६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

रोजगार छैन आफ्नो देशमा, युवाहरु खाडिमा
छोरी हराउछन खोज्दै गर्दा, भेटिन्छ लास झाडिमा

Advertisement

घर खेत बेचिबेची पढेपनी गुणस्तर छैन राम्रो
ब्याच्लर त पढ्छौ तर सीप केही छैन हाम्रो

नेताहरुलाइ कुर्सिकै ध्यान जनताको यस्तै छ हाल
जागिर खान नि पैसा ख्वाउन पर्ने कस्तो रैछ यो चाल

आफ्नो देश नि बेची खाने कस्ता सपुत होलान
देख्दा देशको यो दुर्गती सहिद कति रोलान

गर्न चाहनेलाइ नि अवसर छैन बिदेसिनु बाध्यता हो
भ्रमणको बाहना बनाइ सिमाना बेच्ने सम्झौता भो

बालेन हर्क जस्ता नेता जन्मिएका छन नि तर
कुन दिन कस्लाइ मार्ने हुन फेरि यिनको त छैन भर

आधाभन्दा बढी युवा रोजगार नपाएर बिदेश गयो
देश छोड्दा खुसी लाग्ने कस्तो देशमा जन्म भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भाटभटेनीलाई झापाली जनताको उत्साहजनक साथ, बिर्तामोड स्टोरमा छुट यथावत प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र चिनियाँ राष्ट्रपति सिबीच भेटवार्ता महिलाको छातीमा अटोग्राफ दिए पछि डोनाल्ड ट्रम्प बिबादमा लुम्बिनीमा ४८९ जनाले लगाए पाठेघरको मुखको क्यान्सर विरुद्ध खोप, असोज १० गतेसम्म अभियानको समय थप आलुले बजार र मूल्य नपाउँदा किसान मर्कामा प्रधानमन्त्री दाहाल चीनमा, यस्तो छ एक हप्ताको कार्यक्रम कांग्रेस निकट मुस्लिम संघको महाधिवेसनको तयारी पूरा नेपाल क्रिकेट संघको अध्यक्षमा पुनः चन्द निर्वाचित ‘स्वास्थ्य सामग्रीमा वितरणमुखी बनेर राज्यलाई कंङ्गाल नबनाऔं’ एनआरएनए अध्यक्षका प्रत्याशी शर्माकाे विश्व दौडाहा जारी देश बिरुद्ध लेखेको आरोपमा पाकिस्तानमा एक पत्रकार हिरासतमा छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य