१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

भैरहवा । लकडाउनको बेला खाना समस्या परेकाहरुकोलागि भैरहवाका युवाहरुले खाना पकाएर खुवाउन थालेका छन् । अमर ज्योति युवा क्लब भैरहवा सम्बद्ध युवाहरुले यस्तो कार्यको थालनी गरेका हुन् । क्लबले बिहानको एक छाक नेपाली शुद्ध खाना खुवाउनेगरी तयारी थालेको अध्यक्ष प्रभात गुरुङले बताए । उनल भने, ‘हामीले पहिलो चरणमा अस्पतालहरुमा रहेका विरामी कुरुवालाई खुवाउछौं । आज युसीएमएस भैरहवामा उपचाररत विरामीका कुरुवालाई खुवाउछौं । अस्पतालले दिएको सूचना अनुसार पांचसयजनालाई आज खाना खुवाउने कार्यक्रम रहेको छ। ’

Advertisement

उक्त अस्पतालमा पहाडी जिल्लाहरु गुल्मी, अर्घाखाची, प्यूठान, रोल्पा, रुकुम र तराईका जिल्लाहरुका कपिलवस्तु, नवलपरासी पश्चिम र रुपन्देहीका विभिन्न क्षेत्रबाट दैनिक ५ सय भन्दा बढी उपचारकोलागि आउने गर्दछन् । अस्पताल बाहिरका होटलहरु लकडाउनको कारण पुरै बन्द छन् । अस्पतालको क्यान्टीनले सबैलाई खाना पुराउन सकेको अवस्था छैन ।

क्लब सम्बद्ध युवाहरुले दिनरात सुरक्षामा खटिएका प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीका जवानहरुलाई पनि खाजा सामग्री उपलब्ध गराउने तयारी गरेको क्लबका कोषाध्यक्ष रेमसेन ठकुरीले बताए । एकाबिहानै युवाहरु सक्रियतापुर्वक लकडाउनको कारण समस्या परेकाहरुकोलागि आफै खाना पकाउन तम्सीएको देख्दा आफुहरुलाई कोरोना विरुद्धको अभियानमा झनै सक्रियतापुर्वक लाग्न प्रेरणा मिलेको युवाहरुसँगै खाना पकाउने ठाउमा भेटिनुभएका सिनपा १३ का वडाध्यक्ष सतिस मर्रासिनीले बताए ।

लकडाउनको समय फुर्सदको उपयोग गर्दै धेरै युवाहरु यतिबेला तास खेल्ने, यता उता हिडडुल गर्ने त कतिपय साथिभाइसँग गफिदै त कतिपय घरमै परिवारसँग समय बिताउने गरेका छन् । तर भैरहवाको अमर ज्योति युवा क्लबसम्बद्ध युवाहरु भोकाहरुकोलागि खाना बनाउने र खुवाउने काममा सक्रिय भएका छन् । बिक्रम सम्बत २०२४ सालमा प्राज्ञ बुंद रानाको अध्यक्षतामा खेलकुद र सास्कृतिक क्षेत्रमा काम गर्ने उद्देश्यले स्थापना भएको अमर ज्योति युवा क्लबले गरेको मानविय कार्य सिंगो समाजकोलागि अनुकरणीय भएको सिनपा १२ का वडा सदस्य कुमार गुरुंगले बताए ।

बिहानै झिसमिसेमा खुल्ला आकाशमुनि खाना पकाउन सक्रिय युवाहरुको समूह मंगलबार ५ सयजनाकोलागि खाना तयारी गर्दै थिए । उनीहरुको तालिका अनुसार मंगलबार अस्पतालमा रहेका विरामीका कुरुवालाइ खाना खुवाउने कार्यक्रम तय भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण