७ आश्विन २०८०, आईतवार

Sep 24, 2023

राम्रो लाग्छ मलाई आफ्नै संस्कार अनि भेष
यस कविताको शिर्षक छ म र मेरो देश !!

Advertisement

जती पाए नि जिन्दगीमा दु:ख अनि ठेश्
हृदयमा समर्पित छ, मलाई मेरो देश !!

चार जात छत्तिस वर्णको यो साझा फुलवारि
सबै एउटै सिमा मा छौँ कोहि छैनौ पारी !!

फुलबारिमा अनेक फुलहरु फुले सरि
जहाँ गएनि सम्झना देशकै घरि- घरि !!

नेपाल जस्तो मेरो देश पाईन कतै धाउँदा
आभारी छु नेपाली भई जन्म लिन पाँउदा !!

यो देशको माटोमा जन्मे, हुर्के, बढेपछि
हार खान छाडिन् पटक- पटक लडेपनी !!

नेपालको सुन्दरतामा रमेका ती पर्यटकहरु
भन्छन् उनि नेपाल जस्तो राम्रो कुनै छैन अरु !!

यहि जन्मे बलभद्र, यहि जन्मे बुद्ध
त्यसैले त मेरो देश छ पवित्र र शुद्ध !!

मलाई मेरो प्यारो देश ,स्वर्गरि लाग्छ
यै देशको काखमा रम्दा सबै पीडा भाग्छ !!

मेरै देशमा हिमाल, पहाड अनि पर्छ तराई
हामी सबै नेपाली हौं छैनौ कोहि पराई !!

अनेक फुलको एउटा सिङ्गो माला गाँसे सरि
कुहुकुहु गित गाउँछ वनमा कोईलि चरि !!

सगरमाथा आरोहण गर्ने मेरै देशकि नारी
देशभक्ति, देशप्रेमि म निता भण्डारि !!

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘सिद्धार्थ चेम्बर अफ कमर्श पत्रकारिता पुरस्कार’बाट गुप्ता सम्मानित विषादीयुक्त केमिकलबाट स्थानीय बासीको स्वास्थ्यमा समस्या भएको भन्दै उद्योग बन्द गर्न माग लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बाल तथा महिला प्रसुतीका लागि छुट्टै काउन्टरको सुरुवात बुटवल आएर एआईजी भण्डारीको निर्देशन : भ्रष्टाचार शुन्य सहनशिलतामा काम गर्नुस् बुटवल गाेलपार्कको दुर्गा मन्दिरमा सन्ध्याकालिन महाआरती हुने बुटवलको देवीनगरमा गणपति मिष्ठान्नको ‘फ्रेन्चाइज’ बुटवलमा ईस्लाम धर्मालम्विहरुको धर्मगुरु पैगम्बरको १४९८ औं जन्मोत्सव विविध कार्यक्रम गरि मनाइँदै लागुऔषधसहित एकजना पक्राउ ‘अपराधको शैली परिवर्तन हुँदै जाँदा अनुसन्धान तथा नियन्त्रण थप चुनौतिपूर्ण बन्दै’ बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ खुकुरी प्रहार गरी हत्या गरेको आराेपमा एकजना पक्राउ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा पाँचजना पक्राउ एयर गनसहित एकजना पक्राउ गाईको चित्रअंकित ‘मेडालियन सिक्का’ सार्वजनिक जसपाको कोशी प्रदेश समिति पुनर्गठन, पदाधिकारीमा को को परे ? चिलिमे-त्रिशुली २२० केभी प्रसारण लाइन पुषभित्र सक्ने समयसीमा नेपाल–चीन व्यवसाय परिषद् स्थापना गर्न नेपाल उद्योग परिसंघ र सीसीपीआईटीबीच समझदारी प्रधानसेनापति शर्मा भारत प्रस्थान टिकटक स्टार ‘मुन’को सम्झानामा युवा वर्गलाई सदेश मुलक गीत (भिडियोसहित) भष्ट्रचारको थप सुचना ओलीज्यूले नै दिनुहुन्छ: बराल