२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

काठमाण्डौं । गत आइतबारदेखि नेपालमा कोरोनाभाइरस (कोभिड-१९) का नयाँ संक्रमित फेला परेका छैनन्। गत शनिबार कैलालीमा दुई र कञ्चनपुरमा एक गरी तीनजनामा एकैपटक संक्रमण देखिएको थियो। त्योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमण पुष्टी भएकाकोे संख्या ९ पुग्यो । यिमध्ये ८ जना विदेशबाट आएका थिए भने कैलालीमा एक महिलालाई भारतबाट आएका आफन्तबाट सरेको थियो। स्थानीयस्तरमै संक्रमण हुन थालेपछि नेपाल कोरोना संक्रमणको दोस्रो चरणमा प्रवेश गरेको भन्दै थप सचेतता अपनाइयो। सँगसँगै यसले केही त्रास पनि बढायो ।

Advertisement

कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण विश्वभर एक लाख तीन हजार ५१२ को मृत्यु भइसकेको छ। १७ लाख १० हजार ५८१ संक्रमति भएका छन्। संक्रमणका कारण संयुक्त राज्य अमेरिकामा विगत २४ घण्टामा अहिलेसम्मकै धेरै दुई हजार १०८ व्यक्तिको मृत्यु भएको छ। जोन हकिन्स विश्वविद्यालयको तथ्यांकअनुसार एकै दिनमा दुई हजारभन्दा बढी व्यक्तिको मृत्यु हुने अमेरिका पहिलो मुलुक बनेको छ। अमेरिकामा कोरोना सङ्क्रमणबाट १८ हजार ५८६ जनाको मृत्यु भएको छ। इटलीमा शनिबारसम्म १८ हजार ८४९ काे मृत्यु भएको छ।

संक्रमणका कारण बढी व्यक्तिको मृत्यु हुने अन्य मुलुकमा स्पेन (१६ हजार ३५३), फ्रान्स (१३ हजार १९७), बेलायत (आठ हजार ९५८), इरान (चार हजार २३२), बेल्जियम (तीन हजार ३४६), चीन (तीन हजार ३३९) जर्मनी (दुई हजार ७३६) र नेदरल्यान्डमा (दुई हजार ५११) रहेका छन्।

संक्रमितको संख्या सबैभन्दा बढी अमेरिका (पाँच लाख तीन हजार १७७), स्पेन (एक लाख ६१ हजार ८५२), इटली (एक लाख ४७ हजार ५७७), फ्रान्स (एक लाख २४ हजार ८६९) छ। यस्तै जर्मनी (एक लाख २२ हजार १७१), चीन (८१ हजार ९५३), बेलायत (७३ हजार ७५८), इरान (६८ हजार १९२), टर्की (४७ हजार २९) र बेल्जियममा (२८ हजार १८) संक्रमित भएका छन्। 

इटली र स्पेनमा पछिल्ला केही दिनदेखि मृत्यु हुनेको संख्या क्रमशः घट्दो छ। त्यस्तै तीन लाख ८२ हजार ५३ जना निको भएर घर फर्किएका छन् । अमेरिका, इटली र फ्रान्समा निको भएर घर फर्किनेको संख्या न्यून छ। चीन, स्पेन र जर्मनीमा निको भएर घर फर्किनेको संख्या अमेरिका इटली र फ्रान्समा भन्दा तुलनात्मक रूपमा केही बढी छ। 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै