३० श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 15, 2022

बुटवल । कान्ति माध्यमिक विद्यालयले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गरेको छ । विद्यालयले शैक्षिक सत्र–२०७८ का लागि विभिन्न विषयमा भर्ना भएका विद्यार्थीहरुका लागि अनलाइन भर्चूअलका माध्यमबाट स्वागत तथा उत्प्रेरणामूलक कार्यक्रम गरेको हो ।

Advertisement

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकामा प्रमुख शिवराज सुवेदीले मोफोसलमा रहेर पनि कान्तिले राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रियस्तरमा विभिन्न विषयका विज्ञ उत्पादन गर्नमा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको भन्दै प्रशंसा व्यक्त गरे । साथै आग्रमी शैक्षिक सत्रमा यो विद्यालय देशकै नमुना विद्यालयका रुपमा स्थापित गर्नका लागि स्थानीय सरकारले गर्नु पर्ने सबै प्रकारका सहयोग गर्न तयार रहेको बताए ।

यस्तै कार्यक्रममा नगर उप–प्रमुख गुमादेवी आचार्यले शिक्षा आम नागरिककोे मौलिक हक अधिकार भएकाले सबैलाई राज्यले सम्मान शिक्षाको व्यवस्था गर्नु पर्ने बताइन् । साथै उनले बुटवल उपमहानगरको बारेमा सानै उमेर समूहका विद्यार्थीलाई जानकारी गराउनका लागि स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण गरि कार्यान्वयनमा ल्याएको बताइन् । यस्तै स्वागत कार्यक्रममा विद्यालयका संरक्षक एवंम वडा नम्बर ४ का अध्यक्ष टंक प्रसाद पराजुलीले विद्यालयको अबको शैक्षिक कार्यक्रम इ–सिकाई, प्राविधिक धारका विषयबस्तुहरुको पठन–पाठन केन्द्रित हुनु पर्र्ने बताए ।

नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई उत्प्रेरक डा. तारा जि.ले व्यक्तित्व विकास, नेतृत्व बिकास र जीवनमा सफलता प्राप्त गर्नका लागि गर्नु पर्ने कार्यहरुलाई समेटेर उत्प्रेरणामूलक प्रशिक्षण दिएका थिए ।
कार्यक्रममा प्राचार्य गोविन्द ज्ञवालीले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गर्दै औपचारिक शिक्षण सिकाई नियमका बारे जानकारी गराए । साथै प्राचार्य ज्ञावलीले सबैको साथ र सहयोगले विद्यालय अहिलेको अवस्थामा आउन सफल भएको बताए । विद्यालयलाई शैक्षिकस्तरलाई अझ माथि उकास्नका लागि सबैको साथ र सहयोग आवश्यक पर्ने उल्लेख गरे ।

हुमराज भुसाल संयोजकत्व भएको कार्यक्रमको अध्यक्षता विद्यालय व्यवस्थापन समितीका अध्यक्ष हेमानन्द शर्मा र कार्यक्रमको संचालन शिक्षक राजन पौडेलले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी सरकारको आम्दानीः तलब भत्ता समेत पुग्दैन, कर्मचारी पाल्न ‘अरुको भर’ फलफूल र तरकारीको मूल्य : सबैभन्दा सस्तो सेतो मुला, महंगो किवी शुद्धोधन ३ मा सुकुम्बासी जग्गा नापजाँच सुरु २४ वर्षीया पुष्पा बुढाथोकी १ महिनादेखि सम्पर्कबिहीन भ्रष्टाचार र वंशवाद भारतका दुई शत्रु: माेदी साउनको अन्तिम सोमबार देवघाटमा भक्तजनको घुइँचो (फाेटाेफिचर) राप्रपा नेपालको केन्द्रिय समिती बैठक शुरु, प्रतिवेदनहरु प्रस्तुत हुदैँ कम्युनिष्ट पार्टी भन्ने बित्तिकै जनता डराउने अवस्था आयोः मन्त्री चौधरी मध्य भोटेकोशी जलविद्युत अझै १ करोड ५४ लाख रुपैयाँ नोक्सानमा श्रावणको अन्तिम सोमबार : शिवालयमा भक्तजनको भीड रुस्दीमाथि छुरा प्रहारः चुकिल लगाएर कोठाभित्रै बस्छन् आक्रमणकारीका बाबु कमल थापाले गरे राष्ट्रपति भण्डारीको निर्णयलाई स्वागत माओवादी स्थायी कमिटी बैठक दिउँसो १ बजे बस्दै ७५औँ स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै भारत रुपन्देहीमा अज्ञात समुहको गोली प्रहारबाट बिकास गुरुङ घाइते नागरिकता विधेयक : यस्तो छ अबको संसदीय प्रक्रिया बुटवलको सडकको अवस्थाः जनसरोकारको बिषय बुटवलमा आज बिहानैदेखि ७ घण्टा विद्युत अवरुद्ध हुने विवेकशील साझाको अध्यक्षमा समीक्षा बास्कोटा स्थानीयको बस्ती व्यवस्थापनपछि मात्रै बुटवलको तिनाउ-दानव करिडोर अघि बढ्छ : पौडेल