीको स्थानान्तरणमा रोक नलगाइने बताएका छन् । सोमबार विद्यालयका शिक्षक तथा कर्मचारीहरुको अन्य ठाउँमा काम परेका कारण विद्यालयमा उपस्थित नभएको प्रतिक्रिया जनाए ।

विद्यालयले स्थानान्तरणको सिफारिस नदिएपछि बुटवल उपमहानगरपालिका अभिभाबकहरुले उजुरी दिन पुगेका छन् । उपमहानगरका शिक्षा तथा जनसंख्या महाशाखा प्रमुख मित्रमणि खनालले अभिभावकहरु गुनासो लिएर आएको र उनीहरुको माग जायज भएको उल्लेख गरे । उजुरी आएलगत्तै उपमहानगरले अनुगमन टोली पठाएको बताए । अनुगमन तथा छानविनपछि आवश्यक कारबाहीलाई अगाडि बढाइने उनले बताए । (यसअघि प्रकाशित समाचारको तस्वीरमा अन्यथा भएकोमा सच्याइएको छ ।) –सम्पादक

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले स्थायी कमिटीमा १० बुँदे कार्यदलले सुझाव प्रस्तुत गर्दै मन मोतीपुर घटनामा मारिएकालाई क्षतिपूर्तिको माग आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो विकास आयोजनाको प्राविधिक परीक्षणमा कर्मचारी र बजेटको अभाव चीनले आक्रमण गरे ताइवानको रक्षा गछौंः अमेरिका बाढीपहिरो पीडितका लागि तत्कालीन र दीर्घकालीन योजना बनाएर अघि बढ्छौँः प्रधानमन्त्री देउवा