१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

परासी । घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय, पश्चिम नवलपरासीले कार्यालयले आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा वाणिज्य तर्फ एक हजार ४२४ वटा नयाँ फर्म दर्ता गरेको छ । नयाँ फर्मसँगै जिल्लामा वाणिज्य तर्फ १५ हजार ५४ वटा फर्म दर्ता भई सञ्चालनमा रहेको कार्यालयले जनाएको छ ।

Advertisement

यस्तै उद्योग तर्फ आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा २ हजार एक सय ६७ वटा विभिन्न प्रकृतिका नयाँ उद्योग दर्ता भएका छन् । दर्ता भएका नयाँ उद्योगसँगै जिल्लामा ९ हजार ९ सय ३५ उद्योग सञ्चालनमा रहेको उद्योग अधिकृत नेत्रप्रसाद भुषालले जानकारी बताए ।

जिल्लामा दर्ता भई सञ्चालनमा रहेका उद्योगहरुले रोजगारी सृजना गर्ने काम पनि गरेका छन् । जसबाट महिला ३ हजार ६८३ र पुरुष ५ हजार ४४९ गरी ९ हजार १३२ जनाले प्रत्यक्ष रोजगारी प्राप्त गरेका छन् । जिल्लामा सञ्चालित घरेलु तथा साना उद्योगबाट कुल ५ अर्व ६ करोड ६ हजार रुपैया लगानी भएको घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयले जनाएको छ ।

जिल्लामा फर्म तथा उद्योग दर्ताको नविकरण गर्नेको संङ्ख्या भने न्यून रहेको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा वाणिज्य तर्फका फर्मको नविकरण ८ सय ३६ ले मात्र गरेका छन् ।

त्यस्तै उद्योग तर्फ पनि नविकरण गरी उद्योग संचालन गर्नेको संख्या झनै न्यून रहेको छ । उद्योग तर्फ आर्थिक वर्ष २०७७/र०७८ मा ३ सय ९५ वटा उद्योगले मात्र घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयमा नविकरण गरेका छन् । उद्योग अधिकृत भुषालले पटक/पटक ताकेता गर्दा र आमसञ्चार माध्यमबाट सूचना गर्दा पनि व्यवसायीहरु नविकरण गर्न नआएको समेत बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते कोभिड खोप नलगाएको भन्दै अस्पतालद्वारा विरामीको मुटु प्रत्यारोपण गर्न अस्वीकार जोर-विजोर प्रणालीले झन् सास्ती