२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

कैयौं पटक भविष्यमा हुने केहि घटना विशेषगरी आर्थिक हानिका संकेत हामीले पहिले पाउन पनि सक्छौं । यदि यि संकेतलाई बुझ्न सकियो भने आर्थिक हानीबाट बच्न सकिन्छ ।

Advertisement

कहिलेकाहि घर बाहिर निस्कने बेलामा हुने अनौठो घटना मार्फत हामीले भविष्यमा हुनसक्ने आर्थिक हानीका बिषयमा जानकारी पाउन सक्छौ । यस्ता कुन कुन संकेत मार्फत मानिसले हुनसक्ने आर्थिक हानीका विषयमा थाहा पाउन सकिन्छ ।

– घर बाहिर निस्कदा हाच्छ्यु आउनु

घरबाट कुनै शुभ काममा निस्कदा हाच्छ्यु आएमा त्यसलाई अशुभ संकेत मानिन्छ । यसो हुदाँ कुनै न कुनै रुपमा काम बिग्रन सक्ने संकेत गर्दछ । पाका मानिसको सुझाव अनुसार यसरी घर बाहिर निस्कने बित्तिकै हाच्छ्यु आएमा केहिबेर रोकिनु पर्दछ । र सम्भव भए घर फर्कनु पर्दछ । घरमा केहि मिनेट बसेपछि सो काममा गए अशुभ समय टारीने मान्यता छ ।

– बाटोमा माछा, हात्ती, शव देख्नु

कुनै काममा जादाँ बाटोमा माछा, हात्ती, पानको पात वा शव देखिएमा यसलाई शुभ संकेत मानिन्छ । यस्ता दृष्य देखिएमा मान्यता अनुसार भगवान स्वयं प्रकट भएको मानिन्छ । तसर्थ यस्ता दृष्य देखिएमा काम बन्ने मान्यता छ । यस अलावा बाटोमा फूल वा माला देखिएमा मांगलिक कार्य हुने संकेत मानिन्छ ।

– दूध, खाली भाडो र फोहोर देख्नु

यदि घरबाट बाहिर निस्कदा खुट्टा हिलो वा गोबरमा परे वा दूध, खाली भाडो वा फोहोर देखिएमा यसलाई असफलताको सूचक मानिन्छ । यस्तोमा इष्ट देवको नाम लिइ भगवान शिव सम्झदै शिव–शिव जप गर्नु पर्दछ । साथै कुनै पनि शुभ कामका लागि जादाँ साथमा कलम वा रुमाल अनिवार्य बोक्नु पर्ने अन्यथा विवादमा पर्न सकिने मान्यता छ । शास्त्र अनुसार यस्ता केहि अशुभ संकेत भएमा केहिबेर रोकिई मिठाई र पानी खाएर हिड्नु पर्दछ ।

– सडकमा सिक्का र नोट भेटिनु

यदि बाटोमा सिक्का भेटिए काम बन्न सयम लाग्ने संकेत मानिन्छ । तर नोट भेटिएमा रोकिएको काम बन्ने संकेत मानिन्छ । यदि दुबै भेटिए कसैको सहयोगमा काम बन्ने संकेत मानिन्छ । यसरी भेटिएको पैसाको वास्तविक धनी नभेटिए मन्दिरमा चढाउनु पर्ने वा गरीबमा दान गर्नुपर्ने मान्यता छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा भोलिदेखि सुरु हुँदै प्रदेश स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड कपिलवस्तुमा करेन्ट लागेर २२ वर्षीय तेलीको मृत्यु प्रहरी समायोजन ऐन कार्यान्वयन नभए आन्दोलनमा उत्रिने ६ वटा प्रदेशको चेतावनी माओवादीको पोलिट्ब्यूरो १५६ सदस्यीय, ३१ वैकल्पिक सदस्य थप उपराष्ट्रपतिले भारतीय राजदूतसँग भने– नेपाल, भारत र चीनबीच त्रीपक्षीय सहकार्य गर्नुपर्छ एम्बुलेन्स दुर्घटना हुँदा तीन महिने शिशुको मृत्यु मिस्टर एण्ड मिस नवलपरासीको उपाधि रवि र श्रुतिलाई लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन