११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

बुटवल । रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाका विद्यालय भौतिक रुपमा नै सञ्चालनमा आउने भएका छन् । कोरोना महामारीका कारण लामो समयसम्म बन्द रहेका विद्यालय भदौ २७ गतेदेखि भौतिक रुपमा पठन–पाठन सूचारु हुने नगरपालिकाका सूचना अधिकारी टिकाराम शर्माले बताए।

धेरै विद्यार्थीहरु र भौतिक संरचना कम भएका विद्यालयले सिफ्ट अनुसार कक्षा सञ्चालन गर्ने गरी विद्यालय सञ्चालन गर्नका लागि अनुमति दिएको सूचना अधिकारी शर्माले बताए । ‘स्वास्थ्य सुरक्षाका सम्पूर्ण मापदण्ड पालना गरि भदौ २७ गतेदेखि भौतिक रुपमा नै कक्षा सञ्चालन गर्नका लागि नगरपालिकाले अनुमति दिएको छ ।’ ग्लोबल आवाजसँग कुराकानी गर्दै शर्माले भने ‘ धेरै विद्यार्थीहरु भएका विद्यालय र भौतिक संरचना कम भएका विद्यालयहरुले सिफ्टमा अनुसार पठन–पाठन गराउनु पर्ने छ ।’

देवदह नगरपालिकामा ३० वटा सामुदायिक विद्यालय र १७ वटा संस्थागत विद्यालय गरी ४७ वटा विद्यालय रहेका छन् । नगरपालिकामा २० हजार भन्दा बढी विद्यार्थीहरु छन् ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी