९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

बुटवल। दोस्रो चरणको निषेधाज्ञा (लकडाउन) सुरु भएयता लुम्बिनी प्रदेशभर २१ वटा हत्याका घटना घटेका छन्। त्यस्तै यस अवधीभर २ सय २३ जनाले आत्महत्या गरेका छन्।

Advertisement

लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी कार्यालय, दाङ्ग–तुल्सीपुरका प्रवक्ता प्रहरी बरिष्ठ उपरिक्षक मधुसुदन लुइँटेलले दिएको जानकारी अनुसार दोस्रो चरणको लकडाउन सुरु भए यता सबै भन्दा बढी आत्महत्या दाङ्गमा गरेका छन्।सो अवधीमा दाङ्गमा ४९ जनाले आत्महत्या गरेका छन्। नवलपरासीमा १७ जनाले आत्महत्या गरेका छन्।

रुपन्देहीमा ४४ जनाले, कपिलवस्तुमा २१, पाल्पामा १७ जनाले आत्माहत्या गरेका छन्। अर्घाखाँचीमा १६ जनाले , गुल्मीमा १४ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन्।प्यूठानमा ८ जनाले , दाङ्गमा ४९ जनाले , रोल्पमा ९ , रुकुम पूर्वमा ३ जनाले , बाँकेमा ३ जना र बर्दियमा २२ जना सहित २ सय २३ जनाले आत्मा हत्या गरेका हुन्।

ती मध्ये १ सय २० जना पुरुषले आत्महत्या गरेका छन्। ७८ जना महिला , ९ जना बालक र १६ जना बालिकाले आत्महत्या गरेका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पत्रकारको न्यूनतम मासिक पारिश्रिमक ४० हजार सिफारिस गर्न माग नेपाल भ्रमण दशक मनाउने सरकारको निर्णय रुपन्देही स्रष्टाकोश : साहित्यकार,कलाकारको विवरण समावेश १३९ पालिकामा लामखुट्टेको लार्भा नष्ट गर्ने अभियान १० बुँदे सहमति भएपछि डा. केसीले तोडे अनशन लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन