१७ मंसिर २०७८, शुक्रबार

Dec 3, 2021

दाङ । बेलझुण्डीमा रहेको कोरोना विषेश अस्पतालमा अक्सिजको अभाव भएको छ । अक्सिजनका लागि नेपालगञ्जमा निर्भर रहेको दाङमा अक्सिजन अभावले गर्दा आज एक जनाको ज्यान गएको कोरोना बिषेश अस्पताल बेलझुण्डीका ब्यवस्थापक डाक्टर द्रोर्ण बहादुर ओलीले बताए । ओलीका अनुसार ४२ शैंयाको कोरोना विशेष अस्पतालमा अहिले प्रत्येक १२ घण्टाको अन्तरालमा अक्सिजन अभाव हुने गरेको बताएका छन् । अक्सिजनमा आत्मनिर्भर बन्न नसक्दा आज देखेको बिरामीहरुको चित्कार खपिनसक्नु भएको बताउँदै उनले बेलुका ९ बजेसम्मलाई पुग्ने मात्र अक्सिजन रहेको बताएका छन् ।

यस अघि ६ बजे सम्मलाई पुग्ने अक्सिजन रहेको बताएका उनले अस्पताललाई घोराई सिमेन्ट कारखानाबाट ४, तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाबाट १६,सोनापुर सिमेन्टबाट ११,गणपति प्लाई उद्योगबाट २ तथा जिल्ला प्रशासन कार्यालयबाट ४ वटा अक्सिजन सिलिन्डर उपलब्ध गराइएको बताए । हाल ७६ वटा सिलिन्डर रहेका छन्, डिपोबाट १० बजे भन्दा अगाडि अक्सिजन पठाउँदैनौ भनेका छन् । उनले भने । चार घण्टालाई मात्र पुग्ने अक्सिजन छ । यदि १० बजेसम्ममा अक्सिजन आएन भने ४० देखि ४५ जनाको ज्यानको जान सक्ने उनले बताए ।

सिलिण्डर अभाव हुन नदिने आश्वासन त प्रशासनबाट आएको छ हेरौँ अब उपलब्ध हुन्छ कि हुन्न भर छैन भन्दै उनले प्रशासन तथा उद्योगहरुबाट सहयोग आएको बताए । ४२ शैयामा सञ्चालन गरेको अस्पताललाई अहिले १सय ४ शंैयामा लैजाने तयारी पूरा भएको तर, अक्सिजनको अभावले बिरामी मार्न अस्पताल ल्याउन नपर्ने जवाफ प्रशासन तथा स्थानीय निकायलाई गराइसकेको उनले बताएका छन् ।यदि १ सय ४ बेड सहितको अस्पताल सञ्चालनमा आएमा अस्पताललाई दैनिक ५सय सिलिन्डर अक्सिजन चाहिने बताए । प्रशासनले छापामार तरिकाबाट भएपनि आज अक्सिजन उपलब्ध गराउनुपर्ने बताएका उनले अब डिपोबाट अक्सिजन लिन कोरोना बिषेश अस्पतालको सिफारिस चाहिने निर्देशन प्रशासनले दिएको ओलीको भनाई छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरेलु टोलिले जित्यो आत्मानन्द गोल्डकपको उपाधि नेकपा एमाले वैचारिक कार्यदिशाबाट विचलित बन्यो: नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवल उपमहानगरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रेग्मीको विदाई, भारतीलाई स्वागत ‘ओमिक्रोन’बाट जोगिन तत्काल सावधानी अपनाउन आवश्यक : राष्ट्रपति लुम्बिनीसँग जोडिएका ऐतिहासिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको प्रवर्द्धनका लागि साइकल यात्रा आगलागीबाट ७० लाख बराबरको क्षति कांग्रेस बाग्मती प्रदेश सभापतिमा बानियाँ, केसी र प्रधानले दिए उम्मेदवारी ६ करोड बढी लागतमा बुटवलमा गार्डेन मार्ट डिपार्टमेण्ट स्टोर ! कांग्रेस सुदूरपश्चिम प्रदेश सभापतिमा बलायर र मिश्र भिड्दै सुदूरपश्चिम प्रदेश : आन्तरिक मामिला मन्त्रालय तीन महिनादेखि सचिवविहीन, आर्थिक कारोबार बन्दले सेवा प्रवाहमा समस्या राप्रपा महाधिवेशन : नेताहरूलाई भोट माग्न भ्याइनभ्याइ हिमपातले हुम्लामा दुई दिनदेखि हवाई सेवा बन्द विवेकशील साझाले शनिबार ललितपुरमा बृहत आमसभा गर्दै काँग्रेस महाधिवेशनः लुम्बिनीमा शाह र पुनले प्यानलसहित गरे उम्मेदवारी दर्ता पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु ४४ लिटर रक्तचन्दनको तेल सहित २ जना पक्राउ अग्रता जोगाउन नसक्दा फ्रेन्ड्सले थ्री स्टारसँग अंक बाँड्याे नायिका करिश्मा र गायिका रचना पनि कक्षा १२ उत्तीर्ण कार दुर्घटना हुँदा अस्पतालका ५ कर्मचारीको मृत्यु रेडपाण्डाको जस्तो देखिने छाला सहित २ जना पक्राउ