१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

हिड्दा हिड्दै
घुम्तिमा भेटिएको चौतारीमा
पिपलको छायाँ भेटेपछि
शीतलको संयोग सम्झेर
बुझ्यो उसले

Advertisement

कयौं हिउँदको चिसोमा
कयौं हिउँदको धुलोमा लट्पटिएर
वर्षामा
मुसलधारे बर्सातसंगै रुझ्यो ऊ

धेरैचोटि
छहारीको छेउबाट
भावनाको नदीमा बगेको बेला
पटकपटक पींडाका छालहरुले
किनारतिर हुत्याउन छोडेन

स्थिर भएर पनि अस्थिर भयो ऊ
कहिले एक्लै
कहिले परिस्थितिसँगै जुधेर
पौडिन सिक्यो

विरहका छालहरूमा डुबेर
अचेल खोज्दैछ ऊ
आँसुमा डुङ्गा खियाउनुभन्दा
नयनका किनारालाई नछोइ
उर्लेको गण्डकी
गलामा सुकाउने उपाय

कहिँ कतै लिलामीमा
कोही भेटिन्छ्न कि ?

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रमोद खरेलको ‘कन्सर्ट’ हेर्न आएका ९ जना बढी भिडका कारण घाइते, कार्यक्रम स्थगित पत्रकार स्व. कंडेल परिवारलाई एक लाख १० हजार सहयोग तिलाेत्तमा १ स्थित वाटिका टाेल विकास संस्थाकाे अध्यक्षमा पुष्करनाथ पन्थ लुम्बिनीको दाङमा अटो पल्टिँदा ९ जना घाइते बसको ठक्करबाट स्याङ्जामा एक जनाको मृत्यु पेस्तोलसहित जनकपुरबाट दुई युवक पक्राउ समृद्धिका लागि शिक्षा नीति बाधक मारवादी सेवा संघ भैरहवाको २२ कोठे भवन उद्घाटन बुटवलबाट चलचित्र ‘फूलबारी’को प्रमोशन सुरु, देश दौडाहमा कलाकार सबै सरकारी वेबसाइट डाउन, अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकियाे नेपाल पुनः प्रयोग योग्य बस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीमा पदस्थापन कर्मचारी संगठनको केन्द्रीय बैठक रुपन्देहीमा, तयारी अन्तिम चरणमा फागुन २८ अगावै राष्ट्रपति निर्वाचन नभए मुलुकमा अनिष्ट हुन्छ : शेखर कोइराला पत्रकार ऋषि धमलाकी पत्नी एलिजा गौतम नागरिक उन्मुक्ति पार्टीमा प्रवेश प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सम्हाले गृह मन्त्रालयको कार्यभार पत्रकार भण्डारीको पुस्तक ‘सत्ता संघर्ष’काे परिचर्चा रवी लामिछानेको मुद्दाले एनआरएनलाई कुनै असर गर्दैन् : डा. हेम राज शर्मा, उपाध्यक्ष चन्द्रौटामा सिद्राको व्यापार फष्टाउँदै रोहिणी अध्यक्ष कप क्रिकेट प्रतियोगिता : उपाधि रोहिणी–१ लाई प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ