६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

न बोल्छ, न बुझ्छ
न भाव बदल्छ, न रङ नै
न रुन्छ, न हाँस्छ
मात्र ऊ डुल्छ, डुलाएमा
मात्र ऊ भिज्छ, भिजाएमा
ऊ जे गर्छ इसारामै गर्छ
र पनि

Advertisement

उसले पहिचान बनाएको छ
गरिब र धनीका बीचमा
गाउँ र सहरका बीचमा
जात र वर्गका बीचमा
अचम्म !

यसले एक खाडल बनाएको छ
असमानताको
अनि पहिचानको
केवल

मूल्य र स्वरूपका आधारमा
सबैजसोले बोक्दछन् झोला
र म पनि बोक्छु झोला
हजारौँ मानिसका सपनाहरू बोक्दै
अभावका भारीहरू बोक्दै
पीडा र रोदनका कथाहरू बोक्दै
समृद्विका सपनाहरू बोक्दै
एक नटुङ्गिने यात्रामार पनि
म चिनिएको छु
र चिनाइएको छु
केवल एक झोलेका नाममा।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भाटभटेनीलाई झापाली जनताको उत्साहजनक साथ, बिर्तामोड स्टोरमा छुट यथावत प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र चिनियाँ राष्ट्रपति सिबीच भेटवार्ता महिलाको छातीमा अटोग्राफ दिए पछि डोनाल्ड ट्रम्प बिबादमा लुम्बिनीमा ४८९ जनाले लगाए पाठेघरको मुखको क्यान्सर विरुद्ध खोप, असोज १० गतेसम्म अभियानको समय थप आलुले बजार र मूल्य नपाउँदा किसान मर्कामा प्रधानमन्त्री दाहाल चीनमा, यस्तो छ एक हप्ताको कार्यक्रम कांग्रेस निकट मुस्लिम संघको महाधिवेसनको तयारी पूरा नेपाल क्रिकेट संघको अध्यक्षमा पुनः चन्द निर्वाचित ‘स्वास्थ्य सामग्रीमा वितरणमुखी बनेर राज्यलाई कंङ्गाल नबनाऔं’ एनआरएनए अध्यक्षका प्रत्याशी शर्माकाे विश्व दौडाहा जारी देश बिरुद्ध लेखेको आरोपमा पाकिस्तानमा एक पत्रकार हिरासतमा छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य