१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिका मणिग्राम स्थित राममणि बहुमुखी क्याम्पसले भौतिक रुपमै विद्यार्थीलाई उपस्थित गराई कक्षा सञ्चालन गर्ने भएको छ । क्याम्पसले मंगलबार एक सूचना जारी गर्दै बिहीबारदेखि स्नातक तह प्रथम वर्षको कक्षा सञ्चालन भौतिक रुपमै सञ्चालन गर्ने जनाएको हो ।

Advertisement

क्याम्पसले असोज ८ गतेदेखि शिक्षा तथा मानविकी संकायको र असोज ११ गतेदेखि व्यस्थापन संकायका कक्षा नियमित रुपमा सञ्चालन गर्ने क्याम्पस प्रमुख ताराप्रसाद पराजुली बताए । विश्व महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण लामो समयसम्म पठन–पाठन ठप्प भएको भन्दै सबै कक्षा सञ्चालन गर्न सक्ने अवस्था नरहेकाले स्नातक प्रथम वर्षको मात्रै भौतिक रुपमै कक्षा सञ्चालन गर्न लागेको क्याम्पस प्रमुख पराजुलीले बताए ।

कक्षा सञ्चालन गर्दा सबै प्रकारका सुरक्षाका मापदण्ड अपनाएर एउटा बेन्चमा एक जना विद्यार्थी मात्रै राखेर कक्षामा १८ देखि २० जना विद्यार्थीलाई पठन–पाठन गराउने उनले बताए । ‘सबैलाई एकै पटक पढाउन सक्ने अवस्था छैन् । यसकारण १८ देखि २० जना विद्यार्थी रहने गरी विभिन्न सेक्सन विभाजन गरेर विभिन्न समयमा भौतिक रुपमा नै कक्षा सञ्चालन हुन्छ । अनलाइन रुपमा पठन–पाठन सञ्चालन गर्दा विद्यार्थीबाट नै प्रभावकारी नभएको गुनासो आएपछि यस्तो निर्णय गरिएको हो ।’ उनले भने ।

सार्वजनिक यातायात सञ्चालन भएकाले विद्यार्थी आउनका लागि पनि अब कुनै समस्या नहुने उनको तर्क छ । क्याम्पसमा हाल स्नातक तह प्रथम वर्षमा व्यवस्थापन संकायमा २५०, शिक्षामा १३९ र मानविकीमा ६४ जना विद्यार्थी विद्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अनलाइन सञ्चार माध्यमको संख्या ३ हजार ७०३, सूचीकरण अद्यावधिक गर्न काउन्सिलको सूचना भैरहवामा अन्तर–विद्यालय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु रुपन्देहीमा घर बनाईदिने प्रलोभनमा लाखौँ ठगि गरी फरार प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ स्थानको परिणाम सार्वजनिक राजधानी तत्काल दाङ नसार्न एमालेबाट निर्वाचित रुपन्देहीका ४ सांसदको माग सुकुम्बासी व्यवस्थापनबारे अध्ययन गर्न समिति गठन कहिले हुन्छ निर्वाचन आचारसंहिता फुकुवा ? बुटवलमा बसको ठक्करबाट १५ महिनाका बालकको मृत्यु विश्वका आधा प्रजातान्त्रिक देश पतनमाः अध्ययन जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा एक जना पक्राउ घाँटी रेटेर महिलाको हत्या गरेको आरोपमा प्रहरी जवान पक्राउ कांग्रेस प्रवक्ता महत किन भेट्दैछन् नेताहरूलाई ? कम्युनिस्टविनै बहुमतको सरकार बन्छ ? यस्तो छ सम्भावना बुटवलबाट मुख्यमन्त्रीले मन्त्रालय दाङ सार्न थालेपछि दलहरुको बिरोध कोलम्बियामा सरकार र विद्रोही समूहबीच वार्ताः सहमतिनजिक पुगेको राष्ट्रपतिको भनाई दोलखा प्रदेश सभा (ख)मा एमालेका केसी विजयी शुभकामनासहित धनराजलाई पद्माको सुझाब : ‘आगामी दिनमा तपाईबाट लोकतन्त्र अपहरित नहोस्’ माया लुहारका हत्या आरोपित सशस्त्र प्रहरी जवान पक्राउ मित्रपार्कमा खानेपानीको पाइपलाइन बिछ्याउन सडकमै खाल्डो, सवारी आवागमन प्रभावित पूर्वप्रहरीका सन्तानलाई विद्यालय र प्रहरी भर्ना छनोटमा प्राथमिकता दिइने