१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

काठमाडौ  । के तपाईंले कहिल्यै महसुस गर्नुभएको छ कि केटीले तपाईंलाई मन पराउँछिन् ? सायद एउटी महिलाले तपाईंलाई एउटा चिन्ह दिएको छ जसले तपाईंलाई थाहा दिन्छ कि उनी तपाईंलाई मन पराउँछिन्। यो धेरै कम मान्छेमा हुन्छ। जब कुनै केटीले कसैलाई मन पराउँछिन्, उनी सरल शब्दमा प्रेम व्यक्त गर्दिनन् । तर, महिलाले इशाराको सहारा लिन्छन् । पुरुष प्रेम व्यक्त गर्न जान्छन्। तर, महिलाहरु यस मामिलामा धेरै फरक छन्। त्यसोभए तपाईलाई केटीले तपाईलाई मन पराउँछ कि भनेर कसरी थाहा पाउने ?

Advertisement

आँखाको हेराई
महिलाले तपाईलाई हेर्ने दृष्टिकोणबाट तपाईले धेरै कुरा सिक्नुहुनेछ। उदाहरणका लागि यदि एउटी महिलाले तपाईलाई सामान्य भन्दा अलि लामो समयसम्म हेरिरहेकी छिन् भने उसले तपाईलाई साथी वा सहकर्मीको रूपमा लिने सम्भावना छ। के तपाई प्रायः उसलाई भेट्न जानुहुन्छ र तपाईले उसलाई हेर्दै समात्नु हुन्छ ? खैर, यो एक सकारात्मक संकेत हो कि एक महिला तपाईं आकर्षित छ। यदि एक केटीले तपाईलाई हेर्छ भने उसले तपाईलाई जाँच गरिरहेको हुनुपर्छ। वास्तवमा केही अध्ययनहरूले संकेत गरेका छन् कि लामो समयसम्म आँखाको सम्पर्कले दुई व्यक्तिहरूबीचको प्रेमको भावनालाई ट्रिगर गर्न सक्छ।

के तपाईंले कहिल्यै ध्यान दिनुभएको छ ? हामीले मन नपराउने व्यक्तिहरूसँग हामी विरलै बलियो सम्बन्ध बनाउँछौं। वास्तवमा हामी जानाजानी कुराकानीमा आकर्षित हुन नचाहेका मानिसहरूसँग आँखा सम्पर्क गर्नबाट जोगाउँछौं। साथै, विशेषज्ञहरूले संकेत गर्छन् कि बच्चाहरूले उनीहरूलाई रुचि राख्ने व्यक्तिहरूसँग आँखा सम्पर्क राख्छन्।

शरीरको स्थिति
यदि कुनै केटीले तपाईलाई मन पराउँछिन् भने उसले पनि आफ्नो शरीरको स्थितिबाट तपाईलाई मनपर्छ भनेर बताउन प्रयास गर्नेंछिन्। उनी तपाईं तिर झुकेर तपाईंसँग कुरा गर्छिन्। जब उनी बस्छिन्, उनी आफ्नो खुट्टा पार गरेर बदिस्ननन्। मुट्ठी बन्द नगर्नुहोस् र आफ्नो हत्केला खुला राख्नुहोस्। उनी कपालसँग खेलिरहेको देख्न सकिन्छ ।

छुने बहाना 
मानिसहरूले आफूलाई मन नपर्ने मानिसहरूलाई छुँदैनन्। यदि केटीले तपाइँमा रुचि राख्छ भने उसले तपाइँको हात, हात वा काँधमा पुग्न र छुने प्रतिरोध गर्दैन। उनले तपाइँको ज्याकेट सीधा गर्नेछन् वा तपाइँको घुँडा छुन पुग्ने छ जब उनले कुराकानीको क्रममा एक बिन्दु बनाउँछिन्। जति धेरै उसले तपाईलाई छोयो, ऊ तपाईमा चासो राख्छे भनी अनुमान गर्नु त्यति नै सुरक्षित हुन्छ।

तपाईसँग नजिक हुन रुचाउँछिन्
अर्को राम्रो संकेत कि एउटी महिला तपाईमा चासो राख्छिन् कि उनी तपाईको नजिक हुन चाहन्छिन्। तपाईलाई मन पराउने महिलाले आफूलाई यसरी राख्छिन् कि उनी सधैं तपाईको कक्षामा हुनेछिन्। यो कुनै संयोग होइन कि उनी धेरै अवसरहरूमा तपाईंको वरिपरि छिन्। तपाईं खडा हुने बित्तिकै उनले तपाईंलाई पोस्ट गर्नेछिन्।

तपाईंको शारीरिक भाषा
सम्बन्धमा प्रतिबिम्बित गर्छिन् विज्ञहरू भन्छन् कि जब हामी कसैलाई मन पराउँछौं, हामी अवचेतन रूपमा हाम्रो शरीरको भाषा समायोजन गर्छौं। उदाहरणका लागि, यदि तपाइँ डेटमा हुनुहुन्छ र तपाइँ टेबलमा अगाडि झुक्नु भएको छ भने यो सम्भव छ कि उनले स्वाभाविक रूपमा त्यसो गर्नेछिन्। यो व्यवहारलाई ‘अन्तर्क्रियात्मक सममिति’ भनिन्छ र यो बाल्यकालमा सुरु हुन्छ।-नवभारत टाइम्स

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा एमबीबीएसमा भर्ना गरिदिन्छु भन्दै १७ लाख ठगी विदेश पठाई दिन्छु भनि २५ लाख ठगी गर्ने एक जना पक्राउ निर्वाचनमा प्रतिपक्षी दलमाथि सरकार निर्मम ढंगले प्रस्तुत भएको ओलीको आरोप अस्वस्थ भएपछि ओलीले प्रतिनिधिसभामा बसेरै गरे सम्बाेधन