१२ मंसिर २०८०, मंगलवार

Nov 28, 2023

अंकरा । प्रतिबन्धित कुर्दिस्तान वर्कर्स पार्टी (पीकेके) ले राजधानी अंकारामा भएको आत्मघाती बम आक्रमणको जिम्मेवारी लिएको छ। 

Advertisement

टर्की र यसका पश्चिमी सहयोगीहरूले आतंककारी करार गरेको पिकेकेले टर्कीको आन्तरिक मन्त्रालयको कार्यालय नजिकै विस्फोट गराएको थियो, जहाँ दुई प्रहरी अधिकारी घाइते भएका थिए । टर्कीका गृहमन्त्रीका अनुसार विस्फोटमा घाइते दुई प्रहरी अधिकारीकाे उपचार भईरहेको छ । 

पीकेकेले बम विष्फोटमा आफ्नो संलग्नता स्वीकार गर्दै भनेको छ कि हाम्रो अमर ब्रिगेडको टोलीले टर्कीको आन्तरिक मन्त्रालयको अगाडी, उनीहरूकाे सामुन्ने एउटा घटना घटाएको छ । एएनएफ समाचार एजेन्सीलाई सो पार्टीले पत्र पठाएर घटनाको जिम्मेवारी लिएको थियो । सो समाचार एजेन्सी एक कुर्द समाचार एजेन्सी हो, जसले मध्य पूर्वबाट समाचार सङ्कलन र प्रसारण गर्दछ।

युरोपेली संघ, संयुक्त राज्य अमेरिका साथै टर्कीमा आतंकवादी समूह पिकेके १९८४ मा दक्षिण पूर्वी टर्कीमा सशस्त्र विद्रोह सुरु गर्यो, जसबाट अहिलेसम्म ४० हजार भन्दा बढी मानिसहरू मारिएका छन्।

यसैबीच, नाटोका महासचिव जेन्स स्टोल्टनबर्गले आतंकवाद विरुद्धको लडाईमा टर्कीसँग नाटोको ऐक्यबद्धता व्यक्त गर्दै अंकारामा भएको आक्रमणको कडा निन्दा गरेका छन्। स्टोल्टनबर्गले घाइते प्रहरी अधिकारीहरुको शीघ्र स्वास्थ्यलाभको कामना समेत गरेका छन् भने टर्कीका राष्ट्रपति एर्दोगानले संसदमा सम्बोधन गर्दै घटनालाई सम्बोधन गर्दै आतंकवादीहरूले आफ्नो उद्देश्य हासिल गर्न कहिल्यै नसक्ने बताएका छन्  ।
 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अस्टिनवासी समुदायसँग नेजाद्वारा अन्तरक्रिया प्रदीप खड्का ‘ऐरी’ बाट बलिउडमा प्रवेश गर्दै बिल नभएको सुन जस्तो देखिने धातुसहित एकजना पक्राउ प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र केपी ओलीबीच भेटवार्ता गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पूर्ण सुचारु गर्न आवश्यक पहल गरी दिन उद्योगीको देउवासँग आग्रह बसाइँसराइको समस्या विकराल : मन्त्री बस्नेत भूकम्प प्रभावितलाई राहतका लागि टानले गर्‍यो ५० लाख बढी सहयोग शान्तिपुरमा मनिषा मृत्यु प्रकरण : घाँटी थिची अचेत बनाएर बलात्कारपछि हत्या विष्णुका बयान इन्धन अभावका कारण उत्तरी गाजा अस्पतालमा ’जोखिममा जीवन’ सुनको मूल्यको फेरि नयाँ रेकर्ड कतारको मध्यस्तमा गाजामा थप दुइ दिन युद्बबिराम, यस बिचमा यस्तो गरिदैँछ ११ किलोमिटर लामो नहर सफा गर्न खटिए एक हजार जना एमाले अध्यक्ष ओली आज धनगढी जाँदै पाकिस्तानी पुर्व प्रधानमन्त्री खानका सल्लाहकारमाथि बेलायतमा एसिड प्रहार एमाले निकट प्रेस चौतारीको सम्मेलन आजबाट सुरु हुँदै आज पनि बस्दै रास्वपाको केन्द्रिय समिति र दलको बैठक भूकम्पको असर : त्रिपालमुनि एक हजार ७६ सुत्केरी ! अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा सम्पन्न लुम्बिनीका अस्पताल बिकास समितिहरुमा नियुक्ती बदरको मागसहित सर्बोच्चमा रिट दायर