१३ आश्विन २०७९, बिहीबार

Sep 29, 2022

बुटवल । नेपाल सरकार र एसियाली विकास बैंक (एडीबी) बीच २ अर्ब सहुलीयत ऋण सहयोगका लागि सम्झौता पत्रका हस्ताक्षर भएको छ । सेसेक एयरपोर्ट क्षमता अभिवृद्धि परियोजनाका लागि १ अर्ब ४० करोड अमेरीक डलर तथा नदी उकास क्षेत्र तथा बाढीको जोखिम व्यवस्थापनका लागि ६० करोड अमेरिकी डलर ऋण अनुदानको सम्झौता पत्रमा हस्ताक्ष भएको हो ।

बुधबार नेपाल सरकारका तर्फबाट अर्थमन्त्रालयका सहसचिव श्रीकृष्ण नेपाल र एडिबीका तर्फबाट नेपाल संयोजक रूसी लुइस हेन्ड्रिकस भान डाएलले सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेका थिए ।
सम्झौता अनुसार रुपन्देहीको भैरहवामा निर्माणाधिन गौतमबुद्ध अन्तराष्ट्रिय हवाई मैदानको क्षमता विकास गर्नका लागि ट्याक्सी वे विस्तार, ह्याङ्गर अप्रोन, टीआईएको जाली फेज वर्क डिजाईन र गौतम बुद्ध एयरपोर्ट (जीबीए) मा दोस्रो टर्मिनल भवनको निर्माणका लागि खर्च गरिने छ । यसै गरी एडीबीले नदिउकास तथा बाढी जोखिम न्यूनिकरणका लगि ६० करोड अमेरिकी डलर ऋण अनुदान उपलब्ध गराउने भएको हो ।

अर्थ मन्त्रालयमा आयोजित हस्ताक्षर कार्यक्रमलाई बोल्दै सहासचिव नेपालले यस कार्यक्रमले नेपालको हवाई क्षेत्र र बाढी संरक्षण पूर्वाधारमा महत्पूर्ण प्रगती गर्न सकिने उल्लेख गरे । ऋण अनुदानले राष्ट्रिय अर्थतन्त्रमा ठूलो योगदान पु¥याउने उनको अपेक्षा छ । यसैगरी एडीबीका नेपाल प्रतिनिधि रुडीले ऋण अनुदान बारे जानकारी गराउँदै हवाई क्षेत्रको विकास तथा नदिउकास तथा बाढीको जोखिम व्यवस्थापन कार्यक्रमम प्रभावकारी हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कबीर अटो मोबाइल्सको चाड–पर्व अफर : ‘स्वदेशी उत्पादन प्रयोग गरौं, नगद सस्तोमा किनौं’ यु-१७ पुरुष फुटबल टिम घोषणा लुम्बिनीसम्मको धम्म यात्राले रामग्रामबासी हर्षित बुटल बजारको मुख्य समस्या पार्किङ, खस्किँदै ब्यापार बुटवलमा डेङ्गु संक्रमण बढ्दै गएपछि रगत अभाव रोक्न रक्तदान पैदल यात्राकाे सुरक्षा महानगरकाे जिम्मेवारी हो, फुटपाथ व्यापारीमाथि लचिलो हुँदैनौं: बालेन देउवाप्रति गोकुल बास्कोटाको कटाक्ष– सरकार चलाउन सिकाउनेलाई देउवाले उल्टै तोरीको फूल देखाई दिए नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको समापनमा प्रमुख अतिथि बन्न प्रधानमन्त्री देउवालाई निम्तो प्रहरी सहायता कक्षकै अगाडि यात्रुको तानातान लुम्बिनीका विद्युतीय बस सूचारु, चाड पर्वको अवधिभर नि:शुल्क दसैं लागेसँगै हरेक दिन एक लाखले छाड्दैछन् काठमाडौं रामग्राम नगरपालिकाले सुरु गर्यो वडाबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण दुई महिनामा ५११ केजी सुन नेपाल भित्रियो, साढे तीन अर्ब बढी रकम बाहिरियो आज कति छ सुनचाँदीको मूल्य ? गठबन्धनको भागबन्डा टुंगियो, कुन दलले कुन क्षेत्र पाए ? (सूचीसहित) त्रिभुवन विमानस्थल वरपर चङ्गा उडाए कारबाही हुने रेस्टुरेन्टमा आगलागी हुँदा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु एमाले सचिवालय बैठक बस्दै, उम्मेदवार टुंग्याउने चटारो दसैंको मुखमा चामल बिक्री बन्द भारतमा पनि आईफोन १४ उत्पादन सुरु