१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023मुगुको गमगडीबाट खच्चडमा ढुवानी भएको सिमकोट बजारमा आउदै । 

वैशाख १८,

Advertisement

मुगु । मुगुको गमगढी हुँदै पैदल मार्गबाट खच्चडमा आउने सिमेन्ट सस्तो पर्न थालेको छ । सडक यातायात नजोडिएको जिल्लामा हवाई मार्गबाट महंगो ढुवानी तिर्नु भन्दा खच्चडमा ढुवानी गर्दा सस्तो पर्ने भएपछि सिमेन्ट पैदल मार्गबाट आउन थालेको हो । एक हप्ता अगाडी चालीस बोरा सिमेन्ट खच्चडमा ढुवानी गरेर सिमकोटमा प्रति बोरा छ हजार दुई सयमा बिक्री गरेको खच्चड व्यवसायी लोकेन्द्र शाहीले बताउनु भयो । पैदल मार्गबाट आउने सिमेन्ट सस्तो भएपछि जिल्ला भरिबाट सिमेन्टको अर्डर आउने गरेको उहाँले बताउनु भयो ।

हवाई र पैदल मार्गबाट ढुवानी हुने सिमेन्टको बोरामा मूल्य एक हजार आठ सय फरक पर्ने गरेको निर्मांण व्यवसायी संघका सचिव बुद्धी रोकायाले बताउनु भयो । पैदल मार्गबाट ढुवानी भएको सिमेन्ट एक बोराको मुल्य छ हजार दुई सय पर्ने गरेको सचिव रोकायाले बताउनु भयो । जब कि नेपालगंज र सुर्खेतबाट हवाई मार्गबाट आएको सिमेन्ट बोराको मूल्य आठ हजार पर्ने गरेको छ ।

ढुवानी चर्को भएका कारण मूल्य धेरै फरक पर्न थाले पछि हवाई मार्गबाट सिमेन्ट आउन छोडेको सचिव रोकायाले बताउनु भयो । यसले गर्दा पैदल मार्गबाट वर्ष भरि सयौ क्वीन्टल सिमेन्ट आउने गरेको छ । विकासे काम पनि गर्न निकै सस्तो भएको छ । यसबाट खच्चड व्यवसायीले काम पनि पाएका छन् भने दुई सय जना भन्दा बढी बेरोजगार युवाहरुले रोजगारी पाएको उद्योग वाणिज्य संघका उपाध्यक्ष राम बहादुर भण्डारीले बताउनु भयो । सिमेन्ट पनि सस्तो र स्थानीय बेरोजगारले पनि काम पाउने भएको कारण दुबैतिर फाईदा हुने गरेको उहाँले बताउनु भयो ।-गोरखापत्र

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ यस्तो रहनेछ आजको मौसम सर्वोच्चको फैसलाले रविको रफ्तारमा रोक एसईई परीक्षा चैत १७ गतेदेखि (तालिकासहित) रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब