४ कार्तिक २०७८, बिहीबार

Oct 21, 2021

गुल्मी । सामान्यतया हामी महिलामा बाहिरी सुन्दरता देख्छौं । र, राम्री,सुन्दरी भन्छौं। शारीरिक बनावट र आकर्षणलाई नै पहिलो प्राथमिकता दिनेपनि गर्छौं । महिलाहरुलाई शारीरिक र देखावटी रुपमा मात्रै हेर्नु र सुन्दरतालाई प्राथमिकता दिनु पक्कैपनि न्यायोचित हेराई र व्यवहार सही हुँदैन । महिलाहरु सुन्दर, भावनात्मक र बौद्धिकमात्रै हुँदैनन् । शारीरिक रुपमा पनि शक्तिशाली हुन्छन् । अझै भनौं केहि महिलामा ती सबै सबै विशेषताहरु पनि हुन्छन्। यस्तै युवतीहरु मध्ये बाग्लुङकी मिनु एक हुन् । उनलाई यहाँ ‘डन’ पनि भन्ने गर्दछन् ।

Advertisement

रिष्ट–पुष्ट शरीर,ज्यान सुहाउँदो उचाई,मंगोलियन अनुहार भएकी सुन्दर देखिने त्योभन्दा बढि बहुप्रतिभाशाली युवतीको हुन्,मिनु बिसी । बाग्लुङ्गको ढोरपाटन नगरपालिका–२, बुर्तिबाङ्ग बजारको तारिखेत निवासी मिनु बिसी बिना ढोरापाटन नगरपालिका भित्र मात्रै होइन, पश्चिम बाग्लुङ्गका विभिन्न औपचारिक एवम् साँस्कृतिक कार्यक्रमहरु खल्लो मानिन्छन्।

गायिका रकार्यक्रम उद्घोषिका उनले दर्शकलाई समय बितेको पत्तै नहुने गरि मनोरञ्जन दिन्छिन् । सितोरियो कराँतेमा थर्ड डन प्राप्त गरेकी उनी त्यस खेलको राष्ट्रिय रेफ्री हुन् । पश्चिम नेपालमा डन युवतीका रुपमा खेलकुद क्षेत्रमा उनको चर्चा चल्छ । ५० केजी तौल समूहमा पश्चिम नेपालबाट राष्ट्रिय खेलकूद प्रतियोगितामा गोल्ड मेडल प्राप्त गरेकी उनले बाग्लुङ्ग, पोखरा, बुटवल र काठमाण्डौमा धेरै पटक विभिन्न २५ वटा पदक जितेकी छन् ।

खेलकूद, कलाकारितामा मात्र होइन उनी पत्रकारितामा समेत त्यस भेगमा अब्बल छन्। हाल रेडियो बुर्तिबाङ्गको स्टेशन म्यानेजर रहेकी उनले समाचार लेखन र वाचनका अलवा अन्य मनोरनात्मक कार्यक्रहरु चलाउँदै आएकी छन्।

गायनसंगै मोडलिङ्गमा समेत रुचि राख्ने बिसी अहिले स्नातक प्रथम वर्षमा अध्यानरत छिन् । छिमेकी जिल्ला गुल्मीका विभिन्न कार्यक्रममा समेत उद्घोषण गर्न आउने गरेकी बिसी २०६७ सालदेखि कराते खेलाडी, उद्घोषिका र सञ्चारकर्मीका रुपमा चर्चा कमाउँदै आएकी छन् । थर बिसी लेखाउने उनी विश्वकर्मा समुदायकी हुन्।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सीडीओ र एसपी तासमा मग्न भिडियो सार्वजनिक भएपछि… अवरुद्ध सिद्धार्थ राजमार्ग चालु नाम्खाको तुम्लिङमा फसे चार विदेशीसहित १२ जना बुटवलमा काटेर राखिएका ३० हेक्टर क्षेत्रफलको धान बाली क्षेति पप्पु कन्स्ट्रक्सनले निर्माण गरेको कमला नदी पुलको अर्को स्पान पनि भासियो ‘सन् २०२२ सम्म कोभिड महामारी’ पुरानै लयमा फर्किदै छ बेनी बजार विश्वकै सबैभन्दा लामो लकडाउन आजदेखि खुल्दै हात्ती आक्रमणबाट मृत्यु भएका परिवारलाई दश लाख धान डुब्यो, गहुँ लाउने आश मर्‍यो बुद्धको महापरिनिर्वाण भएको कुशिनगरमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल भारतमा नौ महिनामा एक अर्बले लगाए खोप नेपाली फिल्म ‘एक्सन नाइन’मा सुनिल शेट्टीको इन्ट्री महिला मेयर कप आजबाट, उद्घाटन खेलमा महालक्ष्मी र बागमती भिड्दै प्रधानमन्त्री देउवा आज कर्णाली र सुदूरपश्चिमको निरीक्षणमा जाँदै अलपत्र पर्यटकको उद्धार गर्न गृहमन्त्रीको निर्देशन चितवनको ३० प्रतिशत धानबालीमा क्षति बागलुङमा ड्रागन फ्रुटको व्यावसायिक खेती सिद्धार्थ राजमार्ग अवरुद्ध बालुवा बाेकेकाे ट्रक दुर्घटना, चालकको मृत्यु