२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

वैशाख २३,
हुम्ला । हुम्लाका सात गाउँपालिका मध्ये छ वटा गाउँपालिकाहरुको बेरुजु १६ करोड भन्दा बढी भएको महालेखा समितिको प्रतिवेदनले देखाएको छ । एक गाउँपालिका ताँजाकोटले सुर्खेतमा आन्तरिक लेखा परीक्षण र महालेखा परीक्षण गरेको कारण जिल्लामा महालेखाबाट प्राप्त प्रतिवेदनमा उक्त गाउँपालिकाको बेरुजु देखाइएको छैन । यी गाउँपालिकाको कुल बेरुजु १६ करोड १२ लाख २१ हजार ९५० रहेको महालेखाको प्रतिवेदनले औल्याएको छ ।

प्रतिवेदनमा यी मध्ये सबै भन्दा बढी सिमकोट गाउँपालिकाको चार करोड एक लाख २१ हजार ५१० छ भने सबै भन्दा कम अदानचुली गाउँपालिकाको एक करोड ३७ लाख ३०७ रुपियाँ बेरुजु औल्याइएको छ । त्यसै गरी नाम्खाको दुई करोड ३७ लाख ५७ हजार ६१५, चंखेलीको दुई करोड ४९ लाख४० हजार ८७५, खार्पूनाथ गाउँपालिकाको बेरुजु दुई करोड ३५ लाख २८ हजार ६६४ र सर्केगार्डको तीन करोड ५१ लख ७२ हजार ९८० बेरुजु देखिएको छ । बेरुजु औल्याइएको रकममा असुल उपर गर्ने रकम दुई करोड सात लाख ४४ हजार ३४३ रुपियाँ पेश्की बेरुजु औल्याइएको छ । असी लाख भन्दा बढी असुल उपर गर्ने रकम देखिएको छ ।

त्यसै कागजात नपुगेर नियमित गर्ने बेरुजु पनि आठ करोड ४९ लाख ९८ हजार ९६० रहेको छ । यसरी महालेखाद्धारा औल्याइएको बेरुजुमा शिर्षक नमिलाएर खर्च गरिएको, गाउँपालिकाद्धारा निर्णय गराएर दिन नहुँने दिएको, प्रशासनिक खर्च जथाभावी गरेका, खर्चमा मितव्ययीता नअपनाएको जस्ताका कुरा उल्लेख गरिएको कोष तथा लेखा नियन्त्रण कार्यालयका प्रमुख राजन रेग्मीले बताउनु भयो । त्यसै गरी असुल उपर गर्ने बेरुजुमा कर नबुझाएको , मरेका व्यक्तिका नाममा सामाजिक सुरक्षा भत्ता बुझेको पाइएको प्रतिबवदनले देखाएको उहाँले बताउनु भयो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक