१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

कपिलबस्तु । निषेद्याज्ञाको अवज्ञा गर्दै कपिलवस्तुमा स्कूल सञ्चालन गरिएको छ । जिल्लाको महाराजगन्ज नगरपालिका-१ महाराजगन्ज स्थित एक निजी विद्यालयले भौतिक रुपमै कक्षा सञ्चालन गरेको विद्यार्थीबाटै जानकारी भएको छ । न्यू शिशु ईङ्गलिश बोर्डिङ स्कूलमा विद्यार्थीको उपस्थित गराई पठन-पाठन गराउँदै आएको हो । जिल्लामा निषेद्याज्ञा जारी छ । विद्यालय लगाएत भीड हुने कुनैपनि संघ-संस्था सञ्चालन र गतिविधि नगर्न भनिएको छ ।

विद्यालयका प्राचार्य शिवप्रसाद गैरले बिहान ७ बजे देखि १०ः३० बजेसम्म विद्यालय सञ्चालन भएको स्विकारे । उनले भने ‘सावधानी अपनाएर हामीले बालबालिकाहरुलाई ट्यूसन जस्तै पढाइरहेका छौं ।’ महाराजगन्ज नगरपालिका शिक्षा शाखा प्रमुख रेश्मीराज अर्यालले भने विद्यालय सञ्चालन गर्ने सूचना नगरेको बताए । उनले भने –‘हामीले विद्यालय सञ्चालन गर्न को लागि कुनै आदेश दिएका छैनौं । लुकिछिपी स्कूल संचालन गरे होलान् । नगरपालिकाले स्कूल संचालन गर्नको लागि भनेको छैन।

जिल्ला कोभिड व्यवस्थापन समिति र जिल्ला सुरक्षा समितिले शैक्षिक संस्था विद्यालय , कलेज,ट्यूसन सेन्टर र तालिम केन्द्र भौतिक उपस्थितिमा पठन-पाठन गर्न गराउन नपाउने निणर्य गरेको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुका निणर्यलाई नमानी महाराजगन्ज स्थित न्यू शिशु ईङ्गलिश बोर्डिङ्ग स्कूलले भने भौतिक उपस्थितिमा नै विद्यालय सञ्चालन गर्दा जोखिम बढेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने