१९ चैत्र २०७९, आईतवार

Apr 2, 2023

दाङ । नेकपा एमालेका स्थायी कमिटी सदस्य एवं लुम्बिनी प्रदेशका प्रथम मुख्यमन्त्री शंकर पोख्रेलले आम निर्वाचनमा भाग लिन एमालेले कसैसंग सहारा नलिने बताए । शुक्रबार दाङको लमहीमा नेकपा एमाले दाङ क्षेत्र नं. १ ले आयोजना गरेको वृहत प्रशिक्षण भेलालाई सम्बोधन गर्दै उनले पार्टी भित्रका अराजक प्रवृत्तिका व्यक्तिका कारण केही समस्या निम्तिएको भएपनि त्यसले कुनै असर नगर्ने बताए ।

Advertisement

त्यस्तै उनले अब मुलुकमा २ वटा मात्र राजनीति कित्ता भएको समेत बताए । उनले भने,‘ एउटा नेकपा एमालेको नेतृत्वमा जसले केपी शर्मा ओलीले गर्नुभएको छ । अर्को नेकपा एमाले विरोध राजनीतिक गठबन्ध जसको नेता माधव नेपाल, प्रचण्ड होइन् । त्यसको नेता शेर बहादुर देउवा हो । एकातिर शेर बहादुर लगायतका गठबन्धन र अर्को तिर नेकपा एमाले केपी ओली नेतृत्वको कित्ता हो ।’ त्यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै नेकपा एमालेका नेता तथा लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य रेवतीरमण शर्माले नेकपा एमाले कुनैपनि हालतमा विचलित नहुने बरु सुदृढ भएर जनमतका आधारमा फेरी पनि ठूलो पार्टी बन्ने बताए । उनले पार्टी अध्यक्ष तथा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको लोकप्रियता देखेर सरकार ढाल्ने षड्यन्त्र रचिएको बताए ।

‘ प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको लोकप्रियताले आफ्नो राजनीति सकिने डरले सरकारबाट ढलाउन गठबन्ध बनाइयो । परमादेशबाट सरकार बनाएर जनताको अभिमतको अवमूल्यन गरियो,‘ उनले भने,‘ अव एमाले चुनाव बाट फेरी पहिलो पार्टी बन्छ । एमाले प्रति आम जनता र कार्यकर्ताको आशा, भरोसा छ ।’ नेकपा एमाले दाङ क्षेत्र नं। १ का संयोजक शिवराज गिरीको अध्यक्षता भएको कार्यक्रममा एमालेका केन्द्रीय सदस्य तथा प्रतिनिधि सभा सदस्य सुजिता शाक्य, प्रतिनिधि सभाका सचेतक तथा नेतृ शान्ता चौधरी, नेकपा एमाले राष्ट्रिय परिषद सदस्य छविलाल वली, प्रतिनिधि सभा सदस्य गङ्गा थारू, राष्ट्रिय सभा सदस्य कोमल वली, तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाका प्रमुख घनश्याम पाण्डे, तुलसा केसी, ध्रुव आचार्य, रामजी चौधरी (मिलन), नेकपा एमाले दाङका सचिव मनोहर बुढाथोकी, लमही नगरपालिकाका नगर प्रमुख कुलबहादुर केसी, गढवा गाउँपालिकाका अध्यक्ष सहजराम यादव, धुप नारायण चौधरी, सीता चौधरी लगायतले सम्बोधन गरेका थिए ।

क्षेत्रीय सचिव मोहन सिंह बुढाको स्वागत मन्तव्य बाट सुरु भएको कार्यक्रमको सञ्चालन क्षेत्रीय इन्चार्ज नारायण डिसी छम्पालीले गरेका थिए । माधव नेपालको नेतृत्वमा अलग पार्टी बनेपछि नेकपा एमालेले कार्यकर्ता प्रशिक्षण संगठन बिस्तार र सुदृढीकरण अभियान सञ्चालन गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवल-पाल्पा सडक दैनिक ९ घण्टा बन्द हुने उपसचिवसहित तीन जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दायर निजी विद्यालयको सेटिङमा एसईईमा व्यापक चिट चोरी रवि लामिछानेविरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा रिट निवेदन आरआर क्याम्पसमा २७ चैतमा स्ववियु निर्वाचन बारा- २ : हेभिवेट भिडन्तमा पूर्वमन्त्री पौडेललाई अघि सार्ने एमालेको तयारी राप्रपाले टुंग्यायो उपनिर्वाचनका उम्मेदवार रुकुममा ५ थान भरुवा बन्दुक बरामद दक्ष जनशक्तिको उत्पादनले मात्र विश्वबजारमा प्रतिस्पर्धा गर्न सकिन्छ : प्रधानमन्त्री कपिलबस्तुमा लागु औषधसहित २ जना पक्राउ काेशी नामाकरण बिरुद्व भईरहेकाे पहिचानवादीकाे आन्दाेलनलाई जसपाकाे समर्थन कोरोना संक्रमण बढ्न थालेपछि नियन्त्रणको तयारीबारे सांसदको चासो कामना सेवा विकास बैंकले गर्‍याे लाभांश घोषणा कांग्रेसले गर्‍यो नेताहरुमाथि लगाइएको कारबाही फुकुवा मिटरब्याजीको रकम राष्ट्रियकरण गर्न र पीडितलाई न्याय दिन संसदमा माग समाजसेवी सावित्री साहुको स्मृतिमा श्रीमान‍्ले राखे दुई लाखको अक्ष्यकोष कांग्रेसले बारा-२ मा उपेन्द्र यादवलाई समर्थन गर्ने डलरसँगै घट्यो युरोको भाउ, कतिमा हुँदैछ बिदशी मुद्राकाे खरिदबिक्री ? मोदी इनर्जीको आईपीओ बाँडफाँट राष्ट्रपति पौडेलको स्वास्थ्य अवस्था बुझ्न प्रधानमन्त्री शिक्षण अस्पतालमा