२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

दाङ । घोराही उपमहानगरपालिका- १० अमराईमा दाङ फन भ्याली नामक फन पार्क सञ्चालनमा आएको छ । पार्क सञ्चालनमा आएपछि अहिले स्थानीय पर्यटकको पहिलो रोजाइ बन्न थालेको छ ।

Advertisement

तुलसीपुर १० की सीता नेपालीले यस ठाउँमा सुविधा युक्त पार्क सञ्चालनमा आएको थाहा पाएपछि घुम्न आएको बताइन् । उनले अन्य पार्कभन्दा यस पार्क धेरै राम्रो लागेको बताइन् । घोराही र तुलसीपुरको बीच भागमा रहेको र यातायातको पनि सहजता भएकाले बाह्य जिल्लाका पर्यटकहरू पनि घुम्न आउने उनले बताइन् । यो पार्क दाङका युवाहरूको संयुक्त लगानीमा सञ्चालनमा आएको हो । करिव २० करोड रुपैयाँ लगानी भएको बताइएको छ ।

फन पार्कमा गेष्ट रुम, पार्टी प्यालेस, रेष्टुरेन्ट, इन्डोर गेम, लाइज जिम, ब्याडमिन्टन कोट, बाल उद्यान, वाटर पार्क, प्रतियोगिता गराउन मिल्ने स्विमिङ पुलको व्यवस्था गरिएको पार्कका महाप्रबन्धक नरेशकुमार श्रेष्ठले बताए । उनका अनुसार पिकनिकको लागि पनि छुट्टै व्यवस्था समेत गरिएको र निश्चित रकम लिएर पिकनिक खान दिइने छ ।

अहिले वाटर पार्क, स्विमिङ पुल बाहेकका सेवा सुरु भइसकेको छ। त्यस्तै‚ अन्य संरचनाहरू थप्ने काम भइरहेको समेत उनले बताए। पार्कमा बालबालिकाहरू मात्र नभई अभिभावकहरू पनि रमाउन सक्ने खालका विभिन्न संरचनाहरू तयार परिएको महाप्रबन्धक श्रेष्ठले बताए।

हालसम्म करिब १५ करोड लगानी भइसकेको र पूर्ण रुपमा तयार गर्न अझै ५ करोड रुपैयाँ लगानी लाग्ने दाङ फन भ्याली पार्कका अध्यक्ष मिनराज घिमिरेले बताए । उनका अनुसार कोरोनाका कारण सामग्रीको मूल्य वृद्धि भएकाले लागत बढ्ने देखिएको छ । जिल्लामा विभिन्न क्षेत्रमा काम गर्ने तथा ब्यबसाय गर्दै आएका ११ जना व्यक्तिको लगानीमा फनपार्क सञ्चालनमा आएका समेत उनले बताए । फनपार्क ३ बिघा ५ कट्ठा जग्गा भाडामा लिएर सञ्चालन गरिएको समेत उनको भनाइ छ ।

एकै स्थानबाट धेरै सुविधा सहितको यस पाकै जिल्ला मै पहिलो रहेको सञ्चालकहरुको दावी छ । पार्कमा ५० जनाले रोजगारी पाएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह