२१ मंसिर २०७९, बुधबार

Dec 7, 2022

बुटवल । शिक्षालय मासेर प्रदेशको मन्त्रालय बनाउने कामको थालनी लुम्बिनी प्रदेशका ग्रामीण तथा शहरी विकास मन्त्री हरि प्रसाद रिजालले गरेका छन् । उनी प्यूठान निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ बाट निर्वाचित एमालेका सांसद् हुन् ।

Advertisement

मन्त्रालय राख्न अन्यन्त्र भौतिक संरचना नभएपछि शिक्षालय माथि लुम्बिनी प्रदेश सरकारले कब्जा जमाउन शुरु गरेको छ । रिजालले मन्त्री बन्ने शर्तमा प्रदेश राजधानी विवादमा मुख्यमन्त्रीलाई साथ दिएका थिए। तीन दिनसम्म स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री बनेका रिजाल सरकार टिकाउने क्रममा मन्त्रालय बाँडफाँड कुरा नमिलेपछि ग्रामीण तथा शहरी विकास मन्त्रीमा नियुक्त भएका थिए ।

रिजाल आफू मन्त्री नियुक्त भए लगत्तै मन्त्रालय लैजान तछाडमछाडमा थिए । उनी मन्त्री जतिसक्दो चाँडो बुटवल छाड्ने हतारोमा देखिन्थे । प्रदेश सभा सदस्य पद नै आफूलाई ‘घाँडो’ भएको र त्यसमा पनि बुटवल शहर आफ्ना लागि उपयुक्त स्थान नभएको रिजालले बेलाबेला प्रतिक्रिया दिँदै आएका थिए। प्रदेशले स्थायी राजधानी दाङको राप्ती उपत्यका देउखुरी क्षेत्रलाई बनाउने निर्णय गरेपनि त्यहाँ मन्त्रालय स्थापना गर्नेगरी ।

अहिलेसम्म संरचना बनेका छैनन् । अन्य सरकारी भवन नभएपछि मन्त्री रिजालको पहिलो आँखा राप्ती प्राविधिक शिक्षालय मासेर भएपनि आफू बस्ने थलो बनाएका हुन् । शिक्षालयको १८ वटा कोठा ग्रामीण तथा शहरी विकास मन्त्रालयका रूपमा प्रयोग भएका छन् । राप्ती प्राविधिक शिक्षालयमा १ हजार बढी विद्यार्थी अध्ययनरत छन् ।

मन्त्रालयमा कार्यरत कर्मचारीहरूलाई बस्ने आवास बाहिर खोज्नुपर्ने अवस्था रहेको एक कर्मचारीले सुनाए । ‘भित्र आवास बनाउने स्थिति छैन’, ती कर्मचारीले भने, ‘व्यक्तिका नीजि घरमा कोठा पाउन पनि गाहो छ। ती कर्मचारीका अनुसार साउन भित्र आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालयले पनि राप्ती प्राविधिक शिक्षालयमै बसेर काम शुचारु गर्ने तयारी गरिरहेका छन ।

कानून मन्त्री चेतनारायण आचार्य पनि स्थायी राजधानी देउखुरी बनाउने लबिङ गरेबापत मुख्यमन्त्रीले मन्त्री बनाइदिएको एमालेका एक प्रदेश सभा सदस्यले बताए । कानून मन्त्रालय उनले सम्हाली रहेका छन्। प्रदेश सरकार धरापमा परिसकेको हुँदा उक्त मन्त्रालय नसर्दै लुम्बिनी प्रदेश सरकार ढलिसक्ने राजनीति बृत्तमा चर्चा छ ।-बुटवल टूडे दैनिकबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जयपृथ्वी राजमार्गमा जिप दुर्घटना : चालकसहित ४ जना घाइते, २ को अवस्था गम्भीर राजधानी सरेपछि दाङको राप्ती गाउँपालिकाले तोक्यो कोठा भाडा दर जिल्ला अस्पतालमै छैन जीवनजल बेलायती राजा चार्ल्स द्वितीयलाई अण्डा प्रहार गर्ने पक्राउपछि रिहा हेजिङ सुविधा दिने संस्था तोक्दै अर्थ मन्त्रालय खरिद अनुगमन कार्यालयलाई समेत नटर्ने ८ ठेकेदारलाई अन्तिम मौका निर्वाचन आयोगद्वारा समानुपातिकतर्फको सिट बाँडफाँट, कसले कति पाए ? हँसिया प्रहारबाट एक युवाको मृत्यु, एक गम्भीर घाइते आफ्नो परिसरको फोहोर व्यवस्थापन गर्न काठमाडौं महानगरको ३५ दिने अल्टिमेटम ८ महिनापछि विलासिताको वस्तु आयात प्रविबन्ध खुल्यो दासढुंगा हत्याकाण्ड जाँचबुझ आयोग संयोजक प्रचण्डराजको निधन के–ड्रामा हेरेको भन्दै उत्तर कोरियामा दुई किशोरलाई मृत्युदण्ड खचाखच भरिएको बसमा बम विस्फोट, ६ जनाको मृत्यु पहाडी क्षेत्रमा बदलीको सम्भावना दशगजालाई नै असर पर्ने गरि रुपन्देहीको पक्लिहवा नजिक भारतको पर्खाल राष्ट्रिय दल बन्न नेकपा एकीकृत समाजवादीलाई साढे १८ हजार मत अपुग बुटवलका अव्यवस्थित बसोबासीलाई प्रमाणपत्र दिने तयारी भैरहवामा सामुहिक खेलकुद महोत्सवमा : १२ सय विद्यार्थी सहभागी अन्तर-विद्यालय क्रिकेटः काशी नोबल र शान्ति नमूना विजयी बुटवल–बेलहिया सडक : घटेनन् सवारी दुर्घटना, लेन प्रयोगको सचेतना शून्य