१ कार्तिक २०७८, सोमबार

Oct 18, 2021

बुटवल । प्रदेशको सुरक्षामा आधुनिक सुरक्षा प्रणाली लागू गर्ने भन्दै लुम्बिनी प्रदेश सरकारले जडान गरका सीसीटिभी क्यामेर बन्द भएका छन् । सडक सुरक्षा तथा आपराधिक क्रियाकलपहरुको रोकथाम तथा अध्ययन अनुसन्धानका लागि सहज गराउने उद्देश्यले बुटवलमा जडान गरिएका सिसिटिभी क्यामेरा काम नगर्ने अवस्थामा पुगेका छन् ।

Advertisement

विगत ३ महिनादेखि बुटवलमा जडान गरिएका एक दर्जन सिसिटिभी क्यामेराले काम गरेका छैनन् । प्रदेश सरकारको आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्रयले डेढ वर्षअघि सिसिटिभी जडान गरी प्रादेशिक ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवललाई हस्तान्तरण गरेको थियो । प्रदेश सरकारले रोल्पा बाहेकका ११ जिल्लामा १ सय ५ ओटा सिसिटीभी क्यामेरा जडान गरेको थियो । २ करोड ५९ लाख ९३ हजार लागतमा ११ जिल्लाका बिभिन्न शहरहरुमा सिसिटिभी क्यामेरा जोडिएका छन् ।

यसै बीच बुटवलमा जडान गरिएका १२ वटै सिसिटिभी बन्द भएको प्रादेशिक ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवलका प्रवक्ता डिल्लिनारायण पाण्डेले जानकारी दिए । बुटवलको राजमार्ग चौराहदेखि गोलपार्कसम्म ६ लेन सडक विस्तारको काम चलिरहेका बेला विद्युत लाईन काटिएका कारण बन्द भएका हुन् । बुटवलको गोलपार्क, विद्युत चोक, हस्पिटल लाइन, भुड्की चोक, मिलनचोक, राजमार्ग चौराहा, नेपालगन्ज रोड र तिनाउ पुल पारीसम्मको करिब ३ किलोमिटर क्षेत्रका मुख्य राजमार्गको दृश्य प्रादेशिक ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवलको कन्ट्रोल रुपमा कैद हुने गरी जडान गरिए पनि अहिले बन्द अवस्थामा छ ।

सडकमा राखिएका सिसिटिभि क्यामेराको कन्ट्रोलरुम उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल ।

सडक सुरक्षाका लागि राखिएका सिसिटिभी क्यामेराले काम गर्न छाडेपछि दुर्घटनाको अध्ययन अनुसन्धानमा समेत समस्या हुने गरेको ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवलका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरीक्षक डिल्लिनारायण पाण्डेले बताए । धेरै भिडभाड हुने तथा शहरका मुख्य नाकाहरुमा सिसिटिभि क्यामेरा राख्दा घटनाहरुको अध्ययन अनुसन्धान गर्न र सुरक्षा व्यवस्थाका लागि सहज हुने भए पनि जडान भएका क्यामेराहरुले समेत काम नगर्ने अवस्थामा पुगेको उनले बताए । सञ्चालनमा नआएका सिसिटिभि क्यामेराहरु मर्मत तथा पुनःसञ्चालनका लागि आफूहरुसँग बजेट अभाव भएका कारण बन्द अवस्थामा रहेको पाण्डेले बताए । क्यामेराहरु विग्रिएको अवस्थामा प्रदेश सरकार वा जडान गर्ने कम्पनीले नै मर्मत सम्भार गर्नु पर्ने भए पनि हालसम्म मर्मत नगरिएको उनले बताए ।

लुम्बिनी प्रदेश आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्रालयका सूचना अधिकारी बाबुराम पन्थीले भने सिसिटिभी क्यामेराहरु विग्रिएको बारे कुनै जानकारी नभएको प्रतिक्रिया दिए । क्यामेराहरु जडान गरेर ट्राफिक प्रहरीको कार्यालयलाई जिम्मा लगाइएको बताउँदै उनले मर्मत गर्नु पर्ने अवस्थामा कार्यालयले मन्त्रालयलाई जानकारी दिनु पर्ने बताए । प्रादेशिक ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवलले हालसम्म कुनै पनि जानकारी नदिएको उनले बताए । प्रदेश सरकारले यो वर्ष पनि पुर्व-पश्चिम राजमार्ग अन्तरगत सैनामैना नगरपालिकाभित्रका विभिन्न चोकहरु र प्रदेशका अन्य ठाउँहरुमा सिसिटिभि क्यामेरा थप गर्नेगरी डेढ करोड बजेट विनियोजन गरेको उनले बताए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको समृद्धिका लागि सदैब प्रयत्नशिल रहनेछु : गृहमन्त्री खाँण बाढीले डाइभर्सन बगायो, पुर्व–पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध दुई दिनको वर्षाले धानबाली नष्ट, काटेर राखेका धान पनि खेतमै डुब्यो भित्र्याउने बेलाको रुपन्देहीको धानबालीमा वर्षाले क्षति, क्षतिको विवरण आउन बाँकी जेम्स बोन्डको सम्पत्ति सन्तानले नपाउने प्रकृतिसँग रमाउन सिद्धबाबाधाम मनकामनामा बस दुर्घटना : ३० घाइते, १० को अवस्था गम्भीर बजारमा गोलभेडाको मुल्य बढ्दा साना किसानको टनेलबाटै खोसाखोस सुविधा मात्रै लिएर बित्यो चार वर्ष, भूमिकाविहीन जिसस अभिषेक, दर्शन, मनिष र आयुष सम्मिलित यू–२३ टोलीकाे घोषणा हिन्दू मन्दिर तोडफोड, मुसलमानको ज्यादतीबिरुद्ध भोक हड्ताल घोषणा आईसीएफसी फाइनान्सको १०% बोनस सेयर र ४% नगद लाभांश घोषणा गुल्मी कारागारमा क्षमताभन्दा तेब्बर कैदीबन्दी : १० स्थायी दरबन्दी १ कर्मचारी श्रीमतीको लौरो प्रहारबाट श्रीमानको ज्यान गयो,श्रीमती गम्भिर घाइते रुपन्देही आउन लागेका गृहमन्त्री खाँण काठमाण्डौंमा रोकिए स्वदेश फर्कियो साफ उपविजेता नेपाली टोली पानीले खर कुहिएपछि किसान मर्कामा हिमाली भेगमा यसरी हुँदैछ बलिवुड चलचित्र उँचाईको छायांकन टी-ट्वान्टी विश्वकपमा आज पनि दुई खेल सुकाएको खर पानीले कुहिएपछि किसान मर्कामा