१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिका स्थित विद्यालय सैनामैना परोहा परमेश्वर नमूना माध्यमिक विद्यालयले बिज्ञान संकाय सञ्चालन गर्ने भएको छ । विद्यालयले नगरकै सामुदायिक विद्यालयबाट सर्वशुलभ तवरले विज्ञान शिक्षा प्रदान गर्ने उद्देश्यले यसै शैक्षिक सत्रदेखि विज्ञान संकाय सुरु गरेको विद्यालयका प्राचार्य नेत्र पुरीले बताए ।

Advertisement

विद्यालयले बिहीबार पत्रकार भेटघाट कार्यक्रम गरि नयाँ शैक्षिक कार्यक्रम बारे जानकारी गराएकाे हो । यस अगाडि व्यवस्थापन र शिक्षा संकायका कक्षाहरु सञ्चालन गर्दै आएको विद्यालयले यसै वर्षदेखि कक्षा ११ मा फिजिक्स,केमेस्ट्रि, बायोलोजी, कम्प्यूटर साइन्स वा म्याथका कक्षा सञ्चालन गर्दै छ । विद्यालयले प्लस टू मा म्यानेजमेन्ट, होटल म्यानेजमेन्ट, कम्प्टुर साइन्स तथा फाइनान्स लगाएत र शिक्षा शंकायतर्फ म्याथ, अंग्रेजी, स्वास्थ्य, नेपाली, जनसंख्या तथा वातावरण लगाएतका विषयमा अध्यापन गराउँदै आएको प्राचार्य पुरीले जनाए ।

विगत ४० वर्षदेखि शिक्षा प्रदान गर्दै आएको विद्यालय नेपाल सरकारको नमूना विद्यालय विकासमा सूचित विद्यालय हो । विज्ञान विषय अध्ययनका लागि बुटवल लगाएत् टाढा जानुपर्ने र खर्चिलो हुनेहुँदा स्थानीय स्तरमा सहज र सर्वशुलभ तवरले अध्यापन गराउने उद्देश्यका साथ विज्ञान संकाय सुरु गरेको विद्यालयका सहायक प्राचार्य यमानन्द चालिसेले बताए।

पत्रकार भेटघाट कार्यक्रम विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष शिवलाल बस्यालको अध्यक्षता र शिक्षक हरि पौडेलको संचालनमा भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित