११ आश्विन २०८०, बिहीबार

Sep 28, 2023

फाइल तस्बीर

मुम्बई । भारतीय फिल्म निर्माता तथा निर्देशक श्याम बेनेगलको दुवै मिर्गौला खराब भएको छ । दुई दिन अघि स्वास्थ्य परीक्षणका क्रममा उनको मिर्गौला खराब भएको खुलेको हो । उनको हाल घरमा उपचार भइरहेको छ र डायलिसिस पनि जारी छ ।बेनेगलले पनि आफ्नो स्वास्थ्य खराब भएको पुष्टि गरेका छन् । ‘म स्वस्थ छैन । डाक्टरले आराम गर्न सल्लाह दिएका छन् । मेरो मेडिकेसन चलिरहेको छ । अहिले घरमै डायलिसिस गरिरहेको छु,’ उनले भनेका छन् ।

श्यामका कार्यालयका कर्मचारीले उनको स्वास्थ्य केही दिनअघिसम्म ठिक रहेको बताएका छन् । कर्मचारीका अनुसार दुई तीनदेखि अफिस नआएका श्याम नियमित रुपमा आफ्नो प्रोजेक्टको योजना बनाइरहेका थिए ।उनको बंगलादेश सरकारसँगको ‘मुजीबः द मेकिङ अफ ए नेसन’ फिल्म तयारी अवस्थामा छ । यो फिल्म बंगलादेशको पहिलो राष्ट्रपति मुजीबुर्रहमानको जिन्दगीमा आधारित छ । यद्यपि विवादका कारण फिल्मको रिलिज सरिरहेको छ ।श्यामले ‘जुबैदा’, ‘द मेकिङ अफ द महात्मा’, ‘नेताजी सुभाषचन्द्र बोसः द फरगोटन हीरो’, ‘मण्डी’, ‘आरोहन’, ‘वेलकम टु सज्जनपुर’ जस्ता फिल्म बनाएका छन् । उनका फिल्मले ८ वटा राष्ट्रिय अवार्ड जितिसकेको छ । उनले दादा साहब फाल्के सम्मान पनि पाएका छन् ।श्यामले हालसम्म २४ फिल्म, २५ डकुमेन्ट्री र १५ एड फिल्म बनाएका छन् । फिल्म जगतमा योगदान दिएको भन्दै उनले सन् १९७६ मा पद्मश्री सम्मानसमेत पाएका थिए ।

उनले भारतीय फिल्ममा नसीरुद्दीन शाह, ओम पुरी, अमरीश पुरी, अनन्त नाग, शबाना आजमी, स्मिता पाटिल र छायांकार गोविन्द निलहानीलाई भित्र्याएका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादीको निष्कर्ष– देशमा धार्मिक र साम्प्रदायिक सद्भाव खल्बलिन लाग्यो स्वास्थ्यकर्मीमाथि आक्रमण गर्ने दोषीलाई कारबाही गर्न गृह मन्त्रालय प्रतिबद्ध जनताका मुद्दामा ध्यान दिन्छौँ, सडक तताउँदैनौँ : रवि लामिछाने कलाकारहरूको टोलीसहित जनचेतनाका लागि वेस्टर्न युनियनको देश दौडाहा, बुटवलमा पनि आउने सर्लाहीमा जलाउन लागिएको युवतीको शव चिताबाट बरामद, ३ जना पक्राउ नारायणीमा नुहाउने क्रममा दुई युवक बेपत्ता राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देन कतार प्रस्थान, कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी बुद्धिमान तामाङलाई १ हजार ४०० रुपैयाँ घट्यो सुनको भाउ विदेश जाने मोह त्यागेर निजामती रोजेको म ! हिरोइन तस्करीको मामिलामा भारतमा कांग्रेस सांसद पक्राउ १९औं एसियाली खेलकुद : ब्याडमिन्टनमा नेपाल पुरुष टिम क्वाटरफाइनलमा प्रवेश मीड सोलु हाइड्रोपावरको आइपीओ बाँडफाँट ३५ स्थानीय तहलाई एम्बुलेन्स वितरण गर्दै काठमाडौं महानगर नेपालको सार्वजनिक ऋण २३ खर्ब ९ अर्ब पुग्यो, दुई महिनामै ४९ अर्ब २३ करोड थपियो एमाले बाग्मती प्रदेशका भावी नेतृत्वका लागि आज मतदान सन्दर्भ सेप्टेम्बर २८ : रेविजबाट बच्न सकिन्छ लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बढ्दै जनविश्वास, सेवा सुधारका लागि ‘निर्देशिका’ ल्याउने तयारी  साफ यू-१९ च्याम्पियनसिप फुटबल : भारतसँग नेपाल स्तब्ध बुटवलमा मिस डायमण्ड-२०२३ आयोजना बिहान कार्यालय पुगेपछि अनिवार्य योग–ध्यान गर्न कर्मचारीलाई गृहको निर्देशन