ताजा अपडेट »

सजिलाे बचत तथा ऋण सहकारीको १५ औं साधारणसभा: उद्यमशिलतामा जाेड

शनिबार, २० असोज २०८०, १७ : ४३
32 Shares

बुटवल । सजिलाे बचत तथा ऋण सहकारी संस्था काे १५ औं वार्षिक साधारण सम्पन्न भएकाे छ । बुटवल उपमहानगरपालिका - ९ स्थित कालिकानगरमा प्रधान कार्यलय रहेकाे सहकारीको शनिबार बुटवल फुलबारीमा साधारणसभा सम्पन्न भएको हो ।

साधारणसभामा बाेल्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख खेलराज पाण्डेयले सहकारीले उद्यमशिलामा विशेष जाेड दिनु पर्ने बताए । साथै सहकारीले अब आर्थिक क्षेत्र मा विशेष जाेड दिनु पर्ने बताए ।सहकारिका अध्यक्ष रामराज पाेखरेलले वार्षिक प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै सहकारीले शेयर सदस्यकाे हितमा लामाे समयसम्म काम गर्दै आएकाे बताए । अहिले केहि सहकारी सकटमा परे आफुहरुको निरन्तर प्रयासले सजिलो सहकारी फाइदामै रहेको बताए।

स्थानीय स्तरमा स्थानीय नागरिकबाट संचालन भएका सहकारीमा गरेको लगानी खेर नजाने भएकाले दावी गरे । बुटवलमा मात्रै कार्यक्षेत्र रहेकाेमा अगामि दिनमा बिस्तार गर्ने समेत याेजना तयारी रहेको अध्यक्ष पोखरेलले बताए ।सहकारीले बाल बचत र दैनिक बचत समेत गर्दै आएकाे छ ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ९ का अध्यक्ष प्रदिप कुमार श्रेष्ठ , बुटवल उपमहानगरपालिका सहकारी महाशाखा प्रमुख गुणाखर खनाल, बुटवल जेसिजका पुर्व अध्यक्ष गणेशचनद्र पाेेखरेल, व्यसायी गाेपाल ज्ञवाली लगायतले आ-आफ्नाे भनाइ राखेका थिए ।

७५९ जना सदस्य रहेकाे सदस्य रहेकाेमा आगामि आर्थिक बर्षमा ८०० सदस्य पुर्याउने लक्ष्य रहेकाे बताए ।
हाल सहकारीकाे कुल पुँजी ९ कराेड ६२ लाख ३५ हजार ४३ रहेकाे छ । जसमा कर्जा लगानि ८ कराेड १७ लाख ९८ हजार ९ सय ८ रहेकाे छ । निक्षेप तर्फ ७ कराेड ५२ लाख ८१ हजार ४ सय ३२ रहेकाेछ । शेयर पुँजी तर्फ १ कराेड १४ लाख ८१ हजार रहेकाे छ ।साधारणसभामा जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिएकाे थियाे ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।