४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

काठमाण्डौं । धितोपत्र बजारमा शेयर कारोवार मापक नेप्से परिसूचक आज सोमबारओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से आज ५.७५ बिन्दुले घटेर २०६१.४१ मा ओर्लेको छ । यस्तै, ठूला कम्पनीको शेयर कारोवार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक ०.७४ ले घटेर ३८७.४२ मा ओर्लेको छ ।

Advertisement

कूल २०५ कम्पनीको ९७ लाख ५५ हजार ५४७ कित्ता शेयर रु छ अर्ब छ करोड ९३ लाख ३१ हजार ६८७ मूल्यमा खरिद बिक्री भए । आजको कारोवारका आधारमा बजार पूँजीकरण रु २७ खर्ब ६३ अर्ब ६५ करोड ५६ लाख बराबर पुगेको छ । स्टकका अनुसार आज कारोवार भएका कूल १२ उपसमूहमध्ये तीन उपसमूहको शेयर उकालो लागेको छ भने नौ उपसमूहको शेयर भने ओरालो लागेको छ । बैंकिङ ०.०८, लघुवित्त ५९.५९ र जीवन बीमा ५१.७९ बिन्दुले उकालो लागेको छ ।

यस्तै, व्यापार ५४.५६, होटल २०.५४, विकास बैंक २४.१४, जलविद्युत् १८.८५, वित्त ६.१९, निर्जीवन बीमा ८१.९६, उत्पादन ११५.१३, अन्य १८.८९ र सामूहिक जीवन बीमा ०.०७ बिन्दुले ओरालो लागेको छ । कारोवारका आधारमा नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनी शीर्ष स्थानमा रहेको छ । सो कम्पनीको रु ५२ करोड ३८ लाख २६ हजार ७५६ बराबरको कारोवार भएको छ ।

यस्तै, पुनःबीमा कम्पनी रु ३६ करोड आठ लाख २७ हजार ४८०, नेपाल बैंक लिमिटेड रु २२ करोड ६३ लाख ९६ हजार ४३४, नबिल बैंक रु २० करोड एक लाख ११ हजार ६८४, एनआइसी एशिया बैंक रु १९ करोड १९ लाख ७४ हजार, शिखर इन्स्योरेन्स कम्पनी रु १९ करोड ११ लाख ७६ हजार ६०४ र शिवम् सिमेन्ट रु १७ करोड २० लाख ६५ हजार ५४६ बराबरको कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहे ।

यस्तै, कारोवारका आधारमा उन्नति सहकार्य लघुवित्त ९.९८, सामहुली सामुदायिक लघुवित्त ९.९८, गुराँस लघुवित्त ९.९८, ग्लोबलअ आइएमई लघुवित्त ९.९४ र नारायणी डेभलपमेन्ट बैंकका लगानीकर्ताले ९.८३ प्रतिशतले कमाए ।

त्यस्तै, मल्टीपर्पोज फाइनान्स कम्पनी ४.७६, सिन्धु विकास बैंक ४.२२, सन्राइज फस्ट म्युचुअल फण्ड ३.८०, नेपाल हाइड्रो ३.८० र शिखर इन्स्योरेन्सका लगानीकर्ताले ३.५४ प्रतिशतले गुमाए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता प्रदूषणका कारण ९० लाख मानिसको मृत्यु ४४४ स्थानीय तहको छिनोफानो हुँदा कुन दलले कति ठाउँमा जिते ? तुलसीपुर उपमहानगरः एमाले २४ मतले अगाडि ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि