२२ असार २०७९, बुधबार

Jul 6, 2022

बैशाख ९,

Advertisement

तिलोत्तमा । तिलोत्तमा नगरपालिकाले चालु आर्थिक वर्षको ९ महिनामा २५ करोड २५ लाख रुपैया राजश्व संकलन गरेको छ । चालु आर्थिक वर्षमा ३६ करोड ७३ लाख राजश्व संलन गर्ने लक्ष्य लिएको नगरपालिकाले चैत्र मसान्तसम्म ६९ प्रतिशत अर्थात २५ करोड २५ लाख रुपैया राजश्व संकलन गरेको हो ।

नगरपालिकाले सबैभन्दा बढी राजश्व नदिजन्य पदार्थबाट उठाएको छ । चैत्रसम्म १६ करोड रुपैया नदिजन्य पदार्थबाट उठेको छ । जसलाई प्रतिशतमा हेर्दा कुल राजश्वको ६३ प्रतिशत बढी आउछ ।यस्तै हाटवजार बैठकी करबाट आर्थिक वर्ष भरीमा १५ लाख राजश्व संकलन गर्ने लक्ष्य लिएकोमा ९ महिनामा चैत्र मसान्तसम्म ३६ लाख ६० हजार अर्थात २४४ प्रतिशत राजश्व संकलन गरेको छ ।नगरपालिकाले सम्पत्ति कर र व्यवसायीक करमा भने लक्ष्य भन्दा न्यून राजश्व संकलन गरेको छ । यि दुबै करमा नेपाली काग्रेसले बिरोध गर्दै ज्ञापन पत्र समेत बुझाएको थियो ।

नगरपालिकाले सम्पत्ति करबाट असार मसान्तसम्ममा २७ करोड राजश्व उठाउने लक्ष्य लिएकोमा ९ महिनामा चैत्र मसान्तसम्म ९ दशमलव ३० प्रतिशत अर्थात साढे २ करोड मात्रै राजश्व संकलन गरेको छ । यस्तै २ करोड ५१ लाख व्यवसाय करबाट राजश्व संकलन गर्ने लक्ष्य लिएकोमा चैत्र मसान्तसम्म ३३ प्रतिशत अर्थात ८३ लाख रुपेया नगरपालिकाले राजश्व संकलन गरेको छ । नगरपालिकाले आज आयोजना गरेको समिक्षा बैठकमा नगरपालिकाको चालु आर्थिक वर्षको राजश्व संकलनको लक्ष्य, अहिलेसम्म उठेको रकम र अव उठन सक्ने रकमका सम्वन्धमा राजश्व शाखा प्रमुख इन्द्र सापकोटाले प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्नु भएको थियो । सो प्रतिवेदनलाई नगरपालिकाले आफनो वेभ साइट मार्फत सोमबार सार्बजनिक गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङको तुलसीपुर पूर्णखोप सुनिश्चिता उपमहानगर कोरोना संक्रमढा बढ्यो, बधुबार थपिए ११३ संक्रमित दार्चुलामा तुइनबाट खसेर किशोर बेपत्ता तुलसीपुरको फोहोरबाट प्राङ्गारिक मल उत्पादनको तयारी भारत र कुवेतमा महिला बेचबिखन गर्ने कार्यमा संलग्न तीन जना पक्राउ प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न १० अर्ब खर्च हुने मंसिर २ मा एकै चरणमा प्रदेश र प्रतिनिधिसभाका निर्वाचन गर्न सिफारिस भात पकाउन नेपालीले वर्षेनी किन्छन् ५१ करोडभन्दा बढीको राइस कुकर मैले सीसीटिभीको फुटेज डिलिट गरेको छैन, यसको ज्ञान पनि छैन : शर्मा अर्थमन्त्री शर्माले दिए राजीनामा अर्थमन्त्री शर्माको भाषण एमालेद्वारा बहिस्कार बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते अर्थमन्त्री शर्माले राजीनामा नदिएसम्म उनको कुरा सुन्दैनौं : भट्टराई यु-२० टिममा स्थान बनाउन डेनमार्कदेखि काठमाडौंसम्मकाे यात्रा अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ सदस्यीय संसदीय समिति गठन जोनसनलाई एकपछि अर्को झट्का, थप दुई मन्त्रीले दिए राजीनामा ४४ वर्षअघि लेखिएको मेसेज फेला परेपछि… असार २६ गते सार्वजनिक विदा चौधरी ग्रुपको स्पष्टीकरणः बजेट निमार्णमा हाम्रो कुनै संलग्नता छैन, छानबिन होस् वीरगञ्ज महानगरले घटायो सम्पत्ति करको दर