२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Aug 18, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशमा सोमबार ८ जनाले आत्महत्या गरेका छन् । प्रदेशमा विभिन्न जिल्लामा गरि ८ जनाले आत्महत्या गरेको लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी कार्यालय दाङले जनाएको छ ।

Advertisement

आत्महत्या गर्नेहरुमा रुपन्देहीको लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिका–४, अमारी घर भई हाल सोही ठाउँकै महिलवार निरज शाहिको घरमा भाडामा बस्दै आएका पुरुषोत्तम लाल श्रीवास्तवको १४ वर्षीया छोरी खुशी श्रीवास्तब रहेकी छिन् । उनले घरमा कोहि नभएको बेला खाली कोठाको पँखा झुन्ड्याउने सिलिङ्गमा चुन्नी जस्तो देखिने कपडाको पासो लगाई झुन्डी मृत्यु अवस्थामा रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

रुपन्देहीकै शुद्धोधन गाउँपालिका– ६ शिशवा बस्ने २५ वर्षीयकी गिता लोध आफ्नै घरको कोठाको सिलिङ पंखामा पासो लगाई आत्महत्या गरेकी छन् । झुण्डीएको अवस्थामा देखेपछि उनका श्रीमान राम प्रकाश लोधले तत्काल पासो काटी उपचारको लागी भिम अस्पताल भैरहवा ल्याउदै गर्दा बाटोमा नै मृत्यु भएको इलाका प्रहरी कार्यालय छपीयाले जनाएको छ ।

यस्तै कपिलवस्तु विजयनगर गाउँपालिका– ३, मैनारी बस्ने धर्मेन्द्र कुमार चौहानकी श्रीमती बर्ष २६ की सम्झना चौहानले आफ्नै घरको सुत्ने कोठामा फलामको बलोमा सारिको पासो लगाई आत्महत्या गरेकी छन् । झुण्डीएको अवस्थामा देखेपछि उनका श्रीमानले पासो फुकाई मृतकलाई घरमै राखेको खबर प्राप्त हुनासाथ प्रहरी घटनास्थलमा पुगेको थियो । उनको १ छोरी र १ छोरा समेत रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

त्यस्तै बाँकेको राप्तिसोनारी गाउँपालिका– ६ पदनाह बस्ने छबिलाल थारुको ४७ वर्षीय श्रीमति सुन्दरी थारुले आफ्नै घरको भर्याङमा सल(दोपट्टा)ले घाँटीमा पासो लगाई झुण्डीएर आत्महत्या गरेको प्रहरीले जनाएको छ ।

बाँककोे डुडुवा गाउँपालिका–५, नयाँबस्ति बस्ने गंगाराम वलीको २२ वर्षीय छोरा सागर वलीले आफ्नै घरदेखि अन्दाजी २०० मिटर पुर्वतर्फ रहेको सोही ठाउँकै नन्दकिशोर खटिकको गाँईगोठको काठको बलोमा प्लाष्टिकको डोरीले पासो लगाई झुण्डीएर आत्महत्या गरेको प्रहरीले जनाएको छ ।
बाँकेकै नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिका– १०, भृकुटिनगर बस्ने बर्ष ५५ को लाल बहादुर थापा मगरले आफ्नै घरमा सल्फास नामक बिषादी सेवान गरेका छन् । उनको उपचारको लागी नर्सिङहोम नेपालगञ्जमा उपचारको क्रममा मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उनको शबलाई भेरि अस्पताल नेपालगन्जमा राखिएको छ ।

त्यस्तै बर्दियाको मधुबन गाउँपालिका– ५ मा बस्ने ७५ वर्षीय बिरसिंह वलीले आफ्नै घर अगाडी जामुनको रुखमा प्लाष्टिकको नाम्लोले पासो लगाई आत्महत्या गरेका छन् ।

बर्दियाको गुलरिया नगरपालिका–१ मा बस्ने अन्तराम थारुको २३ वर्षीय छोरी आशा चौधरी कृष्णसार संरक्षणको क्षेत्रभित्र मृत अवस्थामा फेला परेकी छिन् । सोमबार दिउँसो घरबाट कोही कसैलाई नसोधी निस्केकी उनी खोजतलास गर्ने क्रममा कृष्णसार संरक्षणको क्षेत्रभित्र मृत अवस्थामा फेला परेको थियो । उक्त स्थानमा ४–५ ठाँउमा बोमिट गरेको स्थान देखिएको र मृतकको मुखमा बिषादीको पाउडर जस्तो देखिएको प्रहरीले जनाएको छ । मृतकले आतमहत्या गरेको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कलंकीको खसीबजार हटाउन काठमाडौं महानगरको १५ दिने अल्टिमेटम प्रतिनिधिसभा बैठक : नागरिकता विधेयक संसोधन नगरी आजै पारित गर्ने तयारी यस्ता छन् धरानका मेयर हर्क साम्पाङका १०० दिनका १३ काम काठमाडौंको फोहोर व्यवस्थापनमा चारबुँदे सहमति पशुआहारका लागि गाउँकै उद्योगमा उत्पादन भएको ‘साइलेज’ प्रयोग ‘भारत गौरव पर्यटक रेल’ दोस्रो पटक जनकपुरधाम आउँदै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने