१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

बुटवल । ब्रिटिस एजुकेशन ग्रुप ब्रिटेन लन्डनबाट नियुक्त विद्यालय निरीक्षक डेबिड हर्बट पायनेले तिलोत्तमा स्थित नमस्ते एकेडेमीको निरीक्षण गरेका छन् । द ब्रिटिस कलेज काठमाडौँको व्यवस्थापनमा संचालित नमस्ते एकेडेमीले यस शैक्षिक सत्र २०८० देखि कक्षा १ देखि कक्षा ७ सम्म विश्वविख्यात क्याब्रिज विश्व विद्यालयको स्कुल पाठ्यक्रम संचालन गरिरहेको छ ।

Advertisement

यसको कार्यान्वयन पक्षको मूल्यांकन एवम् सहजीकरण तथा विद्यालयको समग्र शैक्षिक गुणस्तर मापनका लागि ब्रिटिस एजुकेशन ग्रुप ब्रिटेन लन्डनबाट नियुक्त गरिएका विद्यालय निरीक्षक पायनेले सोमबार र मंगलबार गरी दुई दिन लगातार विद्यालयका समग्र शैक्षणिक क्रियाकलापको निरीक्षण, अनुगमन र पृष्ठपोषण कार्यक्रम सम्पन्न भएको विद्यालयका प्राचार्य जिग्मे शेर्पाले जानकारी दिए ।

ससेक्स विश्वविद्यालय लन्डनबाट शिक्षा पाठ्यक्रम र मनोविज्ञानमा स्नात्तकोतर डेबिड पायनेले ग्रिनबिच विश्वविद्यालय लन्डनबाट राष्ट्रिय शैक्षिक नेतृत्व विषयमा थप योग्यता हासिल गरेका छन । हाल लन्डन विश्वविद्यालय साउथ बैकमा प्राध्यापन पेशामा कार्यरत डेबिड ब्रिटेनका प्रख्यात विद्यालय अनुगमन गर्ने सरकारी निकाय अपसेट विज्ञ रहेको जानकारी स्कुल हेड अरुण कुमार कँडेलले बताए ।

नमस्ते एकेडेमी मोफसलमा नै अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको शैक्षिक गुणस्तर र सुविधा दिने लक्ष्यका साथ स्थापित संस्था हो । यसले विश्वको प्रतिष्ठित बेस्टन इन्टरनेश्नल स्कुल क्याम्पस चाइनासँग साझेदारी गरी चाइना , जापान , सिंगापुर ,क्यानडामा विद्यार्थी आदान प्रदान कार्य प्रारम्भ गरेको छ । यसै वर्ष नै नमस्ते एकेडेमीका विद्यार्थी मलेसिया , श्रीलंका पुगेर कराँतेमा नेपालकोे नाम उचो बनाउन सफल भएका छन् भने कक्षा १० का विद्यार्थी भर्खर सहायक प्राचार्य लिलामणि पाण्डेको नेतृत्वमा चाइनाको सफल भ्रमण सकेर फर्केका छन् ।

शैक्षिक गुणस्तर अभिबृध्दिका लागि नै प्राचार्य जिग्मे शेर्पाले क्याब्रिज विश्वविद्यालय लन्डनको भ्रमण गरी त्यहाँको पठन पाठन प्रणाली नमस्ते एकेडेमीमा लागु गरेका छन । डेभिड पायनेको निरीक्षण पनि यस विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तर अन्तर्राट्रिय मापदण्ड अनुसार भएको प्रमाणित हुने विद्यालयका संस्थापक प्राचार्य राजेन्द्र कुँवरले बताए ।

दुई दिने निरीक्षण कार्य सम्पादन पश्चात आयोजित पत्रकार सम्मेलनलाई सम्बोधन गर्दै निरीक्षक पायनेले विद्यार्थी, शिक्षक तथा सम्बध्द कर्मचारीहरुको सामूहिक सहकार्यले नमस्ते एकेडेमी नेपालकै पायनियर संस्था बन्ने दिशामा अग्रसर रहेको र यसका शैक्षणिक क्रियाकलाप अत्यन्तै उल्लेखनिय तथा प्रशंसनीय रहेको कुरा उल्लेख गरे।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर बढ्दै छ सामुदायिक विद्यालयप्रति आकर्षण