१६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

Dec 2, 2022

बुटवल । रोटरी क्लब अफ तिनाउ बुटवलले अपांगता भएका महिलालाई ह्विलचियर प्रदान गरेको छ । क्लबले तीजको अवसर पारेर तीजमिलनका कार्यक्रमको आयोजना गरी २ जनालाई ह्विल चियर वितरण गरेको हो ।

Advertisement

लामो समयदेखी अपांगता जीवन बिताइरहेकी बुटवल-७ की नमा घिमिरे र तिलोत्तमा-९ की दुर्गादेबी थापालाई रोटरी इन्टरनेशनल नेपाल भुटान अन्तर्गत जोन २८ एसाइन असिस्टेन्ट गभर्नर देबि गुरुङले चेयर प्रदान गरिन् । गुरुङले सामाजिक सेवामा रोटरी अभियानमा लागीरहँदा रोटरी तिनाउले गरेको कार्यप्रति आभार व्यक्त गरिन् । स्वार्थभन्दा माथिको सेवा भावले स्थापना गरिएका सामाजिक संघ सस्थाले एक अर्कामा दुःख-सुख साटासाट गर्नुपर्ने गुरुङको भनाई छ ।

तीजको प्रसङ्गमा बोल्दै गुरुङले महिलाहरुको परम्परादेखि चलिआएको तीज पर्व कुनै धर्मसँग सम्बन्धित नभई सम्पूर्ण नेपाली महिलाहरुले धुमधामका साथ मनाउनु सकारात्मक पक्ष भएको बताइन् । कार्यक्रममा ह्विल चियर प्राप्त गरेकी घिमिरे र थापाले आफूहरुको दुःखलाई बुझेर संस्थाले गरेको सहयोगप्रति धन्यवाद ज्ञापन गरिन् ।

स्वतन्त्र बिकास समाज नेपाल रुपन्देहीको समन्वयमा र्राष्ट्रिय अपाङ्ग पुनःस्थापना केन्द्र समाज अनामनगरको सहयोगमा अटोमेटिक ह्विलचेयर प्रदान गरिएको सचीव साबित्रा घिमिरेले जानकारी दिइन् । क्लबका जिएसआर एजाज आलमले महिलाहरुले पनि जस्तासुकै काम गर्न सक्छन् भन्ने उदाहरणीय बन्न सफल भएको बताए । क्लब स्थापना गर्दाको क्षण स्मरण गर्दै आलमले उत्कृष्ट कार्य गरि आफ्नो पहिचान बनाउन सुझाव दिए ।

मातृ क्लबका अध्यक्ष होमराज बस्यालले रोटरी तिनाउले सधै उत्कृष्ट कार्यक्रम आयोजना गर्दै आइरहेको बताए । कार्यक्रमका संयोजक सर्जेन्ट एट आम्स फस्ट राधिका पोखरेलले तीजको ऐतिहासिक महत्वलाई जोगाइराख्न पनि कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताइन् । रोट्रयाक्ट क्लब अफ तिनाउ बुटवलका अध्यक्ष साधना अधिकारी, पूर्व अध्यक्ष जमुना पौडेल, ज्ञानधरा पन्थ लगायतले एक आपसमामा रमाइलो गर्दै चाडपर्व मनाउनु पर्नेमा जोड दिए । कार्यक्रम इलेक्ट प्रेसीडेन्ट कल्पना तिवारी धन्यवाद ज्ञापन, अध्यक्ष प्रतिमा भट्टराईको अध्यक्षता तथा सचीव साबित्रा घिमिरेको संचालनमा सम्पन्न भएको थियोे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार