२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बैशाख ९,

Advertisement

तिलोत्तमा । तिलोत्तमा नगरपालिकाले चालु आर्थिक वर्षको ९ महिनामा २५ करोड २५ लाख रुपैया राजश्व संकलन गरेको छ । चालु आर्थिक वर्षमा ३६ करोड ७३ लाख राजश्व संलन गर्ने लक्ष्य लिएको नगरपालिकाले चैत्र मसान्तसम्म ६९ प्रतिशत अर्थात २५ करोड २५ लाख रुपैया राजश्व संकलन गरेको हो ।

नगरपालिकाले सबैभन्दा बढी राजश्व नदिजन्य पदार्थबाट उठाएको छ । चैत्रसम्म १६ करोड रुपैया नदिजन्य पदार्थबाट उठेको छ । जसलाई प्रतिशतमा हेर्दा कुल राजश्वको ६३ प्रतिशत बढी आउछ ।यस्तै हाटवजार बैठकी करबाट आर्थिक वर्ष भरीमा १५ लाख राजश्व संकलन गर्ने लक्ष्य लिएकोमा ९ महिनामा चैत्र मसान्तसम्म ३६ लाख ६० हजार अर्थात २४४ प्रतिशत राजश्व संकलन गरेको छ ।नगरपालिकाले सम्पत्ति कर र व्यवसायीक करमा भने लक्ष्य भन्दा न्यून राजश्व संकलन गरेको छ । यि दुबै करमा नेपाली काग्रेसले बिरोध गर्दै ज्ञापन पत्र समेत बुझाएको थियो ।

नगरपालिकाले सम्पत्ति करबाट असार मसान्तसम्ममा २७ करोड राजश्व उठाउने लक्ष्य लिएकोमा ९ महिनामा चैत्र मसान्तसम्म ९ दशमलव ३० प्रतिशत अर्थात साढे २ करोड मात्रै राजश्व संकलन गरेको छ । यस्तै २ करोड ५१ लाख व्यवसाय करबाट राजश्व संकलन गर्ने लक्ष्य लिएकोमा चैत्र मसान्तसम्म ३३ प्रतिशत अर्थात ८३ लाख रुपेया नगरपालिकाले राजश्व संकलन गरेको छ । नगरपालिकाले आज आयोजना गरेको समिक्षा बैठकमा नगरपालिकाको चालु आर्थिक वर्षको राजश्व संकलनको लक्ष्य, अहिलेसम्म उठेको रकम र अव उठन सक्ने रकमका सम्वन्धमा राजश्व शाखा प्रमुख इन्द्र सापकोटाले प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्नु भएको थियो । सो प्रतिवेदनलाई नगरपालिकाले आफनो वेभ साइट मार्फत सोमबार सार्बजनिक गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक