२८ श्रावण २०७९, शनिबार

Aug 13, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाका विद्यालय भौतिक रुपमा नै सञ्चालनमा आउने भएका छन् । कोरोना महामारीका कारण लामो समयसम्म बन्द रहेका विद्यालय भदौ २७ गतेदेखि भौतिक रुपमा पठन–पाठन सूचारु हुने नगरपालिकाका सूचना अधिकारी टिकाराम शर्माले बताए।

धेरै विद्यार्थीहरु र भौतिक संरचना कम भएका विद्यालयले सिफ्ट अनुसार कक्षा सञ्चालन गर्ने गरी विद्यालय सञ्चालन गर्नका लागि अनुमति दिएको सूचना अधिकारी शर्माले बताए । ‘स्वास्थ्य सुरक्षाका सम्पूर्ण मापदण्ड पालना गरि भदौ २७ गतेदेखि भौतिक रुपमा नै कक्षा सञ्चालन गर्नका लागि नगरपालिकाले अनुमति दिएको छ ।’ ग्लोबल आवाजसँग कुराकानी गर्दै शर्माले भने ‘ धेरै विद्यार्थीहरु भएका विद्यालय र भौतिक संरचना कम भएका विद्यालयहरुले सिफ्टमा अनुसार पठन–पाठन गराउनु पर्ने छ ।’

देवदह नगरपालिकामा ३० वटा सामुदायिक विद्यालय र १७ वटा संस्थागत विद्यालय गरी ४७ वटा विद्यालय रहेका छन् । नगरपालिकामा २० हजार भन्दा बढी विद्यार्थीहरु छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमालेलाई बहुमतबाट रोक्न मात्रै गठबन्धनको हल्ला भइरहेको छ : ओली एभेरष्टद्वारा विद्यार्थीलाई स्वागत तथा अभिमुखिकरण मणिउजेशद्वारा बुटवलमा नेतृत्व विकास तथा शैक्षिक कार्यक्रम एनआरएनए कार्यालयको बिजुली काटियो गतवर्ष १ सय ४० राष्ट्रसंघीय सहायताकर्मीको हत्या निहारिकाको माग पूरा नगर्ने सरकारमाथि बालेनको प्रश्न – ‘यो अत्ति हो..कानूनी राज्य यस्तो हुँदैन’ थप २६३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि, २ को मृत्यु राप्रपा नेपाल केन्द्रीय समिति बैठक ३० र ३१ साउनमा स्व. बोगटीलाई सम्झिँदै प्रचण्डले भने- पार्टीभित्रका डाक्टर र वैद्यभन्दा राम्रो थिए निहारिकालाई भेट्न शिक्षण अस्पताल पुगे मेयर बालेन रुकुममा प्रहरीको गाडी दुर्घटना : एक सुरक्षाकर्मीको मृत्यु, ५ घाइते निर्माण रोक्न आफ्नै कार्यकर्ताले तोडफोड गरेको दर्बाह पार्कको गृहमन्त्री खाँणद्वारा उद्घाटन पर्यटकको आकर्षणको केन्द्र बन्दै महभिर झरना लेक लागेर बेहोस भएका तीन जनाको सशस्त्र प्रहरीद्वारा उद्धार भदौ ५ भित्र उजुरी दिन मिटरब्याजी पीडितलाई गृहको आग्रह उत्तर कोरियामा अनिवार्य मास्कको प्रावधान हटाइयो नारायण बिपिको तीज गीत ‘निलो फरिया’ गुल्मेली समाज जापनद्वारा गृहजिल्लाका विभिन्न संस्थालाई सहयोग नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका मुख्य प्रशिक्षक प्रभाकर आज आइपुग्ने ३२ आमा साक्षर बन्ने दौडमा