१३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 27, 2022

राम शर्माको मन कबिता

पोखिने मन छ आजकल, पानी जस्तै ।
अनि परिधिबिना खुलेआम बत्तिने खहरे जस्तै
अन्धा–धुन्द बग्ने मन छ ।
फिक्का दिन गाढा मसीले कोरेर
निख्खर गाढा बनाउने मन छ ।

गणितका गुरुले रटाएका सुत्रहरु
जीवनको बिज गणितमा निकम्मा ठहरिएपछि
सुन–सान शहरको कुनै कुनामा ठिङ्ग उभिएको
आफैले पुज्ने झम्पट तस्वीरलाई,
आगोको रङ्गले पोत्ने मन छ ।
खाली निधार तरबारले कोरेर
केहि पल नै सही, भाग्यचम्काउने मन छ ।

खोई किन,यो समय आजकल घडिको टिक–टिक भन्दापनि बेतोडले कुदिरन्छ
रोकिने आदेश पनि नमानी
म भन्दा धेरै पर क्षितिजभन्दापनि पर पुगे जस्तै लाग्छ ।
अनि हेर्छु,
ढुङ्गे घरको मक्किएको दलिनबाट चियाएर
समयको वायूपंखी वेगले घोक्रयाए जस्तै लाग्छ
त्यसैले त घर छेवैको म्यालको रुख झै जुरुक्क उभिएर
त्यही समयलाई खेद्ने मन छ
केहि पल विश्राम लिएर आँफैलाई भेट्ने मन छ
भरिएका प्याला जस्तै एकै घुटमा केहि थान बोझहरु रित्याउने मन छ
फिक्का दिन गाढा मसीले कोरेर
निख्खर गाढा बनाउने मन छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज यी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना महानगर प्रमुखका ७ उम्मेदवार जसले आफैँलाई भोट हालेनन् तिलोत्तमाको मेयरमा काँग्रेसका खाँण र उपमेयरमा एमालेकी चौधरी निर्वाचित गृहमन्त्रीको वडामा कांग्रेस पराजित आमा हजुरको सम्झनामा आँसु पिएर बाँच्दैछु ! रुपन्देहीकी एक मात्र महिला वडा अध्यक्ष मिनाको १० प्रतिशत बजेट शिक्षामा छुट्टयाउने प्रतिवद्धता श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा श्रीमान पक्राउ कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास