२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

फाइल तस्विर

बनेपा । काभ्रेपलाञ्चोकको नमोबुद्ध नगरपालिका-१० छत्रेबाँझ दाप्चामा रहेको बाल उज्ज्वल माध्यमिक विद्यालयलाई सिसीटिभीको निगरानीमा राखिएको छ । विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तरलाई थप अभिवृद्धि गर्नका लागि विद्यालय व्यवस्थापन समितिले विद्यालयलाई सिसीटिभीको निगरानीमा राख्न आवश्यक रहेको जनाएपछि युवा व्यवसायी टीकाबहादुर लामा(धावा) ले १२ थान सिसी क्यामेरा उपलब्ध गराएका हुन् ।

Advertisement

नमोबुद्ध-१० का वडाध्यक्षसमेत रहेका विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष रामकृष्ण अधिकारीले प्राप्त उपकरणले शिक्षामा ठूलो उपलब्ध हुने अपेक्षा व्यक्त गरे । “सिसी क्यामेराबाट अब विद्यार्थी, शिक्षक, अभिभावक र सिङ्गो विद्यालयका लागि शिक्षाको क्षेत्रमा समेत गतिलो पहरेदारको काम गर्नेछ”, उनले भने, “अब विद्यालयमा विद्यार्थीका लागि शैक्षिक गुणस्तर वृद्धि गर्न सिसी क्यामेरा आवश्यक छ भनेर हामीले विद्यालयमा छलफलसमेत गरिरहेका थियौँ, त्यही क्रममा युवा व्यवसायी लामाले सिसी क्यामेरा उपलब्ध गराएका छन् ।” सिसी क्यामेरा उपलब्धसँगै उक्त क्यामेरा जडान गर्न आवश्यक पर्ने सम्पूर्ण सामग्री र जडान गर्ने प्राविधिकसमेत उनले उपलब्ध गराउनुभएको विद्यालयले जनाएको छ । विद्यालयमा सिसीटिभी क्यामेरा जडान गरेपछि सम्पूर्ण कक्षा कोठा, विद्यालयको प्राङ्गण र विद्यालय परिसर नै सिसीटिभीको निगरानीमा राखिएको विद्यालयले जनाएको छ ।

विद्यालयमा शैक्षिक गुणस्तर वृद्धि गर्नका लागि सिसीटिभीको महत्वपूर्ण भूमिका रहने भएकाले विद्यालयलाई सहयोग गर्ने उद्देश्यले आवश्यक उपकरणसहित सहयोग गरेको लामाले बताए । “विद्यार्थीलाई अनुशासित राख्न कक्षा कोठामा कसरी पढिरहेका छन्, कहिलेकाहीँ शिक्षक कक्षा कोठामा उपस्थित नहुने बेलामा कसरी बसिरहेका छन् र बाहिर चौरतिर खेल्ने बेलामा कसरी कस्तो व्यवहार देखाएका छन् भन्नेसमेतको निगरानी राखेर कतै गलत गरेको खण्डमा त्यसलाई सुधार गर्नसमेत सिसीटिभी क्यामेराले सहयोग गर्ने भएकाले सो उपकरण विद्यालयको लागि उपलब्ध गराएको हुँ”, उनले भने “यसबाट शिक्षक र विद्यार्थीको शैक्षिक गतिविधिका साथै शिक्षकले पनि कक्षा कोठामा कसरी पढाइरहेका छन् भन्नेसमेतको रेकर्ड गर्ने भएकाले समयको उचित सदुपयोग र व्यावहारिक परिवर्तनमा समेत सहयोग पुग्नेछ ।”

उपलब्ध सामग्रीमा एक थानको आठ हजार पर्ने १२ थान सिसी क्यामेरासहित जडान गर्न आवश्यक पर्ने सबै उपकरण गरेर रु एक लाख ७५ हजार ५६५ लागतमा सो जडान कार्य सम्पन्न गरिसकेको लामाले बताए । पाँच सय ४६ विद्यार्थी अध्ययन गरिरहेको सो विद्यालयमा नगर शिक्षा कार्यालयबाट कम्प्युटर ल्याबको समेत व्यवस्थापन गरी अध्ययन अध्यापन भइरहेको अध्यक्ष अधिकारीले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै लुम्बिनी आएर भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले भने– न्यानो स्वागतको लागि धन्यवाद प्रधानमन्त्री देउवा र भारतीय समकक्षी मोदीले मायादेवी मन्दिरमा एकसाथ गरे प्रार्थना भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत