२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

गुल्मी । गुल्मीमा २८ सय बढिलाई कोरोनाविरुद्धको खोपको लगाइएको छ । पहिलो चरण र दोस्रो चरणमा लगाइएको तथ्याङ्क अनुसार हालसम्म २८ सय जनाले कोरोनाविरुद्धको खोपको लगाएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय गुल्मीका सूचना अधिकारी पशुपति आचार्यले बताए ।

Advertisement

पहिलो चरणको माघको १५ देखि सुरु गरिएको थियो । जिल्लामा दोस्रो चरणको फागुन २ गतेबाट सुरु गरिएको थियो जसमा हलसम्म १०५२ जनाले कोरोनाविरुद्धको खोपको लगाएको आचार्यले बताए । जिल्लामा कोरोनाविरुद्धको खोपका लागि अगाडी छुटेका स्वास्थ्य कर्मीहरु, जनप्रतिनिधी, निजामति कर्मचारी, जनपथ प्रहरी, सुरक्षा निकायसँग सम्बन्धीत व्यक्ति र पत्रकारहरुलाई दोस्रो चरणमा लगाउन थालिएको हो । गुल्मी जिल्लामा कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउने दोस्रो चरणको अभियानको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रदेवी शर्माले लगाएर सुरुवात गरिएको थियो ।

सरकारले कोराना भाइरसविरुद्धको खोप यो चरणमा अग्रपङ्क्तिमा काम गर्र्नेे सहित पत्रकारसहितलाई उपलब्ध गराएको हो । दोस्रो चरणको कोरोनाविरुद्धको खोप जिल्लामा फागुन ८ गतेसम्म लगाइने छ । कोरोनाविरुद्धको खोपका लागि दोस्रो चरणा २७ सय ९२ जनालाई दिइने भएको छ । एक दिनमा ४ सय बढिलाई कोरोनाविरुद्धको खोप लगाइने जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय गुल्मीले जनाएको छ । कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउनेहरु उत्साहित भएका छन् ।

दोस्रो चरणको अभियानमा कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउन पाउदा सुखी भएका हुन् । पहिलो चरणमा १७४५ जनामध्ये जिल्ला अस्पतालसहित स्थानीय तहका स्वास्थ्यकर्मी, औषधी व्यवसायी, एम्बुलेन्स चाकल, महिला स्वास्थ्य स्वयम् सेविका लगायतले खोप लगाएका थिए । पहिलो चरणमा खोप लगाइसकेपछि २८ दिनपछि दोस्रो चरणमा खोप लगाउन पर्नेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा