२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

मंसिर १३,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । रुपन्देहीको बुटवल- ११ देवीनगरमा रहेको नवीन औद्योगिक कदरबहादुर रीता माध्यमिक विद्यालयको आयोजनामा कक्षा ११ र १२ लाई लक्षित नगर स्तरीय नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० विषयक निबन्ध लेखन प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा बाल्दै बुटवल उपमहानगरपालिका शिक्षा तथा जनस्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख मित्रमणी खनालले विद्यालयले सान्दर्भीक शीर्षकमा निबन्ध लेखन कार्यक्रम र विद्यालयमा लैङ्गिक मैत्री वातावरण सिर्जना विषयक अभिमुखिकरण कार्यक्रम आयोजना गरेर विद्यार्थीहरुलाई सुचनाको हक सुनिश्चित गरेकोमा आभार व्यक्त गरे ।

यस्तै बुटवल उपमहानगरपालिका शिक्षा तथा जनस्वास्थ्य महाशाखा अधिकृत टीकाराम पन्थीले विद्यालयले नेपाल भ्रमण वर्षको निबन्ध लेखन प्रतियोगिता उल्लेखनीय रहेको भन्दै यस्ता कार्यक्रमहरुलाई भावी दिनहरुमा पनि निरन्तरता दिन सुझाव दिए । कार्यक्रममा विज्ञ त्रिभुवन विश्वविद्यालयका सहप्राध्यापक ऋषिराम भुसालले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० बारेमा ध्यान दिनुपर्ने कुराहरु औल्याए ।

कार्यक्रममा क्यानन मा.वि.की प्रियाश्रेष्ठ प्रथम, कालिका मानवज्ञान मा.वि.की सुनिता खनाल द्धितीय, अक्स्फोर्ड मा.वि.की आस्था खनाल तृतीय र कान्ति मा.वि.की सुरक्षा भटराईले सानत्वना स्थान प्राप्त गरेकी थिइन । निबन्ध मूल्याङ्कनमा सह प्रा. ऋषिराम भुसाल, शिक्षक विष्णु पन्थी र अशोक घिमिरेले गर्नु भएको थियो । प्रतियोगितामा प्रथम, द्धितीय, तृतीय र सानत्वनालाई रु ५०००, ३०००, २००० र १००० पुरस्कार तथा प्रमाणपत्र वितरण गरिएको थियो । विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद खरेको सभापतित्व, प्रद्यानाध्यापक प्रेम बहादुर बस्नेतको संचालनमा सम्पन्न कार्यक्रमको सहजीकरण प्रद्यानाध्यापक प्रेम बहादुर बस्नेतले गरेका थिए ।

उक्त अवशरमा कक्षा ११ र १२का विद्यार्थीहरुलाई विद्यालयमा लैङ्गिक मैत्री वातावरण सिर्जना सम्बन्धी १६ दिने कार्यक्रमको अभिमुखीकरण बुटवल उपमहानगरपालिकाको निर्देशन अनुसार आयोजना गरी कक्षा ११ र १२ लाई छात्रा मैत्रीको लागि साथी शिक्षकमा रेखा भुसाल पोखरेललाई र कक्षा ९ र १० का छात्राहरुको लागि शिक्षक संगिता ढकाललाई तोकिएको छ । विद्यालयमा गुनासो तथा सुझावबक्स पहिले देखिनै राखिएकोमा त्यसलाई प्रभावकारी रुपमा प्रयोग गर्न सुझाव दिइएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा