१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

भैरहवा । ‘जोश र उत्साहका लागि खेलकुद’ भन्ने मूल नारासहित भैरहवामा १९ औं सामुहिक खेलकुद महोत्सव मंगलबारदेखि सुरु भएको छ । भैरहवा र यस आसपास रहेका १८ वटा विद्यालयहरु सदस्य रहेको प्रतियोगितामा १ हजार २ सय बढी विद्यार्थीले भाग लिएका छन् ।

Advertisement

विद्यार्थीहरुको वौद्धिक, शैक्षिक, सांस्कृतिक, खेलकुद लगायतका प्रतिस्पर्धात्मक क्रियाकलाप गराउनु महोत्सवको लक्ष्य रहेको सामुहिक विद्यालय परिवारका अध्यक्ष उदय कुमार मल्लिकले बताए । ‘पढाई बाहेक विद्यार्थीमा रहेको अन्य अन्तरनिहित प्रतिभा प्रस्फुटन गराउन हामी प्रयासरत् रहन्छौं ।’-मल्लिकले भने, ‘यसको लागि संस्थाले स्थापनादेखि विद्यार्थी बीच हाजिरीजवाफ, वतृत्वकला, वादविवाद, निबन्ध लेखन तथा वाचन, कविता लेखन तथा वाचन, स्मरण खेल, चित्रकला, क्रिकेट, भलिबलहरु जस्ता प्रतियोगिताहरु समेत सञ्चालन गर्दै आएको छ ।’

महोत्सवको उद्घाटन भलिबल राष्ट्रिय टिम(महिला)की कप्तान अरुणा शाहीले गरिन् । कार्यक्रममा बोल्दै शाहीले विद्यार्थीलाई अध्ययन बाहेक यस्ता अतिरिक्त क्रियाकलापले भविष्यमा खेल क्षेत्रलाई सहयोग गर्ने बताइन । मंसिर २० देखि २३ गते सम्म भैरहवामा ४ दिन सञ्चालन हुने प्रतियोगितामा सव जुनीयर, जुनीयर र सिनीयर तहमा छात्र/छात्रालाई दौड, रिले दौड, बोरा दौड, स्किपिङ दौड, शट-पुट, भलिबल लगायत फरक-फरक खेलहरु खेलाइने कार्यक्रम संयोजक मनोज कुमार यादवले जानकारी दिए ।

भैरहवा क्षेत्रमा रहेका नीजि विद्यालयहरुको यस संस्थाले स्थापनादेखि वार्षिक रुपमा खेलकुद महोत्सव गर्दै आएको र यस पटक संस्थाले १९ औं संस्करणको आयोजना गरेको उनले बताए । विद्यार्थीहरुको प्रतिभा प्रस्फुटनको साथै नीजि विद्यालयहरु बीच आपसी सम्बन्ध कायम गर्न पनि प्रतियोगिताले सहयोग गर्ने उनको भनाई थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री र रवि लामिछानेबीच भेटवार्ता प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से २.९१ अंकले बढ्यो बालापन झल्काउने गणेशको ‘चियावाला’, हजुरबुवादेखिको पेशालाई नयाँ स्वरुपमा ‘ब्राण्डिङ’ मन्नतको बालकोनीमा किन जान्छन् शाहरुख ? सहकारीको ऋण चुक्ता नगर्ने आठ ऋणीको जग्गा रोक्काका लागि मालपोतमा निवेदन वृद्धाभत्ता नदिएको भन्दै छोराले गरे बन्चरोले हानेर आमाको हत्या प्रचण्डलाई नेकपा एसको ज्ञापनपत्र- चरम आर्थिक संकट पर्‍याे (पूर्णपाठ) बैतडीका २० बर्षीय युवक चार दिनदेखि बेपत्ता प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई भेट्न बालुवाटार पुगे रवि लामिछाने मर्स्याङ्दीपारीबाट वैकल्पिक सडक स्तरोन्नति गर्न पहल यस्ताे छ विदेशी मुद्राकाे विनिमय दर डिएसपीसहित ८ सुरक्षाकर्मी मारिएको टिकापुर घटनाको सर्वोच्चमा आज पेसी आजको मौसमः कर्णाली र लुम्बिनीमा पानी पर्न सक्ने, हिमाली भु–भागमा हिउँ पर्ने लुम्बिनीमा राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनको अन्तिम तयारी, तीन उम्मेदवार सार्वजनिक दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ