२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

राम शर्माको मन कबिता

पोखिने मन छ आजकल, पानी जस्तै ।
अनि परिधिबिना खुलेआम बत्तिने खहरे जस्तै
अन्धा–धुन्द बग्ने मन छ ।
फिक्का दिन गाढा मसीले कोरेर
निख्खर गाढा बनाउने मन छ ।

गणितका गुरुले रटाएका सुत्रहरु
जीवनको बिज गणितमा निकम्मा ठहरिएपछि
सुन–सान शहरको कुनै कुनामा ठिङ्ग उभिएको
आफैले पुज्ने झम्पट तस्वीरलाई,
आगोको रङ्गले पोत्ने मन छ ।
खाली निधार तरबारले कोरेर
केहि पल नै सही, भाग्यचम्काउने मन छ ।

खोई किन,यो समय आजकल घडिको टिक–टिक भन्दापनि बेतोडले कुदिरन्छ
रोकिने आदेश पनि नमानी
म भन्दा धेरै पर क्षितिजभन्दापनि पर पुगे जस्तै लाग्छ ।
अनि हेर्छु,
ढुङ्गे घरको मक्किएको दलिनबाट चियाएर
समयको वायूपंखी वेगले घोक्रयाए जस्तै लाग्छ
त्यसैले त घर छेवैको म्यालको रुख झै जुरुक्क उभिएर
त्यही समयलाई खेद्ने मन छ
केहि पल विश्राम लिएर आँफैलाई भेट्ने मन छ
भरिएका प्याला जस्तै एकै घुटमा केहि थान बोझहरु रित्याउने मन छ
फिक्का दिन गाढा मसीले कोरेर
निख्खर गाढा बनाउने मन छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता मकवानपुरमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएकी महिलाको मृत्यु ओली भेट्न बालकोट जाँदै बारका पदाधिकारी, प्रधानन्यायाधीश हटाउन अनुरोध गर्ने प्रधानमनन्त्री कप प्रदेशस्तरीय टि २० : आज सिरहा र महाेत्तरी तथा सर्लाही र बाराबीच भिडन्त टर्कीमा कोरोनाको सङ्क्रमण बढ्दै, एकै दिनमा २० हजारमा संक्रमण खोप लगाएकी महिलाको कोरोनाबाट मृत्यु कांग्रेस महाधिवेशन : पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यमा उम्मेदवारी घोषणा गर्ने संख्या बढ्यो जातीय दंगामा परी ४८ जनाको ज्यान गयो घरेलु हिंसाका उजुरी मिलापत्रमै सीमित : २४ उजुरी पर्दा १८ मा मिलापत्र ! काठमाडौं र ललितपुरका कांग्रेस सभापतिलाई दायाँ-बायाँ राखेर प्रकाशमानले खोले सम्पर्क कार्यालय रुपन्देहीमा २५ हजार सदस्यलाई आवद्ध गर्ने अनेरास्ववियूको अभियान मणिउजेशद्वारा असहाय बालबालिकालाई सहयोग राेहिंज्याँ मुसलमानले किन मागे फेसबुकसँग १५० अर्ब डलर क्षतिपूर्ति ? विजयीको तीन दिनमा लिङ्देनलाई बधाई दिए रवीन्द्र मिश्रले, राप्रपासँग विचार मिलेकाे हाे ? जन्ती बस दुर्घटना : घाइते एक जनाकाे मृत्यु