१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । बुटवल धागो कारखानास्थित कोरोना विशेष अस्पतालमा भोलिदेखि सञ्चालनमा ल्याइने भेन्टिलेटर सहितको आइसियु कक्षको आइतबार मूख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले निरिक्षण गरेका छन् । सो अवसरमा संक्षिप्त मन्तव्य राख्दै उनले लकडाउनको पालना र सामाजिक दुरी कायम गर्न सक्दा कोरोनाविरुद्ध लड्न सकिने बताए । अहिलेसम्म प्रदेशमा कोरोना संक्रमित नदेखिएको, कोरोना संक्रमित देखिए र बिरामी गंभीर भए उपचारको लागि अस्पताल तयार हुनु सबैको लागि खुशीको विषय भएको बताए ।

कोरोना विरुद्धको लडाई जित्नका लागि चिकित्सक सहितका स्वास्थ्यकर्मी अग्रमोर्चामा रहेर खट्नुपर्ने र उनिहरुकै मिहिनेतले लडाई जित्न सकिने पोखरेलले उल्लेख गरे । सरकारले कोरोना विरुद्धको संघर्ष जित्नका लागि सबै पूर्व तयारी गरिरहेको बताउँदै सिमा नाकामा कडाई गरिएको र राज्यले गरेका निर्णय कार्यान्वयनमा नागरिकको सहयोगले मात्रै कोरोनालाई जित्न सकिने बताए । अस्पताल निर्माणका लागि सहयोग गर्ने र खट्ने सबैलाई मूख्यमन्त्रीले धन्यवाद ज्ञापन गरेका छन् ।

कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बिकास समितिका अध्यक्ष सुर्य भट्टराईले अस्पताल निर्माणमा सहयोग गर्ने दाताहरुको बिवरण प्रस्तुत गर्दै सबैलाई धन्यबाद ब्यक्त गरे । ४ वटा भेन्टिलेटर र ८ वटा आइसियु शैया राखिएको अस्पतालको आइएसियु कक्षमा थप १२ शैया हुने र २० शैयाको आइसियु हुने लुम्बिनी प्रादेशीक अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेण्डेन्ट डा.राजेन्द्र खनालले जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै