२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

भैरहवा । लकडाउन खुकुलो भए पछि भैरहवामा कोभिड-१९ संक्रमितहरुको संख्या पनि दैनिक बढ्दै गई रहेको छ । हिजो मात्र नेपाल एसबिआई बैंकमा १२ जना सहित १४ जनामा संक्रमण देखिएको थियो । संक्रमण देखिने क्रम अझै रोकिएको छैन । आज मात्रै भैरहवामा थप ८ जना कोभिड-१९ संक्रमित देखिएको स्वास्थ्य कार्यालय भैरहवाले जानकारी दिएको छ ।

Advertisement

नेपाल आयल निगम भैरहवा बितरण केन्द्रका ३ जना कर्मचारीमा पनि संक्रमण पाईए पछि आज देखीे भैरहवा वितरण केन्द्र अर्को सूचना नआउदा सम्मको लागी बन्द गरिएको छ । नेपाल आयल निगमको भैरहवा बितरण केन्द्रमा ३ जना, प्रादेशिक कार्यालय भलवारीमा ३ जना र हवाई इृन्धन तर्फ ८ जना गरि १४ जना कर्मचारीमा संक्रमण देखिएको नेपाल आयल निगम प्रादेशिक कार्यालय प्रमुख सुरेश साहले जानकारी दिए ।

भैरहवामा आज देखिएका ८ जना मध्ये अञ्चलपुर, बुद्धकलोनी, सिद्धार्थनगर नगरपालिका वडा नम्बर ५ का रहेको स्वास्थ्य कार्यालय भैरहवाका भेक्टर कन्ट्रोल निरिक्षक केदार साहले जानकारी दिए । उनले आजै ओमसतिया गाउँपालिकामा १ जना, सियारीमा १ जना, बुटवल उपमहानगर पालिकामा १ जना र तिलोत्तमा नगरपालिकामा ६ जनामा पनि संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी दिए ।
यस संगै रुपन्देहीको सिद्धार्थनगर नगर पालिकामा संक्रमितको संख्या ४८ पुगेको छ ।

यस्तै बुटवल उपमहानगरपालिकामा ५८, लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकामा ६१, तिलोत्तमामा ५०, देवदह नगरपालिकामा १७, सैनामैना नगरपालिकामा ४३, मायादेवी गाउँपालिकामा १७, ओमसतियामा १ रोहिणीमा ८, मर्चवारी गाउँपालिकामा १५, सम्मरीमाईमा २७, सियारीमा ८, सुद्धोधनमा ८ गैडहवामा २६, कोटहीमाईमा २६ , कन्चनमा २४ जना संक्रमित पुगेको साहले जानकारी दिए ।

भैरहवा क्षेत्रमा पनि संक्रमितको संख्या बढ्दै गए पछि अहिले सिद्धार्थनगर नगर पालिका क्षेत्रलाई लकडाउन गरिएको छ । शनिबार राती देखी गरिएको लकडाउनको कारण यहाको जनजिवन प्रभावित बनेको छ । लकडाउन खुकुलो भए संगै बिस्तारै जनजिवन सामान्य हुन लागेको अवश्थामा पुन लकडाउन हुदा यहाको आर्थिक गतिविधि सुस्ताउने ब्यवसायीहरुको भनाई छ ।

लकडाउनको प्रभाव भैरहवा क्षेत्रमा देखिएको छ । मूख्य सडकहरुमा अत्यावश्यक सवारी बाहेक अन्य कुनै पनि सवारी सञ्चालनमा आएका छैनन भने पसलहरु समेत बन्द रहेका छन् । नगर क्षेत्रमा प्रहरीका बाक्लो उपस्थिति रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्यूठान जीप दुर्घटना अपडेट : मृतकको संख्या तीन पुग्यो रोट्रयाक्ट क्लब अफ कोटिहवाद्वारा निःशुल्क शिविर, करिब ४ सय जनाले लिए सेवा राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु