१६ चैत्र २०७९, बिहीबार

Mar 30, 2023

काठमाडौँ । रसियाका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले नवनिर्वाचित अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनलाई बधाई नदिनुको कारण खुलाएका छन् ।

Advertisement

राष्ट्रपछि पुटिनले आफु कानुनी लडाईँको निर्णयको प्रतिक्षामा रहेको कारण बाइडेनलाई बधाई नदिएको बताएका हुन् । हालका अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले केही राज्यमा मतगणनामा धाँधली भएको भन्दै कानुनी उपचारको माग गरिरहेका छन् । रूसी टिभी च्यानललाई दिएको अन्तर्वार्तामा पुटिनले भने, ‘औपचारिक बधाई ढिलो दिनाले रूस र अमेरिकाको सम्बन्धमा कुनै असर पार्दैन।’

यद्यपी, दुई देशको सम्बन्धमा पहिलेदेखि तनावमा गुज्रीरहेको छ । अन्तवार्तामा पुटिनलाई सोधिएकाे थियो, ‘बधाई दिन ढिलाई गर्नाले दुई देशबीचको सम्बन्ध बिग्रिदैँ जाने त हाेइन ?’ जवाफमा पुटिनले भने, ‘जुन सम्बन्ध पहिलेनै खराब थियो, अब के खराब हुन्छ ।’

पुटिननले भने, ‘हाम्रो दुबै जनासँग सम्मानजनक सम्बन्ध छ। बाहिर जाने राष्ट्रपति ट्रम्प र नवनिर्वाचित राष्ट्रपति जो बिडेनसँग हाम्रो सम्मानपूर्ण सम्बन्ध छ। हामीलाई कसैसँग कुनै समस्या छैन। यो औपचारिक कुरा हो। हाम्रो कुनै गोप्य एजेन्डा छैन । मलाई लाग्दैन कि औपचारिक समारोहमा हतार गर्दा खराब सम्बन्ध सुध्रन्छ।’ शक्ति राष्ट्र चीनले पनि बाइडेनलाई बधाई दिन आनाकानी गरेको थियो । तर, १३ नोभेम्बरमा औपचारिक रुपमा बधाई दियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीमा शुक्रबारदेखि ३ दिने बायोपिक चलचित्र कार्यशाला तिनाउमा एमालेको मिसन ग्रासरुट संघर्ष तथा सफलताका कथा लेखन सम्बन्धि अनुशिक्षण कांग्रेसले टुङ्गायो मन्त्रीको नाम (मन्त्रालय र नामावलीसहित) विकास साझेदारहरुसँग बुटवलको विकासबारे छलफल काँग्रेस त्यागेका स्वर्णिम वाग्लेले लिए रास्वपाको सदस्यता, तनहुँ १ को टिकट उनैलाई लुम्बिनी प्रदेश सांसदका स्वकीय सचिवः श्रीमान्, श्रीमती, छोरा, छोरी, भाइ, भतिज ! कांग्रेस छाडेको घोषणा गर्दै स्वर्णिमले भने- कांग्रेस दाइ-भाउजुको अक्षम गिरोहमा परिणत हुने क्रममा छ भैरहवामा तीनदिने फोटो पत्रकारिता तालिम सुरु उपनिर्वाचन : बारा, चितवन र तनहुँका लागि मुख्य निर्वाचन अधिकृत नियुक्त भारत भ्रमणमा नेपाली भूमिमाथि दाबेदारी प्रस्तुत गर्न प्रधानमन्त्रीलाई ओलीको सुझाव सोनालिकाको सिरिज–२ अन्तर्गतका कम्बाईन्ड हार्भेष्टरको विक्री सुरु कोटहीमाईको एघारौं गाउँसभा, चार कार्यविधि अनुमोदन सेयर बजार १०.८७ अंकले ओरालो ६ वर्षपछि फेरि संसार देख्ने भइन् चुम्फा नेपाली लागुऔषधहित ७ जना पक्राउ ज्ञानेन्द्र मल्लसहित पाँच क्रिकेटर सम्मानित (फाेटाे फिचर) कांग्रेसले चितवन–२ मा जीतनारायण श्रेष्ठलाई उम्मेदवार बनाउने मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्न सरकारसँग कांग्रेसको माग कांग्रेसका मन्त्री छान्ने जिम्मा सभापति देउवालाई