२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

एमाले नेता

बुटवल । नेकपा एमालेका उपमहासचिव तथा पूर्व अर्थमन्त्री विष्णु पौडेलले आउने निर्वाचन नेपालको लागि अस्थिरताको खेल मैदान नबन्ने दाबी गरेका छन् । निर्वाचनबाट तीन तहमा एमालेका एकल बहुमतको सरकार बनेर देश पूर्ण स्थिरता र विकासको गतिमा अगाडि बढ्ने नेता पौडेलले बताए ।

Advertisement

बिभाजनले एमालेको हैसियत कमजोर नभएको दावी गर्दै पौडेलले त्यसको पुष्टी निर्वाचनले गर्ने बताए । नेकपा एमाले बुटवल उपमहानगर कमिटीको प्रथम अधिवेशनको मंगलबार बुटवलमा उद्घाटन गर्दै नेता पौडेलले अबको निर्वाचनमा एमाले विगतमा भन्दा गुणात्मक मतका साथ सबै तहमा जित हाँसिल गर्ने दावी समेत गरे । ‘एमालेसँग अरू सबै दल मिलेर आउन वा एक्ला एक्लै लडुन । एमालेले एकल बहुमतको सरकार बनाउने गरी चुनाव जितेर सिंहदरबार छिर्नेछ । त्यो लेखेर राखे हुन्छ’ पौडेलले दावीका साथ भने ।

एमालेको शक्ति र जन संगठन देखेर सत्तारूढ गठबन्धन अत्तालिएको पौडेलले दावी गरे । ‘विभाजनपछि पनि एमालेको शक्ति नघटेको सत्तारूढ दलका नेताहरूले समेत भन्न थालेका छन’ रूपन्देही क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य समेत रहेका पौडेलले भने, ‘एमाले कमजोर भएको छैन । एमालेलाई जित्न सकिँदैन भन्ने कुरा कांग्रेसका रामचन्द्र पौडेलले समेत भनिसकेका छन् । एमालेको शक्ति देखेर सत्तारूढ गठबन्धन नैं अत्तालिएको छ ।’ एमाले विचार, संगठन र भूमिकामा सग्लो रहेको उनको भनाई छ ।

गोदावरीमा भएको विधान महाधिवेशनले एमालेभित्र रहेका दक्षिणपन्थी र विर्सजनबादी तत्व परास्त भएको नेता पौडेलको भनाइ छ । उनले एमाले कमजोर भयो भनेर कसैले पत्याउनेवाला नरहेको बताए । एमालेबाट फुटेर गाएकाहरूलाई पानीको फोका जस्तै भएको बताए । ‘एमाले छाडेकाहरुलाई कसैले पत्याउनेवाला छैनन । उनीहरू कांग्रेसको पुच्छर समातेर नदी तारिदिन्छ भन्ने ठानेका छन । उनीहरू कसैले पत्याउनेवाला छैनन’ पौडेलले भने । वडा र पालिका अधिवेशनले एमालेको फाउन्डेसन बलियो बनेको पौडेलले बताए ।

नेकपा एमालेको पालिका महाधिवेशन अन्तरगत बुटवल उपमहानगरको अधिवेशनलाई सम्बोधन गर्दै उनले सहमतिमा नेतृत्व चयनका लागि जोड दिएका छन् । नेकपा एमाले एक भएको सन्देश दिन पनि सर्वसहमतिबाट नेतृत्व चयन गर्नका लागि उनले सुझाब दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘नो लालपुर्जा, नो भोट’ भन्दै रत्ननगरमा सुकुम्बासीको प्रदर्शन प्रधानन्यायाधीश जबरालाई महाअभियोग लगाउन केपी ओलीलाई बारको ज्ञापनपत्र यसवर्ष ढोरपाटनमा चुके सिकारी बुटवलको दीप बोर्डिङ्ग स्कूलमा ‘दीप स्वाट’ सैनामैनामा कर्मचारी संगठनको नयाँ नेतृत्व रुपन्देहीमा ‘ओमिक्रोन’ भित्रिन नदिन उच्च सतर्कता काँग्रेस केन्द्रिय सदस्यमा लुम्बिनीका ऊर्जा, जलस्रोत मन्त्री रानाको उमेद्वारी झापामा वर्षमा आठ सय बढी हराउँछन्, मान्छे हराउँदा आधा मात्र भेटिन्छन् राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यतालिका : २० पुसमा मनोनयन, ५ दिनपछि अन्तिम नामावली, ६ घण्टा मतदान सभापतिको साझा उम्मेदवार चयन गर्न चाक्सीबारीमा पौडेल-कोइराला समूहको बैठक सुरु इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी ३४ को मृत्यु सीमा नाकामा ओमिक्रोनको त्रास : भारतबाट भित्रिनेहरू विशेष निगरानीमा ओमिक्राेन बिरामीले भरिए अस्पताल मालीमा भएको आतङ्कवादी हमलाको संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषदद्वारा निन्दा राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता