१० माघ २०७८, सोमबार

Jan 24, 2022

बुटवल । कान्ति माध्यमिक विद्यालयले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गरेको छ । विद्यालयले शैक्षिक सत्र–२०७८ का लागि विभिन्न विषयमा भर्ना भएका विद्यार्थीहरुका लागि अनलाइन भर्चूअलका माध्यमबाट स्वागत तथा उत्प्रेरणामूलक कार्यक्रम गरेको हो ।

Advertisement

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकामा प्रमुख शिवराज सुवेदीले मोफोसलमा रहेर पनि कान्तिले राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रियस्तरमा विभिन्न विषयका विज्ञ उत्पादन गर्नमा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको भन्दै प्रशंसा व्यक्त गरे । साथै आग्रमी शैक्षिक सत्रमा यो विद्यालय देशकै नमुना विद्यालयका रुपमा स्थापित गर्नका लागि स्थानीय सरकारले गर्नु पर्ने सबै प्रकारका सहयोग गर्न तयार रहेको बताए ।

यस्तै कार्यक्रममा नगर उप–प्रमुख गुमादेवी आचार्यले शिक्षा आम नागरिककोे मौलिक हक अधिकार भएकाले सबैलाई राज्यले सम्मान शिक्षाको व्यवस्था गर्नु पर्ने बताइन् । साथै उनले बुटवल उपमहानगरको बारेमा सानै उमेर समूहका विद्यार्थीलाई जानकारी गराउनका लागि स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण गरि कार्यान्वयनमा ल्याएको बताइन् । यस्तै स्वागत कार्यक्रममा विद्यालयका संरक्षक एवंम वडा नम्बर ४ का अध्यक्ष टंक प्रसाद पराजुलीले विद्यालयको अबको शैक्षिक कार्यक्रम इ–सिकाई, प्राविधिक धारका विषयबस्तुहरुको पठन–पाठन केन्द्रित हुनु पर्र्ने बताए ।

नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई उत्प्रेरक डा. तारा जि.ले व्यक्तित्व विकास, नेतृत्व बिकास र जीवनमा सफलता प्राप्त गर्नका लागि गर्नु पर्ने कार्यहरुलाई समेटेर उत्प्रेरणामूलक प्रशिक्षण दिएका थिए ।
कार्यक्रममा प्राचार्य गोविन्द ज्ञवालीले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गर्दै औपचारिक शिक्षण सिकाई नियमका बारे जानकारी गराए । साथै प्राचार्य ज्ञावलीले सबैको साथ र सहयोगले विद्यालय अहिलेको अवस्थामा आउन सफल भएको बताए । विद्यालयलाई शैक्षिकस्तरलाई अझ माथि उकास्नका लागि सबैको साथ र सहयोग आवश्यक पर्ने उल्लेख गरे ।

हुमराज भुसाल संयोजकत्व भएको कार्यक्रमको अध्यक्षता विद्यालय व्यवस्थापन समितीका अध्यक्ष हेमानन्द शर्मा र कार्यक्रमको संचालन शिक्षक राजन पौडेलले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे