११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा भैरहवामा सबै भन्दा धेरै पानी परेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार भैरहवामा २४ घण्टामा १६५ मिलिमिटर पानी परेको हो । देशकै सबैभन्दा धेरै पानी पर्ने क्षेत्र पोखरामा भने ७० मिलिमिटर मात्र पानी परेको विभागको तथ्याङ्क छ । भैरहवा पछि वीरेन्द्रनगरमा १०४ मिलिमिटर पानी परेको र नेपालगञ्ज ७६ मिलिमिटर पानी परेको छ ।

Advertisement

त्यसै गरी जनकपुर ५९ मिलिमिटर पानी परेको छ । विभागले देशको मुख्य १६ क्षेत्रबाट संकलन गरेको तथ्याङक अनुसार सबैभन्दा कम पानी जुम्लामा ०.७ मिलिमिटर परेको छ भने त्यस पछि विराटनगरमा २.८ र दिपायलमा ३.३ मिलिमिटर परेको थियो ।

मुख्य ७ नदीको १५ स्थानमा बाढीले खतराको तह पार गर्यो
लगातारको वर्षाले देशका मुख्य सात नदीको १५ स्थानमा बाढीले खतराको तह पार गरेको छ । नारायणी, तिनहु, वाणगंगा, बागमती, कोशी, र कमला नदीको १५ स्थानमा २८१ मिलिमिटरसम्म पानी परेको बाढी पूर्वनुमान महाशाखाले जनाएको छ ।

महाशाखाले २४ घण्टामा १४० मिलिमिटरभन्दा बढी पानी परेमा त्यसलाई खतराको तह मानेर सतर्कता अपनाउन भन्दै सूचना जारी गर्नेगरेको जनाएको छ । मुख्य गरी नवलपुर, कपिलबस्तु, बारा, सिन्धुली, चितवन, धनुषा, स्याङजा, डडेलधुरा क्षेत्रमा अत्याधिक बाढी आएको विभागले जनाएको छ । विभागले २०७ वटा स्टेशनबाट देशैभरका नदीहरुमा बाढीको मापन गर्ने गरेको छ ।

निरन्तरको बर्षाका कारण आकस्मिक बाढीसँगै नदिमा पानीको बहाव बढ्ने हुनाले सावधानी अपनाउन विभागले दैनिक रुपमा सूचना जारी गर्दै आएको जल तथा मौसम विज्ञान विभागका प्रवक्ता विक्रम श्रेष्ठले जानकारी दिए । कोशी, बागमती, नारायणी, पश्चिम राप्ती, ववई, कर्णाली र महाकाली नदीको ८८ वटा स्थानमा स्टेशन राखी नियमित पानीको सतह हेरेर सचेत गराउँदै आएको छ ।

शुक्रबार सुदूरपश्चिम क्षेत्र र शनिबार उदयपुर काठमाडौं उपत्यका, सिन्धुली, दाङ क्षेत्रका नदीहरुमा बाढीको सम्भावना बढी भएको समेत विभागले जनाएको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी