१७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

Mar 31, 2023

बुटवल। लुम्बिनी प्रदेशका सांसद लिला गिरीले सहकारी संस्थामा वचत गरेको रकम औषधी उपचार र विशेष अवस्था बाहेक उत्पादनमुलक क्षेत्रमा मात्रै लगानी गर्न वचतकर्ताहरुलाई सुझाव दिएका छन्।

Advertisement

सानो पूंजीलाई सामुहिक रुपमा वचत गर्ने र ऋण सापटी लिएर आर्थिक गर्जो टार्ने उद्देश्यले नेपालमा सहकारीको शुरुवात गरिएको उल्लेख गर्दै अब सहकारी संस्थाहरुलाई वचत गर्ने र ऋण लगानी गर्ने काममा मात्रै सिमित राख्न नहुने बताए।

जनकल्याण वचत तथा ऋण सहकारी संस्था बुटवलको २३ औं वार्षिक साधारणसभा तथा निर्वाचन कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै गिरीले सहकारीहरुले उत्पादनमुलक क्षेत्रमा लगानी लगाउनुपर्ने बताए।

लुम्बिनी प्रदेश सरकारका पुर्व मन्त्री समेत रहनुभएका गिरीले नेपालमा बढ्दै गरेको बेरोजगारी समस्या समाधानका लागि सहकारी संस्थाहरुले उत्पादनमुलक क्षेत्रमा लगानी गर्न सुझाव दिए।

‘कृषि उपज उत्पादन, संकलन, प्रशोधन तथा बजारीकरणका क्षेत्रमा लगानी गर्न सके उत्पादन पनि बढ्ने र किसानको उत्पादनले बजार र मूल्य दुबै पाउन सक्छन् जसले बेरोजगारी समस्या पनि समाधान हुन्छ,’ गिरीले भने।

गिरीले विचौलियाका कारण किसानले कम मूल्य पाउने र उपभोक्ताले बढि मूल्य तिर्नुपर्ने बाध्यता रहेको भन्दै सहकारीको माध्यमबाट बजारिकरणको व्यवस्था गर्दा त्यो समस्या समेत समाधान हुने बताए।

सहकारीका अध्यक्ष टंक प्रसाद पराजुलीले आफ्नो कार्यकाल भरी सहकारीले गरेका कामहरुबारे जानकारी गराउंदै समान प्रकृतिका सहकारीका बीचमा मर्ज गर्ने अवधारणा अगाडी सारिएको बताए।

प्रदेशसभा सदस्य भोजप्रसाद श्रेष्ठले पछिल्लो समय सहकारी संस्थाहरुमा आर्थिक अनियमितताका घटनाहरु बाहिर आउने गरेको भन्दै त्यसतर्फ ध्यान दिन आग्रह गरे।

सहकारी संस्थाका अध्यक्ष पराजुलीको अध्यक्षता उपाध्यक्ष सुरज भट्टराईको स्वागत तथा सचिव डिल्लीराज अर्यालको संचालनमा सम्पन्न भएको कार्यक्रममा गत मंसिर ४ गते सम्पन्न निर्वाचनबाट प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित यसक्षेत्रका सांसदहरुलाई सम्मान समेत गरिएको थियो।

यसैबीच बुधवार सम्पन्न निर्वाचन कार्यक्रमबाट सहकारीको आगामी कार्यकालको लागि सुरज भट्टराईको अध्यक्षतामा नयां नेतृत्व चयन भएको छ। जसको उपाध्यक्षमा डिल्लीराज अर्याल, सचिवमा यादव भण्डारी र कोषाध्यक्ष्ँमा गंगाप्रसाद ढकाल निर्वाचित भएको निर्वाचन समितिले जनाएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कुनै विचार बोकेकालाई ‘वाइपास’ गरेर नेपाल पत्रकार महासंघ चल्दैन भैरहवामा मेयर कप चैत २२ गतेदेखि चलचित्र बिकास बोर्डका अध्यक्ष केसीको गुनासो : काम गर्न अधिकार नै छैन खसीबोका चोरी गर्ने र किन्ने तीनजना पक्राउ न्यायको पर्खाइमा प्रसूति महिला, श्रीमान फरार भएपछि शिशु र आमाको बिचल्ली नवनियुक्त मन्त्रीहरुले लिए पद तथा गोपनियताको शपथ सरकार विस्तारपछि नयाँ रेकर्ड बनाउने गरी काम गर्छौं : प्रधानमन्त्री खानेपानीमन्त्री अब्दुल खानले दिए राजीनामा उपनिर्वाचन : तनहुँ र बारामा २६ दल दर्ता पार्टीभित्र भागवण्डा नमिलेपछि काँग्रेसले बुझायो चार मन्त्रीको मात्रै नाम माल्टा पठाउने नाममा ठगी राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबीच भेटवार्ता, दिउँसो ३ बजेका लागि शपथको तयारी दाइजाे प्रथा र महिला हिंसाविरुद्ध मधेशमा सडक नाटक प्रदर्शन एकैदिन तोलामा एक हजार रुपैयाँ बढ्यो सुनको भाउ लुम्बिनीमा राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलन : पत्रकारिताको भूमिका परिवर्तन गर्न मन्त्री शर्माको आग्रह मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु बिमा कम्पनीहरूले लाइसेन्स नवीकरण गर्नु नपर्ने कोरोना जोखिम बढेपछि भारतबाट फर्किने निगरानीमा, सीमामा कडाइ अमेरिकी डलरको भाउ स्थिर रहँदा युरो बढ्यो आईपीओ निष्कासन गर्ने प्रस्तावसहित आज कान्तिपुर टेलिभिजनको विशेष साधारणसभा बस्दै