९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

परासी । घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय, पश्चिम नवलपरासीले कार्यालयले आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा वाणिज्य तर्फ एक हजार ४२४ वटा नयाँ फर्म दर्ता गरेको छ । नयाँ फर्मसँगै जिल्लामा वाणिज्य तर्फ १५ हजार ५४ वटा फर्म दर्ता भई सञ्चालनमा रहेको कार्यालयले जनाएको छ ।

Advertisement

यस्तै उद्योग तर्फ आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा २ हजार एक सय ६७ वटा विभिन्न प्रकृतिका नयाँ उद्योग दर्ता भएका छन् । दर्ता भएका नयाँ उद्योगसँगै जिल्लामा ९ हजार ९ सय ३५ उद्योग सञ्चालनमा रहेको उद्योग अधिकृत नेत्रप्रसाद भुषालले जानकारी बताए ।

जिल्लामा दर्ता भई सञ्चालनमा रहेका उद्योगहरुले रोजगारी सृजना गर्ने काम पनि गरेका छन् । जसबाट महिला ३ हजार ६८३ र पुरुष ५ हजार ४४९ गरी ९ हजार १३२ जनाले प्रत्यक्ष रोजगारी प्राप्त गरेका छन् । जिल्लामा सञ्चालित घरेलु तथा साना उद्योगबाट कुल ५ अर्व ६ करोड ६ हजार रुपैया लगानी भएको घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयले जनाएको छ ।

जिल्लामा फर्म तथा उद्योग दर्ताको नविकरण गर्नेको संङ्ख्या भने न्यून रहेको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा वाणिज्य तर्फका फर्मको नविकरण ८ सय ३६ ले मात्र गरेका छन् ।

त्यस्तै उद्योग तर्फ पनि नविकरण गरी उद्योग संचालन गर्नेको संख्या झनै न्यून रहेको छ । उद्योग तर्फ आर्थिक वर्ष २०७७/र०७८ मा ३ सय ९५ वटा उद्योगले मात्र घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयमा नविकरण गरेका छन् । उद्योग अधिकृत भुषालले पटक/पटक ताकेता गर्दा र आमसञ्चार माध्यमबाट सूचना गर्दा पनि व्यवसायीहरु नविकरण गर्न नआएको समेत बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थ बैंकको दसैं योजना : अनलाइन कारोबार गर्दा २० प्रतिशत क्यास ब्याक पाउने राष्ट्रपतिविरुद्धको रिट न्यायाधीश फुयालको इजलासमा शालनालसहित शिशुको शव भेटियो भरतलाई भाग्यको साथ: बज्रपातमा ३५ करोडको चिट्ठा बढ्यो भीड, बढेन व्यापार जिप चलाउँदै गरेका चालकलाई बोलाएर कुटपिट घट्यो सुनचाँदीको मूल्य डेंगु महामारी नियन्त्रण गर्न सरकारले विशेष ध्यान दिनुपर्छः सिंह केन्द्रीय बैंकले १२ अर्बको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने तुलसीपुरमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदलयात्रीको मृत्यु ट्याक्सी र स्कुटर ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु दसैँमा दुर्गम क्षेत्रमा अत्यावश्यक खाद्यन्न अभाव हुन दिन्नौँ: खाद्य कम्पनी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च एमाले देशको ठूलो पार्टी बन्छ: अध्यक्ष ओली सकियो सोह्र श्राद्ध, पितृ विसर्जन गरिँदै उडानमा यात्रुले परिचरलाई कुटेपछि … अरिङ्गाल पोल्ने क्रममा एकको मृत्यु, पाँच जना घाइते आचारसंहिता लागू गर्ने तयारीमा निर्वाचन आयोग, दलहरूसँग छलफल गर्दै दसैंका लागि दार्चुलामा खाद्यान्न पठाइने लुम्बिनी, कर्णाली र सुदूरपश्चिममा भारी वर्षाको सम्भावना