२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

परासी । भ्रष्टाचार नियन्त्रण तथा सुसासन प्रवद्धन सम्बन्धी एक दिवसीय जिल्ला स्तरीय अन्तरक्रिया कार्यक्रम रामग्राम नगरपालिकाको सभाहलमा आज सम्पन्न भएको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको कार्यालय बुटवलको आयोजना रहेको थियो ।

Advertisement

यस आर्थिक वर्षमा पश्चिम नवलपरासीबाट ९७ उजुरी परेको सबैभन्दा बढी स्थानीय तहका मात्र ७० वटा उजुरी रहेको बताए। उजुरीमध्ये ३१ वटा फर्छौयोट हुन बाँकी रहेको बताए। पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाबाट परेको छ।पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाबाट परेको २० वटा उजुरी मध्ये १८ वटा मुद्दा फैसला र २ बटा बाकी रहेको छ। बर्दघाट नगरपालिकाबाट परेको १८ वटा मुद्दा १० फैसला र ८ बटा बाकी रहेको छ।

रामग्राम नगरपालिकामा ११ वटा उजुरी मध्य ९ वटा फैसला र२ बाकी रहेको छ।सरावल गाउँपालिकामा ९बटा उजुरी मध्य ७ फैसला र २ वटा बाकी रहेको छ। सुनवल नगरपालिकामा ६ वटा उजुरी मध्ये ५ फैसला र १ बाकी रहेको छ। प्रतापपुर गाउँ पालिकामा ५ उजुरी मध्ये ३ फैसला र २ बाकी रहेको छ। सुस्ता गाउँ पालिकामा १ मात्र मुद्दा परेको छ र फैसला हुन बाँकी रहेको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको कार्यालय बुटवलले जनाएको छ।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि जिल्ला समन्वय समिति प्रमुख शिवशंकरप्रसाद रायले कर्मचारी तथा जनप्रतिनिधिहरूले भ्रष्टाचार गर्न नहुने बताए। सपथ खाएर पनि पैसा आउने स्थानमा सरुवा गरेर जान लालायित कर्मचारीले राज्यको सुविधा लिएर पनि भ्रष्टाचार गरेको बताए | भागबण्डाको आधारमा नियुक्ति गर्दा भ्रष्टाचार मौलाएको रायले बताए।

अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको कार्यालय आयुक्त डा० सुमित्रा श्रेष्ठ अमात्यले नेपालमा गरीब र धनीको बीचमा खाडल भ्रष्टाचारका कारणले बताइन्। जनप्रतिनिधि र कर्मचारीले नागरिक प्रति राष्ट्रसेवकको आचरण देखाउन सकेमा भ्रष्टाचार न्यूनिकरण गर्नसकिने बताइन्। विभिन्न कार्याालयमा विचौलियाका कारण ठूला-ठूला भ्रष्टाचार बढेकाले नेपाललाई डिजिटल नेपाल बनाउन सके भ्रष्टाचारलाई अन्त्य गर्न सकिने बताइन्।

रामग्राम नगरपालिका मेयर नरेन्द्र कुमार गुप्ताले भ्रष्टाचार रोकथाम गर्न संयन्त्रको निर्माण र नितिमा परिवर्तन गर्नुपर्ने बताए। विचौलियाको कारणले बढीको हुँदा यस्तो भ्रष्टाचार गर्नेलाई सार्वजनिक रूपमै कडा सजाए दिन सकेमा कमी आउने र प्रविधि मैत्री संयन्त्रको निर्माण गर्न सकेमा सेवाप्रदायक कार्यालयबाट भ्रष्टाचार हट्ने बताएका थिए।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवणकुमार पोखरेलले भ्रष्टाचार न्यूनीकरण गर्न कार्यालयमा नागरिक वडापत्र, उत्ज़री पेटिका , गुनासो सुन्ने निकाय, मासिक फारवाटी सार्वजनिक गर्ने काम गरेको बताए। जिल्लामा विचोलिया मुक्त गराउन अनलाइन मार्फत व्यावहारमा प्रतिवद्ध हुन जिल्लाका कर्मचारीलाई निर्देशन दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै