ताजा अपडेट »

चीनमा भिषण आँधीबेहोरीमा परी ५ को मृत्यु, १४१ कलकारखानामा क्षति

सोमबार, १७ बैशाख २०८१, ११ : २९
36 Shares
सोमबार, १७ बैशाख २०८१
36 Shares

ग्वाङ्झाउ । चीनको दक्षिणी सहर ग्वाङ्झाउमा सप्ताहन्तमा आएको आँधीका कारण कम्तीमा पाँच जनाको मृत्यु भएको छ । सो आँधीबेहोरीमा परी दर्जनौं घाइते भएका छन भने यतिखेर धमाधम मानिसहरूले सहर र घर सरसफाइ गरिरहेका छन्।

राज्य मिडिया द्वारा प्रकाशित हवाई तस्बिरहरूले शनिबार दिउँसो एक गर्जनको समयमा गुआन्झाउको बाईयुन जिल्लामा धेरै समुदायहरूमा आँधीबेहरी आए पछि विनाशको मात्रा देखाएको छ। तस्बिरहरूले सबैभन्दा कठिन प्रभावित क्षेत्रहरूमा विनाशको ब्लकमा ब्लक देखाउँदछ र विनाशको बीचमा केही भवनहरू उभिएका छन्, एउटा ट्रक यसको छेउमा पल्टिएको छ र कारहरू भग्नावशेषले कुचिएको छ। कतिपय भवनका छाना उदांगो भएका छन् ।

गत हप्ता मूसलधारे वर्षाले चीनको सबैभन्दा बढी जनसंख्या भएको प्रान्त गुआङ्डोङमा गम्भीर बाढी र चार जनाको ज्यान लिए पछि चीनको औद्योगिक केन्द्रमा चरम मौसम सबैभन्दा नयाँ समस्यामा परेको थियो। यस क्षेत्रमा १२७ मिलियन मानिसहरू बस्छन भने हजारौं कारखानाहरू रहेका छन् । शनिबारको आँधीमा परी कम्तीमा ३३ जना घाइते भएका र १४१ कारखानामा क्षति पुगेको सिन्ह्वाले जनाएको छ। चीनमा यस्तो मौसम प्रणाली असामान्य छैन।

गत सेप्टेम्बरमा देशको पूर्वी जियाङ्सु प्रान्तको सुकियानमा आँधीबेहरीमा परी १० जनाको मृत्यु भएको थियो। २०२१ मा एकै दिनमा दुईवटा आँधीबेहरीले देशलाई प्रहार गर्‍यो, जसमा वुहानको मध्य शहरमा आठ सहित १२ जनाको मृत्यु भयो।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।