ताजा अपडेट »

कोशी सरकारको वैधानिकता विवाद : पूर्ण इजलासले मतदानको भिडियो फुटेज हेर्ने

मंगलबार, १९ भदौ २०८०, १३ : ००
28 Shares

काठमाडौँ । कोशी प्रदेश सरकारको वैधानिकताको मुद्दा हेरिरहेको सर्वोच्च अदालतको पूर्ण इजलासले मुख्यमन्त्री उद्धव थापाले विश्वासको मत लिने क्रममा भएको मतदानको भिडियो नै हेर्ने भएको छ ।

न्यायाधीश सपना मल्ल प्रधान, डा। कुमार चुडाल र नहकुल सुवेदीको पूर्ण इजलासमा सोमबार रिट निवेदकहरुको तर्फबाट बहस भएको थियो। आज प्रतिवादीहरुको तर्फबाट बहस हुनेछ ।

यसैबीच सर्वोच्च अदालतले मुख्यमन्त्री थापाले प्रदेश सभाबाट विश्वासको मत लिएको दिनको भिडियो फुटेज हेर्ने भएको छ। प्रदेश सभामा सांसदहरुले मतदान गरिसकेपछि मत सच्याउन सभाध्यक्ष इस्राइल मन्सुरीले तीन मिनेटको समय दिएका थिए ।

४ भदौमा कोशीका मुख्यमन्त्री उद्धव थापाले विश्वासको मत लिने क्रममा प्रदेशसभा बैठकको अध्यक्षता गरेका इस्राइल मन्सुरीले मत सच्याउने समयमा अर्का सदस्य गीता तिमिल्सिनालाई बैठकको अध्यक्षता गर्न लगाएर मतदान गरेका थिए ।

थापाले दायर गरेको रिटमा प्रारम्भिक सुनुवाइ गर्दै न्यायाधीश ईश्वरप्रसाद खतिवडाले मुद्दाको अन्तिम किनारा नलागेसम्म दिर्घकालीन प्रक्रितीको कुनैपनि निर्णय नगर्न अन्तरिम आदेश जारी गरेका थिए। भने न्यायाधीशद्धय सुष्मलता माथेमा र सपना प्रधान मल्लको संयुक्त इजलासले रिट पूर्ण इजलासमा पठाउने आदेश दिएको थियो ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।