११ माघ २०७८, मंगलवार

Jan 25, 2022

हिड्दा हिड्दै
घुम्तिमा भेटिएको चौतारीमा
पिपलको छायाँ भेटेपछि
शीतलको संयोग सम्झेर
बुझ्यो उसले

Advertisement

कयौं हिउँदको चिसोमा
कयौं हिउँदको धुलोमा लट्पटिएर
वर्षामा
मुसलधारे बर्सातसंगै रुझ्यो ऊ

धेरैचोटि
छहारीको छेउबाट
भावनाको नदीमा बगेको बेला
पटकपटक पींडाका छालहरुले
किनारतिर हुत्याउन छोडेन

स्थिर भएर पनि अस्थिर भयो ऊ
कहिले एक्लै
कहिले परिस्थितिसँगै जुधेर
पौडिन सिक्यो

विरहका छालहरूमा डुबेर
अचेल खोज्दैछ ऊ
आँसुमा डुङ्गा खियाउनुभन्दा
नयनका किनारालाई नछोइ
उर्लेको गण्डकी
गलामा सुकाउने उपाय

कहिँ कतै लिलामीमा
कोही भेटिन्छ्न कि ?

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

क्यामरुनको रंगशालामा भागदौड हुँदा ६ जनाको मृत्या राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु