ताजा अपडेट »

कान्ति मा.बि.मा नवआगन्तुक विद्यार्थीलाई स्वागत तथा उत्प्रेरणामूलक प्रशिक्षण

शुक्रबार, ११ भदौ २०७८, १३ : ४०
16 Shares

बुटवल । कान्ति माध्यमिक विद्यालयले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गरेको छ । विद्यालयले शैक्षिक सत्र–२०७८ का लागि विभिन्न विषयमा भर्ना भएका विद्यार्थीहरुका लागि अनलाइन भर्चूअलका माध्यमबाट स्वागत तथा उत्प्रेरणामूलक कार्यक्रम गरेको हो ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकामा प्रमुख शिवराज सुवेदीले मोफोसलमा रहेर पनि कान्तिले राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रियस्तरमा विभिन्न विषयका विज्ञ उत्पादन गर्नमा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको भन्दै प्रशंसा व्यक्त गरे । साथै आग्रमी शैक्षिक सत्रमा यो विद्यालय देशकै नमुना विद्यालयका रुपमा स्थापित गर्नका लागि स्थानीय सरकारले गर्नु पर्ने सबै प्रकारका सहयोग गर्न तयार रहेको बताए ।

यस्तै कार्यक्रममा नगर उप–प्रमुख गुमादेवी आचार्यले शिक्षा आम नागरिककोे मौलिक हक अधिकार भएकाले सबैलाई राज्यले सम्मान शिक्षाको व्यवस्था गर्नु पर्ने बताइन् । साथै उनले बुटवल उपमहानगरको बारेमा सानै उमेर समूहका विद्यार्थीलाई जानकारी गराउनका लागि स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण गरि कार्यान्वयनमा ल्याएको बताइन् । यस्तै स्वागत कार्यक्रममा विद्यालयका संरक्षक एवंम वडा नम्बर ४ का अध्यक्ष टंक प्रसाद पराजुलीले विद्यालयको अबको शैक्षिक कार्यक्रम इ–सिकाई, प्राविधिक धारका विषयबस्तुहरुको पठन–पाठन केन्द्रित हुनु पर्र्ने बताए ।

नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई उत्प्रेरक डा. तारा जि.ले व्यक्तित्व विकास, नेतृत्व बिकास र जीवनमा सफलता प्राप्त गर्नका लागि गर्नु पर्ने कार्यहरुलाई समेटेर उत्प्रेरणामूलक प्रशिक्षण दिएका थिए ।
कार्यक्रममा प्राचार्य गोविन्द ज्ञवालीले नवआगन्तुक विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गर्दै औपचारिक शिक्षण सिकाई नियमका बारे जानकारी गराए । साथै प्राचार्य ज्ञावलीले सबैको साथ र सहयोगले विद्यालय अहिलेको अवस्थामा आउन सफल भएको बताए । विद्यालयलाई शैक्षिकस्तरलाई अझ माथि उकास्नका लागि सबैको साथ र सहयोग आवश्यक पर्ने उल्लेख गरे ।

हुमराज भुसाल संयोजकत्व भएको कार्यक्रमको अध्यक्षता विद्यालय व्यवस्थापन समितीका अध्यक्ष हेमानन्द शर्मा र कार्यक्रमको संचालन शिक्षक राजन पौडेलले गरेका थिए ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।