ताजा अपडेट »

एम जी क्लबको आयोजनामा खुल्ला ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता

शनिबार, ०७ पुस २०८०, १२ : ५५
38 Shares

बुटवल । 'सम्पूर्ण युवा एक हौं, समृद्ध समाज बनाऔं' भन्ने मूल नाराकासाथ स्थापित एम जी क्लब बुटवलले राष्ट्रिय खुल्ला ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता गर्ने भएको छ । क्लबले यही पुस ९ गते सोमबार 'प्रथम एमजी कप २०८०' आयोजना गर्ने भएको हो ।

रुपन्देहीको तिलोत्तमा-६ स्थित तिलोत्तमा ब्याडमिन्टन क्लबको कभर्ड हलमा हुने प्रतियोगितामा खुल्ला मेन्स डबल र भेट्रान्स मेन्स डबल गरि दुई विधामा प्रतिस्पर्धा हुने खेल संयोजक वसन्त बहादुर चर्तीले जानकारी दिए । प्रतियोगितामा मेन्स डबलतर्फको विजेताले ४० हजार नगद राशीसहित कप मेडल र प्रमाणपत्र प्राप्त गर्ने छन् भने उपविजेताले २५ हजार तथा अन्तिम ४ मा पुग्ने २ समूहलाई १५ हजार नगद राशीले सम्मान गरिने संयोजक चर्तीले जानकारी दिए ।  यसैगरि भेट्रान्सतर्फ विजेताले नगद ३० हजार, कप, मेडल र प्रमाणपत्र पाप्त गर्ने छ । यसैगरि उपविजेताले २० हजार र अन्तिम ४ मा पुग्ने २ समुहले १० हजार नगद राशी प्राप्त गर्नेछन् । 

प्रतियोगितामा देशका विभिन्न जिल्लाबाट गरि मेन्स डबलतर्फ ६४ तथा भेट्रान्सतर्फ पनि सोही सङ्ख्यामा टिम सहभागी हुने बताईएको छ । राष्ट्रिय टोलीमा सहभागी उत्कृष्ट २० सम्म रहेका खेलाडीले भने सहभागी हुन नपाउने क्लबका अध्यक्ष राबहादुर सिंजालीले जानकारी दिए । यसैी भेट्रान्सतर्फको खेलमा प्रत्येक समुहमा एक जना अनसवार्य ४५ वर्ष उमेर पुगेको र एक जना ४० वर्षमाथिको भए पनि हुने उनले बताए । प्रतियोगितामा सहभागी हुन खुल्लातर्फ ३ हजार र भेट्रान्सतर्फ २५०० प्रवेश शुल्क लिइने उनले बताए ।

प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न ७ लाख खर्च अनुमान गरिएको बताउँद क्लबका महासचिव निल बहादुर कुंवरले खेलाडीका लागि खाना तथा नास्ताको समेत व्यवस्था गरिएको जानकारी दिए । प्रतियोगितामा आयोजक क्लबका तर्फबाट ७ समुहले सहभागिता जनाउने भएका छन् । पाल्पाबाट बसाई सरी रुपन्देहीमा आएकाहरु मिलेर स्थापना गरिएको एमजी क्लबमा हाल ८० जना सदस्य रहेका छन् । 

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।