२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022मुगुको गमगडीबाट खच्चडमा ढुवानी भएको सिमकोट बजारमा आउदै । 

वैशाख १८,

Advertisement

मुगु । मुगुको गमगढी हुँदै पैदल मार्गबाट खच्चडमा आउने सिमेन्ट सस्तो पर्न थालेको छ । सडक यातायात नजोडिएको जिल्लामा हवाई मार्गबाट महंगो ढुवानी तिर्नु भन्दा खच्चडमा ढुवानी गर्दा सस्तो पर्ने भएपछि सिमेन्ट पैदल मार्गबाट आउन थालेको हो । एक हप्ता अगाडी चालीस बोरा सिमेन्ट खच्चडमा ढुवानी गरेर सिमकोटमा प्रति बोरा छ हजार दुई सयमा बिक्री गरेको खच्चड व्यवसायी लोकेन्द्र शाहीले बताउनु भयो । पैदल मार्गबाट आउने सिमेन्ट सस्तो भएपछि जिल्ला भरिबाट सिमेन्टको अर्डर आउने गरेको उहाँले बताउनु भयो ।

हवाई र पैदल मार्गबाट ढुवानी हुने सिमेन्टको बोरामा मूल्य एक हजार आठ सय फरक पर्ने गरेको निर्मांण व्यवसायी संघका सचिव बुद्धी रोकायाले बताउनु भयो । पैदल मार्गबाट ढुवानी भएको सिमेन्ट एक बोराको मुल्य छ हजार दुई सय पर्ने गरेको सचिव रोकायाले बताउनु भयो । जब कि नेपालगंज र सुर्खेतबाट हवाई मार्गबाट आएको सिमेन्ट बोराको मूल्य आठ हजार पर्ने गरेको छ ।

ढुवानी चर्को भएका कारण मूल्य धेरै फरक पर्न थाले पछि हवाई मार्गबाट सिमेन्ट आउन छोडेको सचिव रोकायाले बताउनु भयो । यसले गर्दा पैदल मार्गबाट वर्ष भरि सयौ क्वीन्टल सिमेन्ट आउने गरेको छ । विकासे काम पनि गर्न निकै सस्तो भएको छ । यसबाट खच्चड व्यवसायीले काम पनि पाएका छन् भने दुई सय जना भन्दा बढी बेरोजगार युवाहरुले रोजगारी पाएको उद्योग वाणिज्य संघका उपाध्यक्ष राम बहादुर भण्डारीले बताउनु भयो । सिमेन्ट पनि सस्तो र स्थानीय बेरोजगारले पनि काम पाउने भएको कारण दुबैतिर फाईदा हुने गरेको उहाँले बताउनु भयो ।-गोरखापत्र

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता सुनको भाउ तोलामा १०० रुपैयाँले बढ्यो गोली देखाई छिमेकी तर्साउने एक जना पक्राउ