११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

हिड्दा हिड्दै
घुम्तिमा भेटिएको चौतारीमा
पिपलको छायाँ भेटेपछि
शीतलको संयोग सम्झेर
बुझ्यो उसले

Advertisement

कयौं हिउँदको चिसोमा
कयौं हिउँदको धुलोमा लट्पटिएर
वर्षामा
मुसलधारे बर्सातसंगै रुझ्यो ऊ

धेरैचोटि
छहारीको छेउबाट
भावनाको नदीमा बगेको बेला
पटकपटक पींडाका छालहरुले
किनारतिर हुत्याउन छोडेन

स्थिर भएर पनि अस्थिर भयो ऊ
कहिले एक्लै
कहिले परिस्थितिसँगै जुधेर
पौडिन सिक्यो

विरहका छालहरूमा डुबेर
अचेल खोज्दैछ ऊ
आँसुमा डुङ्गा खियाउनुभन्दा
नयनका किनारालाई नछोइ
उर्लेको गण्डकी
गलामा सुकाउने उपाय

कहिँ कतै लिलामीमा
कोही भेटिन्छ्न कि ?

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी फेरी आन्दोलनमा, माग पुरा नभएको गुनासो २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी नेपालमा थपिए १ हजार २८२ कोरोना संक्रमित, ७ जनाको मृत्यु बुटवलमा दशैं सस्तो बजार मध्य भोटेकोशीको आइपीओ बाँडफाँट दक्षिण कोरियामा कोरोना भाइरसले पुनः महामारीको रुप लियो सुरु भएन विद्युतीकरण सुस्ताएको पर्यटन व्यवसाय जुरमुराउँदै टिपरको ठक्करबाट बोलेरो चालकको मृत्यु लुम्बिनीको नेपालगन्ज उपमहानगर बैठकमा लफडा, एक घाइते फार्मेसी संघ, लुम्बिनी प्रदेशद्वारा शुभकामना तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम फार्क विद्रोहीको आक्रमणमा पाँच जनाको मृत्यु भारतमा थप २६ हजार नयाँ सङ्क्रमित मल अनुदानमा वृद्धि बेँसी झर्न थाले भेडी गोठ