७ आश्विन २०८०, आईतवार

Sep 24, 2023

पाल्पा । सहकारी सञ्चालन र व्यवस्थापनका लागि टीमबिल्डिङ्ग तालिम बिहिवार पाल्पाको ढोलीमारामा सम्पन्न भएको छ । पूर्वखोला गाउँपालिका–२ जल्पामा रहेका जनसेवा स्वाबलम्वन विकास बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेड, जल्पादेवी महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेड र शुभसन्देश महिला कृषि सहकारी संस्था लिमिटेड आयोजक भई सञ्चालन गरिएको उक्त तालिममा तीनवटा सहकारीका सञ्चालक, लेखा समिति र व्यवस्थापकहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

तालिममा सहकारी स्थापनाका उद्देश्यहरु, सहकारीका सिद्धान्तहरु,सहकारी सञ्चालनका आधारहरु, व्यवस्थापनका तत्वहरु, टीमबिल्डिङ्ग लगायत विषयमा सहकारी अभियन्ता दलबहादुर गुरुङ र बेनप्रसाद थापाले सहजीकरण गरेका थिए । तालिममा सामाजिक अभियन्ता माया राना, सहकारीका जानकारहरु बेदप्रसाद बस्याल, चन्द्रिसरा रखाल,सीता देवकोटा र निरबहादुर सारुले आफ्ना गाउँमा रहेका सहकारीहरुले आर्थिक उन्नति र प्रगति गरेको, साहुमहजान एवम् सुदखोरीबाट गाउँलेहरुलाई जोगाएको र आर्थिक विकासका निम्ति आयआर्जनमा जोड दिएको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘सिद्धार्थ चेम्बर अफ कमर्श पत्रकारिता पुरस्कार’बाट गुप्ता सम्मानित विषादीयुक्त केमिकलबाट स्थानीय बासीको स्वास्थ्यमा समस्या भएको भन्दै उद्योग बन्द गर्न माग लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बाल तथा महिला प्रसुतीका लागि छुट्टै काउन्टरको सुरुवात बुटवल आएर एआईजी भण्डारीको निर्देशन : भ्रष्टाचार शुन्य सहनशिलतामा काम गर्नुस् बुटवल गाेलपार्कको दुर्गा मन्दिरमा सन्ध्याकालिन महाआरती हुने बुटवलको देवीनगरमा गणपति मिष्ठान्नको ‘फ्रेन्चाइज’ बुटवलमा ईस्लाम धर्मालम्विहरुको धर्मगुरु पैगम्बरको १४९८ औं जन्मोत्सव विविध कार्यक्रम गरि मनाइँदै लागुऔषधसहित एकजना पक्राउ ‘अपराधको शैली परिवर्तन हुँदै जाँदा अनुसन्धान तथा नियन्त्रण थप चुनौतिपूर्ण बन्दै’ बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ खुकुरी प्रहार गरी हत्या गरेको आराेपमा एकजना पक्राउ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा पाँचजना पक्राउ एयर गनसहित एकजना पक्राउ गाईको चित्रअंकित ‘मेडालियन सिक्का’ सार्वजनिक जसपाको कोशी प्रदेश समिति पुनर्गठन, पदाधिकारीमा को को परे ? चिलिमे-त्रिशुली २२० केभी प्रसारण लाइन पुषभित्र सक्ने समयसीमा नेपाल–चीन व्यवसाय परिषद् स्थापना गर्न नेपाल उद्योग परिसंघ र सीसीपीआईटीबीच समझदारी प्रधानसेनापति शर्मा भारत प्रस्थान टिकटक स्टार ‘मुन’को सम्झानामा युवा वर्गलाई सदेश मुलक गीत (भिडियोसहित) भष्ट्रचारको थप सुचना ओलीज्यूले नै दिनुहुन्छ: बराल