२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

मंसिर ७,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

भैरहवा । रुपन्देही क्रिकेट संघको आयोजनामा भैरहवामा शनिबारबाट शेरबहादुर सेन्चुरी अन्तरकलेज जिल्ला स्तरीय टी–ट्वन्टी क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु भएको छ । शनिबार भएको पहिलो खेलमा साई ग्लोबल कलेजले शान्ति नमूना माविलाई ४८ रनले पराजित गरेको छ । सिद्धार्थ रंगशालामा भएको खेलमा टस जितेर ब्याटिङ गरेको साई ग्लोबलले निर्धारित २० ओभरको खेलमा ५ विकेटको क्षतिमा १३३ रनको योगफल बनायो ।

उसका लागि साहव आलमले नटआउट ३६ र इमरान खानले ३१ रन बनाए । बलिङमा शान्तिका रञ्जित खड्काले २ विकेट लिए । जवाफी ब्याटिङ गरेको शान्तिले ८ विकेट गुमाउँदै ८५ रन मात्रै बनायो । उसका लागि रञ्जित खड्काले १६ र जय गोदारले १३ रन बनाए । बलिङमा खेलका म्यान अफ द म्याच समेत रहेका साई ग्लोबलका इमरान खानले ३ विकेट लिए ।

दोस्रो खेलमा सेन्टोजोसेफ कलेजले तिनाउ टेक्निकल कलेजलाई ११७ रनको भारी रन अन्तरले पराजित गरेको छ । टस जितेर पहिला ब्याटिङ गरेको सेन्टोजोसेफले ८ विकेट गुमाउँदै १४२ रनको योगफल बनाएको थियो । उसका लागि निश्चल चौधरीले ४८ र लालबहादुर अधिकारीले ४२ रनको योगदान गरे । बलिङमा तिनाउका सुरज पाण्डे, निशान्त पुरी र शम्भु पाण्डेले २÷२ विकेट लिए ।

जवाफमा तिनाउ ८.१ ओभरमा सबै विकेट गुमाई २५ रनमै समेटियो । उसका लागि आकाश खत्रीले ६ रन बनाए । उसलाई सस्तैमा समेट्न सेन्टोजोसेफका लालबहादुर अधिकारीले २ रन खर्चेर ह्याट्रिकसहित ५ विकेट लिए । उनी म्यान अफ द म्याच समेत भए । यस्तै, आशिष घिमिरेले ३ विकेट लिए । आइतबार दीप बोर्डिङ उच्च मावि र नवज्योति उच्च मावि तथा रुपन्देही लीलाराम न्यौपाने उच्च मावि र लुम्बिनी बाणिज्य क्याम्पसबीच प्रतिस्पर्धा हुने संघका सचिव संजय गुरुङले जानकारी दिए ।

जिल्लाका १६ वटा कलेज सहभागी प्रतियोगिता मंसिर १४ गतेसम्म चल्नेछ । प्रतियोगितामा विजेता टिमले ४० हजार र उपविजेताले २० हजार तथा उत्कृष्ट खेलाडीले ५ हजार नगदसहित ट्रफी प्राप्त गर्नेछन् । संघका सदस्यसमेत रहेका युवा व्यवसायी विमल सेन्चुरीले आफ्ना स्वर्गीय हजुर बुवा शेरबहादुरको स्मृतिमा प्रतियोगिताको मुख्य प्रायोजन गरेका छन् ।

यसअघि खेलको उद्घाटन गर्दै सिद्धार्थनगर वडा नम्बर ३ का अध्यक्ष थानेश्वर पौडेलले मुलुकलाई चिनाउन खेलकुदको अहम् भूमिका रहेको बताए । उनले स्थानीय तथा जिल्ला स्तरमा हुने प्रतियोगिताहरुले नयाँ खेलाडी उत्पादनमा टेवा पुग्नुका साथै खेल क्षेत्रको विकास हुने जनाए । संघका अध्यक्ष प्रशान्त विक्रम मल्लले क्रिकेट क्षेत्रको विकासका लागि आफूहरु निरन्तर लाग्ने बताए । उनले राष्ट्रियस्तरमै रुपन्देहीले सबैभन्दा बढी क्रिकेट खेलाउने गरेको जनाए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना कोभिडका कारण चीनको हवाइमा ८० हजार पर्यटक फसे कमजोर बन्दै मनसुनी प्रभाव मोटरसाइकलबाट खसेर महिलाको मृत्यु